Jump to content
Dogomania

Suczka i piesek zaczynają szaleć, gryzą się itp


grosik1983

Recommended Posts

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Dogów Kanaryjskich [IMG]http://www.forum.**********/images/smilies/cheerful.gif[/IMG]
Jest to suczka i piesek, oba są w dokładnie identycznym wieku, mają ok 6 miesięcy i... zaczynają szaleć. Coraz częściej warczenia na siebie kończą się ostrym starciem. Nie jest to już zabawa, a takie "spięcie" potrafi trwać nawet 2 czy 3 minuty. I teraz pytanie do was.. co z tym fantem zrobić ? rozdzielać czy też nie ? Teoretycznie rozdzielanie ich powoduje że się nakręcają jeszcze bardziej mam rację ? Mam nawet bacik, taki jak do koni ale nawet on sobie nie radzi w razie coś.. Jeszcze ja jako ja, facet sobie prędzej poradzi z nimi, ale mam obawy co jak z nimi będzie sama panna i coś się zacznie dziać..

Proszę o jakieś mądre rady.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

DO CZEGO CI TEN "BACIK" ??!! Myślisz, że takiego psa skłonisz do uległości poprzez bicie? To się grubo mylisz, DC to taki pies, którego ból nakręca jeszcze bardziej... Chłopie idź z psami do psiego przedszkola i na szkolenie, bo wydaje Ci się że sobie z nimi poradzisz, jak dorosną. Możesz mieć 150 kg wagi do tego być 2x2 a jak juz nie radzisz sobie z 6 miesięcznymi szczeniakami to co będzie za rok? Tym bardziej, że "stawiać" się jeszcze na pewno nie zaczęły.

Link to comment
Share on other sites

Przy tych rasach zostawionych same sobie igrasz jak ze znalezieniem miny...
Nibyja masza le jak nadepniesz, kopniesz może byc róznie;p
Tak własnie igrasz...
Psy nie mają do Ciebie szacunku a u tej rasy niestety ludzie uwazaja ze są piekne a gdzie doswiadczenie z psami, szkolenie? Puszczenie psa po podworku a tym bardzie 2 w tym samym wieku- tragedia...
A pomyslałes cieczce?
Wiesz że samiec w tym wieku moze zaplodnic suke? Jeśli to rodzenstwo i suka przezyje w tym wieku porod to gratuluje jej ale wtym wieku to jak dziecko 8 letnie. Zacznie bronić gniazda i szczeniakow przed Tobą... jakwyjdziesz z domu?
Jak dla mnie to oddaj jednego psa bo to co masz to raczej malo przemyslane
Odizoluj psa od suki, wykastruj/wysterylizuj i zacznij cwiczyc osobno...
Jednym słowem wspolzuje myslenia- Ach piekne 2 male szczylki, razem wychowane i gryza sie... nie mozliwe
Zacznij myslec zanim zobaczysz zwłoki ktoregoś z psow lub przy obronie któregoś mocno oberwiesz..

Edited by sylwias1987
Link to comment
Share on other sites

Pierwsze o czym pomyślałem to "chłopie oddaj jednego psa, bo nie dasz sobie rady" już nie dajesz a to właściwie jeszcze szczeniaczki ... Jeśli już się gryzą to kolejnych sześciu miesięcy, któryś z nich nie przeżyje... Jestem tego pewien.

Dobre rady od wujka GAJOSa:
- Oddać jednego z psów (póki jest młody i łatwiej jest znaleźć dom)
- Psie przedszkole,
- Szkolenie
- Duuuużo pracy,
- Duuuużo wiedzy (zdobyć)

To jedyne, sensowne rady.

Link to comment
Share on other sites

patrzę i oczom nie wierzę... kupiłeś dwa psy, które zostały stworzone do walki i dziwisz się, że walczą? to może wkleję dla przypomnienia, co kupiłeś:

[I]W 2001 roku, 33 letni Diane Whipple z San Francisco, Kalifornia został zabity przez dwa pst uznanych za Presa Canario.
W 2006 roku Shawna Willey, 30 letnia kobieta z Florydy, została zabita przez własnego psa Presa Canario.
[/I]
Na Twoim miejscu oddałabym jednego psa i wzięła się poważnie do pracy nad drugim, a jeśli dziewczyna może nie dać rady - niech nie zostaje sama z psami! To jest moja rada - nie wiem, czy mądra dla Ciebie, ale ja bym tak zrobiła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tessi&Tola']patrzę i oczom nie wierzę... kupiłeś dwa psy, które zostały stworzone do walki i dziwisz się, że walczą? to może wkleję dla przypomnienia, co kupiłeś:

[I]W 2001 roku, 33 letni Diane Whipple z San Francisco, Kalifornia został zabity przez dwa pst uznanych za Presa Canario.
W 2006 roku Shawna Willey, 30 letnia kobieta z Florydy, została zabita przez własnego psa Presa Canario.
[/I][/QUOTE]

Z tymi morderstwami to bym podchodził z wielkim dystansem bo to po prostu wina złego prowadzenia psa a nie samej rasy. Podobnie media wypowiadają się o TTB "Amstaff morderca, PitBull morderca"

Ale biorąc pod uwagę znikomą wiedzę autora wątku, uważam, że nie da sobie rady z dwoma, tak potężnymi psami. O ile w ogóle to jest Presa Canario, a nie COŚ w typie.

