Jump to content
Dogomania

Jak długo żyją bulowate?


Sirius

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie odnośnie tego jak długo żyją bulowate a konkternie stafiki, słyszłem gdzies że z powodu zwężenia krtani żyją krucej niż niektóre rasy a nie wiem jak mi kiedyś przyjdzie rostać się z moją sunią :placz: - najlepiej wogóle ale to niemożliwe niestety

Link to comment
Share on other sites

@Marta że żyją za krótko to niestety ta przykra rzeczywistość ale konkrtetnie jest na to jakaś regóła mam nadzieję że min. 10 lat. I jeszcze jedno kiedy by należało ulżyć pieskowi ma tendencje na stare lata do jakiś chorób? Ciekawi mnie to bo zapewne stafiki mają podobne problemy więc napewno ktoś się z tym już zetknoł i wie co się z tym wiąże.

Link to comment
Share on other sites

K&K- tylko jedna uwaga- żadne "kiedy należałoby ulżyć pieskowi" :madgo: . Nie ma takiej daty, jeden pies odchodzi w wieku 2 lat, innego trzeba uśpić jak ma 5, a niektóre w wieku 15 lat świetnie się miewają. Zakładanie z góry, że uśpisz psa jak będzie miał 8 lat, jest po prostu nieludzkie i lepiej wcale nie kupować psa :nono: .

co do bullowatych- nie można generalizować- Zulog żył tylko 7 czy 8 lat, miniatury żyją 10/12.

Link to comment
Share on other sites

K&K- tylko jedna uwaga- żadne "kiedy należałoby ulżyć pieskowi"

@Sajko chyba się nie zrozumieliśmy - chodzi mi o to "kiedy należałoby ulżyć pieskowi" w przypadku chorób lub innych przyczyn jakie doskwierają konkretnej rasie. I nie mam absolutnie zamiaru tego robić bez powodu ale nie pozwole też żeby mój piesek się męczył bo ja mam na to ochotę, na siłe się niestety nie da przedłużyć czasu - więc nie naskakuj na mnie z tego powodu bo nie miałem na myśli tego co ty bynajmiej myślałeś.

Na szczęście mam jeszcze sporo czasu ale ciekawi mnie na jakie choroby są narażone stafiki, jak się tego ustrzec (profilaktyka) i absolutnie NIE interesują mnie pytania "kiedy należy uśmiercić psa" - przecież to głupie :evil:

Pozdrawiam - wiem że to drażliwy temat ale kiedyś trzeba go zadać i mieć to w świadomości

Link to comment
Share on other sites

Moja bulka odeszła jak miała 10 lat, ale była chora. Poza tym buliki różnią się jednak budowa i chorobami od stafików. Przeglądając strony internetowe doszłam do wniosku, że stafiki albo giną w dziwnych okolicznościach, albo żyją od 8 do 14 lat. Są tacy, którzy piszą, ze pies się urodził w np. 92 roku, potem czasem nie aktualizują strony i nie wiadomo czy jeszcze żyje czy już nie. Poza tym w kraju mało kto doczekał się późnej starości stafika, czyż nie? Same młode sztuki, na forum :wink: bynajmniej.

Te psy są dość mocno obciążone, są masywne, męczą się w upale, serducho pracuje nad sporym ciałkiem, szybko muszą się chłodzić przez zianie. Pobiega chwile i już jęzor na brodzie. Nie wiem, czy to dobrze wróży.

Link to comment
Share on other sites

Moja Bullka ma 11 lat, i choc wyglada, jak w ksiazce pisze, to genetycznie jest obciazona wszystkimi wadami tej rasy, serce, watroba, nerki,jelito grube :( rozni hodowcy mnie ostrzegali, ze beda klopoty, moglam ja zamienic i co by sie z nia stalo?

Byc moze schlebiam sobie, ale jestem pewna i to jest opinia lekarzy ze, gdyby byla w innych rekach, to psa by juz nie bylo, miala ostatnio kryzys, ale juz szaleje.

Wiem jednak, ze jesli nie bedzie dla niej ratunku, odejdzie przytulona do mnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...