Jump to content
Dogomania

Tresura (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


BlackSheWolf

Recommended Posts

Hmm.... może dlatego że patyki są darmowe i szeroki asortyment. :eviltong:
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Choć nie wszędzie, u mnie na osiedlu to raczej towar deficytowy, i może dlatego wszystkie psy latają z kamieniami w pyskach. Oczywiście w późniejszym okresie objawia się to startymi zębami do połowy, wiem to z własnego doświadczenia. Sara też miała zapędy na kamienie i podnosiła mi to paskudztwo jak jakieś znalazła, na szczęście ją tego oduczyłem.:cool1: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wyeliminujemy patyki (jeżeli można to nazwać patykiem, bo ona go rozgryza i to duże zostawia a przynosi ten malutki odgryziony patyczek wielkości zapałki, a całkowicie dla mnie nie zrozumiałe jest przynoszenie łodygi mlecza lub źdźbła trawy.Trafiła mi się zielarka:roll: .) na razie całkowicie z meni do aportowania. Piłka i ringo powinno jej wystarczyć.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A moze dlatego, ze jak pies zgubi patyczek, to nie bedzie zalu, ze trzeba kupic nowy...wezmie sie drugi patyczek, a pies pieknie uczy sie nieprzynoszenia. Niestety 99% znanych mi osob nie zawsze pilnuje donoszenia patykow, a potem marudza, ze pies zostawia zabawki....

Link to comment
Share on other sites

nooo wiec ja rzucam patyki.aczkolwiek moje psy nosza zawsze ten rzucony do usr...smierci chyba ze im rzuce nowy.no i oczywiscie donosza i nie biora innego-znajduja tylko ten rzucony.dlaczego tak robie?ano dlatego ze pilka i gryzak to jest lup na szkolenie a jakos je musze wybiegac.mam podzial:patyki-ot takie latanie bez celu zeby nie demolowaly miejsca gdzie przebywamy:roll: [czesto patyk dany jest mi wciskany bezczelnie w reke albo w twarz:mad: ],pilka-to zapchania dzioba i okazjonalnie do szkolenia,zapchanie doioba jest jak prowadze zajecia-zuja sobie pilki i mam troche spokoju-a ich nic nie obchodzi nawet jak jakis pies z ryjem wyskoczy do ktoregos.czesto musze jednak je uwiazaxc zeby poszly w kime bo mi pilki wtykaja:roll: ,gryzak-wylacznie do pracy,najnajnaj na swiecie,aport-najbardziej wydzielany przedmiot defizytowy:cool3: .

Link to comment
Share on other sites

aaaaa no i chcialam tylko dodac ze oczywiscie jesli chodzi o kanony szkoleniowe to patyki sa be,fu i to ze rzucam swoim patysie to po prostu nieprofesjonalne,rozwalam aport[czy cus tam]ale ja nie jestem zawodnik ani sportowiec wiec razem z moimi psami mamy to .....ekhem.:razz: :diabloti: .

Link to comment
Share on other sites

[B]Sara/Rafli[/B]
a jak bawisz się z suką piłką lub ringo? Może zacznij od nakręcenia jej na zabawę z Tobą (przeciąganie gdzie pies zawsze wygrywa). Dobry jest do tego gryzak np, któryś z tych:

[IMG]http://www.gappay.cz/katalog/pesky02.jpg[/IMG]

lub tych:

[IMG]http://www.gappay.cz/katalog/pesky03.jpg[/IMG]


Oczywiście masz psa na smyczy, żeby nie zwiewał z łupem. Dajesz mu trzymać ale jak tylko wypluje to szybko zabierasz, żeby nie zdążył wziąć pierwszy i... zabawa od nowa. Jak pies bedzie uzależniony od zabawy z Toba to jeśli rzucisz potem zabawkę to bedzie Ci przynosić w nadzieji na wspólną zabawę.
Puszczania aportu można uczyć na drugą zabawkę. Na początku wymieniasz i dajesz drugą, potem pokazujesz drugą ale nie wymieniasz - oczywiście robisz to na zmianę z wymienianiem, żeby pies chętnie oddawał w nadzieji na drugą zabawkę. Robisz to aż pies sam zacznie Ci dawać zabawkę.
Można też wymieniać aport na jedzenie jeśli pies jest łakomy ;)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]AM[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zgadzam się z tobą całkowicie tylko że przeciąganie jej zostało do tej pory i nie musze jej nakręcać na taką zabawę, na spacerze czy w domy sama podlatuje z patykiem i wciska mi go w rękę żebym się z nią przeciągał. Po zastanowieniu się i obserwacji Sary taką wysnułem diagnozę:[/SIZE][/FONT]
[LIST]
[*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jest w okresie nie posłuszeństwa (hormony buzują, za niedługo pierwsza cieczka).[/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zbyt duża ilość zabawek w domu i patyków (tak że psina sądzi że może sobie wymieniać kiedy chce skoro ma taki wielki magazyn).[/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zbyt mała częstotliwość nagradzania podczas zabawy.[/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zbyt przesadna asymilacja z innymi psami, co spowodowało że zbyt mało bawiła się tylko zemną. [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Tępota upałowa przez ostatnie dni.[/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Czynnik o którym nie wiem, a który może być a nie musi.[/SIZE][/FONT][/LIST][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Od teraz bawimy się tylko ringiem i piłeczką oraz nagradzamy, na hormony i upał nie mam wpływu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Powinno pomóc, przynajmniej według mnie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jak ktoś chce coś dodać to proszę bardzo, każda wskazówka i sugestia jest mile widziana.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]A teraz z innej beczki, czy ma ktoś może jakąś książkę odnośnie szkolenia i układania owczarków w wersji elektronicznej? Bo poszperałem u siebie i tylko dwie znalazłem ze starych czasów: „Owczarek Niemiecki” Nowicka i „Okiem psa” Fishera. Albo filmik ze szkolenia.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Powiedzcie mi jeszcze jak wkleić fotkę to się sunią pochwale.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