Link to comment
Share on other sites

Wielkość czy rasa psów to jedno, a drugie to to, że nawet biorąc dwa szczeniaki łatwej w prowadzeniu, małej rasy człowiek prosi się o kłopoty. Wychowanie dwóch dorastających psów na raz to nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonych psiarzy. A trzymanie pod jednym dachem dojrzewającego samca i grzejącej się suki to... hmmm, ciężko mi nawet znaleźć na to określenie ;) Mogłabym pożartować na temat tego, co czeka autora wątku, gdyby nie to, że sytuacja jest niebezpieczna, a do tego prawie na pewno skończy się źle dla samych psów. Już kiedyś przerabiałam coś w tym stylu u znajomych-znajomych...
Bacikiem to możesz sobie w uchu pogrzebać, albo pobawić się z psami. Przez chwilę, zanim go nie zjedzą.
Kanarki potrafią być fajnymi, zrównoważonymi przyjaciółmi rodziny, o ile są w doświadczonych rękach, prowadzone bez przemocy i przez kogoś, kto ma do tego predyspozycje. Poza tym nie dwa na raz...

Link to comment
Share on other sites

Nie nie miałem i nie mam planów hodowlanych ;] Co do zabijania i że to taka a nie inna rasa.. co za brednie! Przecież ze wszystkiego co ma kły można zrobić maszynę do zabijania, nie ma znaczenia jaka to rasa, byle kundla można nauczyć i będzie chciał zabić wszystko co się rusza! ale to patologia i skrajności!
Od 13 lat mam American Staffordshire Terrier ! Psa mam od szczeniaka, i jakoś nie zjada ludzi, nie zjada wszystkiego co się rusza a to też rasa bojowa... To że media zrobiły taką reklamę to inna sprawa... ile tak realnie jest tego rodzaju psów, a ile jest ataków ?... Śmiechu warte..
Więc może jak komuś wydaje że ma wiedzę w kwestii Dogów Kanaryjskich albo sądzi się że dużo się wie a tak na serio wie się tyle co kot napłakał lepiej sobie darować...
Sądziłem że uzyskam jakąś sensowną radę i część z ww osób ma jakąś wiedzę a nie a nie jak zdarta płyta oddaj i oddaj... \

Jeszcze raz napiszę ; jeśli ktoś ma jakieś dobre sprawdzone, sensowne rady na temat jak łagodzić obyczaje młodzieży proszę o takowe :D Inna sprawa to jest to że przez neta nie idzie dokładnie przelać uczuć i tego jak to jest z nimi na żywo, więc proszę osoby które tylko lamentują a w zasadzie nic nie wnoszą do dyskusji o nie udzielanie się ;)

Miłego dnia i czekam na odpowiedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumie dlaczego masz niedost po odpowiedziach ?
radzono Ci szkolenie ,kontakt z naprawde dobrym znajacyn specyfikę rasy szkoleniowcem,Uważam ,że tylko taki człowiek moze powiedzieć co dalej =czy uda sie "zgrać stado" czy niestety charakter psa na to nie pozwoli.Poza tym niestety nadal uwazam ,ze niezbędna będzie kastracja samca /może ale nie musi go trochę wyciszyć.
Ataki na ludzi ...nie nie muszą być typowo skierowane w tym kierunku ale jak psy są pobudzone różnie moze sie zdarzyć.
Stasując bacik tylko je pobudzasz do ataku lepszym uspakajaczem jest wiadro wody ....
Reasumując szukaj kontaktu z doswiadczonym szkoleniowcem .Skad jesteś -moze kogoś podpowiemy.

Link to comment
Share on other sites

Ale to nie w samcu jest problem. To w suczce jest problem, zawsze ona wychodzi pierwsza z agresją i jest ale.. on się tylko broni. Ba on jest typowy misiek, często nie chce mu się nawet iść po coś ;)
Nie mogę sobie pozwolić na wiadro wody itp, wszędzie mam parkiet ;)
Mieszkam 70 km od Warszawy, ale mogę dojechać gdzie trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Tu nie chodzi o to, że masz "psy-mordercy", tylko rasę, która ma określone cechy, są to psy trudne w prowadzeniu i mające w genach skłonności do konfliktów z innymi psami. Żeby to opanować trzeba naprawdę mieć instynkt i doświadczenie. Stąd rady poprzedników.
Rady jak okiełznać dwa szczeniaki na nic Ci się nie zdadzą, bo to co przeżywasz teraz to jest pryszcz. Prawdziwe problemy zaczną się gdy psy dojrzeją (w wieku ok. 2-3 lat) i nie jestem przekonana, czy naprawdę chcesz rozdzielać dwa dorosłe walczące kanarki, jeżeli już teraz się niepokoisz przepychankami młodzieży. A Twoja dziewczyna niestety nie ma raczej żadnych szans na przerwanie walki takich psów.

