Jump to content
Dogomania

Retriever z Nowej Szkocji (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Recommended Posts

[B]Gratulacje za taki wynik w PT![/B]
[B]:multi: [/B]
Ja chyba w życiu się nie odważe, w tym startować.
Jeśli chodzi o pływanie to ja myślałam, że moja Bernenka Roxy to jest dziwna. Ona kocha wodę i aportowanie w zupełnym przeciwieństwie do Igora. I ja nie wiem już czy ona napewno jest psem pasterskim. Przyzwyczajałam ją do wody jak jeszcze była malutka . Potem na podwórku stała duża wanna z wodą, gdzie wchodziła i łapki sobie moczyła.
Niedaleko mamy rzekę gdzie wchodzi tam gdzie jest płytko.
Wczoraj to pierwszy raz weszła do rzeki na głęboką wodę i popłyneła, aż na sam środek. Jeszcze w zeszłym roku to panikowała jak traciła grunt pod nogami.
A dzisiaj uciekła z podwórka(nie wiadomo jak niewiadomo kiedy) i gdzie pobiegła? Nad rzekę do wody...


Wasze Aportery też napewno niedługo polubią wodę ;)
Należy przywyczajać.
Ja Igora to nie moge przekonać. Taki z niego elegancik, że nawet łapki sobie nie moze zamoczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=5341"]Toller-Fox fotka świetna :loveu: A Atena nie dziwie sie jej tak jak każdy retriever kocha w[U]od[/U]e ;) Mój West myśli że jest retrieverem :eviltong: Poluje na kaczory, kocha wodę, itp. :eviltong: Nie mogę pozbyć się tych lini :placz:
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Waxy'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=5341"]Toller-Fox fotka świetna :loveu: A Atena nie dziwie sie jej tak jak każdy retriever kocha w[U]od[/U]e ;) Mój West myśli że jest retrieverem :eviltong: Poluje na kaczory, kocha wodę, itp. :eviltong: Nie mogę pozbyć się tych lini :placz:
[/URL][/quote]
Ale Ja nie mam retrievera tylko Berneńczyka ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiza']florida na co ma szanse?

Waxy weź nie porównuj westa do retrievera bo to żałosne ;|[/quote]

A ja myślę że to twoja wypowiedź jest żałosna :roll: Nie dojrzała.
Dlaczego ma nie porównywać? Przecież to pies myśliwski :roll:
Może i nie retriever, ale co Ci przeszkadza co ona pisze?

Link to comment
Share on other sites

Niedokładnie czytasz :P

Wiza- ja nie widze problemu ;) Równie dobrze można powiedzieć, że ja porównałam swojego Berna do Tollera. A to nic złego.

Tak wiec wszytsko przyjdzie z biegiem czasu i nasz Tollerki do wody się przyzwyczają. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj mnie zatkało..
wchodzę na strone Virgo Vestalis patrze foto szczeniaka z ich ,iotu no i..
WRYłO MNIE
[IMG]http://www.virgovestalis.pl/novascotia/suczki/voque.jpg[/IMG]
Voque Virgo Vestalis
czarny nochal :D

EDIT:dopieor teraz to zauwązyłam ... lol xd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox']Do you think about making him a stud dog, or maybe he is ?[/quote]

He isn't a stud dog and I don't want to make him a stud dog...
....also because his half sitster have so many problems (two are deaf, problems with jonts and so on...)

... and Brocker is also too small... 46,5cm...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Toller-Fox, czy mogłabyś mi coś wytłumaczyć, bo nie zbyt rozumiem :razz:?

W The Dreamworker są planowane szczenięta po Sockx na lato 2007, ale napisane jest że Sockx ma Hips: C1, to chyba dysplazja, tak? Więc dlaczego jest dopuszczana? :-o

Link to comment
Share on other sites

Wiza, to że są zarejestrowani w FCI czy gdzieś nie zawsze oznacza że nie mogą np. oszukiwać. I przecież wyraźnie pisałam że DLA MNIE to podejrzane i czemu się wściekasz, o co ci chodzi :roll:!?

I wcale nie pisałam że wiem lepiej. Po prostu spytałam co jest grane, bo nie wiem!

Link to comment
Share on other sites

[B]Brocker [/B]- with diseases you have right, it's maybe too risky, but 46.5 cm it isn't too small ;) I know several dog with this height (first of all INT CH from Czech Republic with 45.5 cm) and everything is OK (standard tells abaut 48 -51 BUT it could be a 32.5 -3 cm below or above this ideal height :evil_lol: ).

[B]Tollerka [/B]- Brockerowa pisze, że nie zrobi Brockerowi uprawnień reproduktora, bo raz że nie chce, dwa jego przyrodnia siostra ma tyle problemów (diwe są głuche, występują problemy ze stawami, itd), no i że Broker jest za mały (a z tym to się akurat nie zgadzam, bo 46.5 cm są poniżej tych idealnych, ale wzorzec dopuszcza odchylenia do2.5 - 3 cm w górę i w dół.

Co do Dreamworkerów - to jedna z lepszych hodowli w Niemczech. Wydaje mi się że za bardzo się jeszcze na tym wszystkim nie znasz, żebyś mogła tak reagować- niemniej, chętnie Ci trochę wytłumaczę :razz:

Po pierwsze- ostatnie co o nich można powiedzieć, to to że oszukują - przecież wyraźnie jest podany wynik badania, nic nie ukrywają (a przy okazji sprawdź sobie ile suk w Polsce ma WOGÓLE zrobione badanie RTG).

Po drugie- sensownie dobierane są samce do krycia (ze zdrowymi stawami), zresztą sensownie nie tylko pod względem samych bioder.

Po trzecie- niestety, to co pisała Gazusiowa- u nich ten wynik to czasem bywa B u nas :p

Po czwarte- przedstawiają statystyki miotu (przy okazji pokaż mi hodowlę polską która tak robi) i w tych statystykach nie ma ani jednego wyniku z dysplazją.


Po piąte i najważniejsze- nic tu podejrzane nie jest, przynajmniej wiedzą jaki suka ma wynik i świadomie ją rozmnażają. A co jeśli ktoś wogóle nie bada stawów? Są hodowcami którym zależy na wielu sprawach naraz- i na dobrej socjalizacji szczeniąt, i na pracy samych suk, i na temperamencie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...