No wreszcie normalna pogoda:multi: .W lesie demolka totalna ,drzewo na poł przedarte prez wczorajszy piorun:crazyeye: .O jakie szczescie,ze nie polazłam.

Mój tata nie zareagował kiedy Aicha se wzieła pod moja nieobecnosc gryzaka(bo to jej zabawka przeciez ,o co ci chodzi?) i odgryzła trzymajke,rączkie sie znaczy:mad: .Tera niewygodnie.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że trochę off temat, ale chyba zainspirował mnie tłuszcz ayshe :evil_lol:
Odkryłam dzisiaj, że mój batman bardziej pracuje za cini minis. Cholera, ze też musiał się tak wdać w naszą rodzinę :crazyeye: Jak tak dalej pójdzie, to przyrost brzucha będzie miał większy niż jego Pan (nie napiszę ile przytył w ciągu roku, bo mnie zabije - bo skubany czasem dszpieguje moje posty, ale jak się spotkamy, to... ho ho ho :diabloti: )

Link to comment
Share on other sites

W ta niedziele sa zawody ponoć eliminacyjne do MŚ IPO i, II, III w PłockuJadę jako oglądacz, podglądacz:lol: jedzie ktoś jeszcze?
Startują:
[B]IPO 1 [/B]
UNO Lasmon, ON,Martin Barjak
VAIN Cevaro, ON, Krzysztof Wilamowicz
URAL z Hetamńskiej Sfory, ON, Paulina Grzelczak
RENO Miodowa Dolina FCI , ON, Tadeusz Gazda

[B]IPO 2 [/B]
GALATI Dorplant, ON, Dorota Czekalska-Stawicka

[B]IPO 3 [/B]
ROKO z Polytanu, ON, Włodzimierz Gossa
AGIS Canislog, ON, Piotr Stypułkowski
ARA vom Fuchsgrabenur, , Magdalena Królikowska
EYK von Erikson, A.Terrier, Patrycja Frolenko
INGE z Huckleovy vily, OB, Tomasz Wlizło
HARKA z Jurchstawu, ON, Tomasz Nowak

Link to comment
Share on other sites

Byłam...przeżyłam...upał ogromny, brawa dla psów. Dla mnie to dobra lekcja "pośrednia" patrzeć na pracę przewodników z psami na zawodach. Na zawody patrzyłam z zainteresowaniem al e na ich organizację nie mogłam :angryy: :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ayshe czy mogłabyś .... przetłumaczyć na niemiecki komendy :help1: :
do mnie, noga, naprzód, równaj, waruj, siad, stój, aport... jaka komendę wydaje się w jezyku niemieckim przy pokonywaniu przeszkody i przy wysyłaniu do rewirowania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaR']Ayshe czy mogłabyś .... przetłumaczyć na niemiecki komendy :help1: :
do mnie, noga, naprzód, równaj, waruj, siad, stój, aport... jaka komendę wydaje się w jezyku niemieckim przy pokonywaniu przeszkody i przy wysyłaniu do rewirowania[/quote]
hier,fuss,fuss,platz,sitz,stehr,bring,hop,revier:cool3: :evil_lol:
to juz gdzies bylo.KasiaR jak chcesz sie uczyc to zajrzyj na [URL="http://www.mohnwiese.de"]www.mohnwiese.de[/URL]
polecam filmiki.:cool3: .potem dopiero patrz i porownuj z tym co widzisz na plycie w RP.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W piątek rusza u mnie szkolenie :multi: ponieważ nie mogłam nigdzie dojeżdzać z braku pojazdu rzecz jasna, zorganizowałam u siebie grupę chętnych do szkolenia swoich psiów i zaprosiłam do współpracy szkoleniowca, bdzie przyjeżdzał do nas z Łodzi :multi: Szkolenie z zakresu posłuszeństwa a ja z paszczakiem będziemy się rozwijać indywidulanie pod okiem pani szkoleniowiiec ... nie moge się doczekać... mam nadzieje że znajdzie się jeszcze ktoś do szkolenia sportowego :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...