W firmie w której pracowałam mieliśmy dwa bernardyny. To rasa łatwiejsza od doga kanaryjskiego. Psy żyły zgodnie do momentu gdy nie zaczęły w grę wchodzić hormony. Duża posesja, okazji do konfliktów mało, ale jednak zaczęły brać się za łby. Gdyby nie to, że na terenie całodobowo mieszkało kilkunastu chłopa, jednego psa na pewno trzeba by oddać. Jedna osoba nie dałaby rady, było polewanie wodą i kilka osób do pomocy, a nie obyło się bez ran i wyjazdów na dyżury do klinik weterynaryjnych. Do tego na psy trzeba było stale uważać, bo gdy np. łapały zły humor, chodziły nabuzowane, to robiły się niebezpieczne np. dla obcych ludzi wchodzących na teren. O ile nad jednym psem ogarnięty właściciel zapanuje w takiej sytuacji, o tyle dwa to już sfora i często mają gdzieś pana i ruszają do ataku. Próbuję Ci wytłumaczyć, że życie w takiej sytuacji jest ciężkie, zarówno dla właścicieli, jak i psów.

Musisz pamiętać, że nawet, gdy teraz opanujesz konflikty, czeka Cię sto razy więcej roboty w przyszłości, gdy psy dorosną. Teraz to małe dzieci, którym tylko zabawa w głowie i czasami sobie tylko trenują do przyszłych prawdziwych "wystąpień". Zastanów się poważnie. Poszukaj znawców rasy, ludzi, którzy mają podobną sytuację do Twojej i radzą sobie bez problemu, zajrzyj na forum molosy pl, tam kanarki mają swój dział, możesz pogadać z hodowcami i znaleźć kogoś w swojej okolicy. Zabieraj też na wszystkie spotkania, szkolenie itp. swoją dziewczynę, bo ona będzie musiała włożyć w sprawę więcej pracy niż Ty, nabrać pewności siebie. Inaczej po Twoim wyjściu z domu pieski będą miały ją w poważaniu. Jest tu na dogo taki przypadek, też dwa molosy (suka i pies). Gdy Pan wyszedł z domu żona została ciężko pogryziona, założono jej kilkanaście szwów na rękę, którą osłaniała gardło. Psy są zdrowe psychicznie, tak zachowują się w niektórych sytuacjach tego typu rasy i nie można mieć do nich pretensji, dziewczyna sama przynała, że popełniła błąd. Trzeba tylko zdawać sobie sprawę z tego, co się ma w domu i jak z tym postępować ;) Przez net nikt Ci nie da rad, bo coś może się stać Tobie, dziewczynie lub psom - to za duża odpowiedzialność.

Edited by Delph
Link to comment
Share on other sites

Podstawowe pytanie.Psy mają pół roku.Jeśli są u Ciebie od szczeniaka to co do tej pory zrobiłeś w związku z ich szkoleniem?
Bo jeśli nic to się nie dziwię,że sobie ustalają hierarchię pomijając Ciebie-a to Ty powinieneś być przewodnikiem,który zasady ustala.
Poza tym molosy dojrzewają bardzo późno.Czy te psy żrą się na zabój,do krwi czy tylko przewalają z warkotem?
Ciężko jest przez neta dać konkretną radę.Szkoleniowiec potrzebny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delph']

O ile nad jedny[B]m psem ogarnięty właściciel zapanuje w takiej sytuacji, o tyle dwa to już sfora i często mają gdzieś pana i ruszają do ataku. [/B]Próbuję Ci wytłumaczyć, że życie w takiej sytuacji jest ciężkie, zarówno dla właścicieli, jak i psów.

[/QUOTE]

Właśnie.
Jeżeli, faktycznie chcesz zostawić oba psy, co w moim mniemaniu jest po prostu niebezpieczne dla Ciebie, Twojej dziewczyny i Twoich psów, to pozostaje tylko pójście na szkolenia do profesjonalnego szkoleniowca, który ma duże osiągnięcia w pracy z molosami.

To, że posiadasz czy posiadałeś ASTa nic tak na prawdę nie znaczy - dlaczego? Molosy inaczej się prowadzi niż TTB.
Musisz zdać sobie sprawę z tego,że już w wieku sześciu miesięcy masz problemy z, którymi sobie nie radzisz, a są to jeszcze szczeniaki, w których hormony jeszcze nie buzują więc de-facto ich zachowanie to jeszcze nie agresja a po prostu przepychanki, z którymi już ciężko dać radę.

Edited by GAJOS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...