Jump to content
Dogomania

jedna hodowla kilka przydomków fci


weronika7

Recommended Posts

od kilku miesiecy szukam orginalnej chihuahua , napotkałam sie już wcześniej na ogłoszenia hod .De Rivero która ma też 2 inne przydomki Perła i Czarna Perła....
czy tak można w FCI? nie zależy mi na rodowodzie ale chciałą bym wiedziec czy to nie jacyś oszuści no bo po co im 3 przydomki? może ktoś z hodowców tej rasy zna te hodowlę?może nie ma się co przejmować i kupić od nich ? ich pieski strasznie mi wpadły w oko.
to są ich ogłoszenia 3 przydomki różne miejscowośći -ta sama treść i te same pieski na zdjeciach.
[url]http://alegratka.pl/ogloszenie/chihuahua-miniaturowe-slodkie-malenstwa-21452691.html?h=df3b8787cf3b62c2[/url]
[url]http://alegratka.pl/ogloszenie/chihuahua-sliczne-slodziutkie-21391825.html?h=df3b8787cf3b62c2[/url]
[url]http://alegratka.pl/ogloszenie/chihuahua-cudne-malenstwa-do-kilograma-21063975.html?h=df3b8787cf3b62c2[/url]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy to jest jedna osoba, ale jak dla mnie nie wygląda to na hodowlę ze związku kynologicznego.
Spotykam się z tym ogłoszeniem od dawna i wiecznie są te same zdjęcia, więc nie sądzę nawet, aby to konkretnie te psy były na sprzedaż.
Teraz powstało mnóstwo dziwnych organizacji, które powołują się na wzorce FCI, a tak naprawdę ich psy to kundelki ;)
Jak chcę się psa rasy chihuahua, to należy udać się do hodowli zrzeszonej w Związku Kynologicznym w Polsce i wtedy ma się chihuahua, wiadomo co z pieska wyrośnie i jakich miał rodziców, dziadków, geny. To, że pies jest mały nie znaczy, że jest rasą chihuahua! Poza tym jak nie zależy Ci na rodowodzie to może po prostu najlepiej adoptować niż płacić komuś za kundelki bez rodowodów? W tej cenie można spokojnie zakupić psa na kolanka w hodowli.
Kolejna sprawa jest taka, że jak kupuje się z takich organizacji, gdzie nawet nie wiadomo kto był dziadkiem, to pies z mini malutkiego może wyrosnąć na 5 kg i co wtedy? Schronisko?
Moim zdaniem jak chce się mieć wymarzonego psiaka to czasami warto poczekać dłużej i mieć takiego jak się wymarzyło, bo nikt nie da gwarancji co z psa wyrośnie, a teksty, że pies będzie miał do kilograma do zwykła ściema! Psy do 1kg to wielka rzadkość, bo jest to częściej choroba i skarłowaciałość niż prawdziwa waga zdrowego psa. 48dg może one i mają, ale równie dobrze moją mieć 5 tyg.
Polecam zaglądnięcie na chipotal . pl tam na forum można się wiele dobrego o rasie dowiedzieć zanim się psiaka zakupi.

P.S. a tu lektura o tym dlaczego warto zobaczyć w jakich warunkach żyją rodzice szczeniaków [url]http://psia-mac.pl/[/url] polecam.

Edited by Chiquita&DeeDee
Link to comment
Share on other sites

jestem pewna ze to fci bo pytałam czy to związek kynologiczny , pytając o cene to pani zapytała czy chce z rodowodem czy bez? jak bez to 1200 a z rodowodem 1800zł w związku z tym że na allegratce znalazłam ogłoszenie o tej hodowli że dzieją się tam przekręty to zrezygnowałam z kupna szczeniaka u nich.
w zeszłym roku byłam w szczecinie w bardzo dobrej hodowli fci która sprzedaje szczeniaki po kilka tysięcy i jestem przerażona bo piewszy raz widziałam chihuahua które miały po 7kg....
w wielkopolsce tez dzwoniłam do 2 hodowli fci które proponowały mi szczenie bez metryki a jeden hodowca nawet zaznaczył że jeśli teraz nie mam pieniędzy rodowodowe szczenie to za jakiś czas moge u niego kupić "papiery" za jedyne 200zł

Link to comment
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak pies z rodowodem lub bez!!
Jak hodowla jest w ZKwP to każdy pies z miotu ma rodowód.
Nie wiem w jakiej hodowli byłaś, ale to, że ktoś mówi, że "tak, tak piesek ma rodowód ZKwP" wcale nie znaczy, że tak jest. Wystarczy telefon do odpowiedniego oddziału.
Powiem szczerze, że znam wielu hodowców i nie mam pojęcia z jakimi hodowlami Ty się stykasz, ale żaden mój znajomy nie ma psa 7kg i żaden nie mówił by takich rzeczy, bo to jawne oszustwo. Poza tym same 3 literki FCI to jeszcze żaden dowód ;)
Hodowla ma być zarejestrowana w ZKwP który jest człownkiem FCI. (Nie mylić z F.C.I. ;) ) Każdy pies ma mieć rodowód, bo takie są przepisy.
Proszę podać nazwę hodowli ze Szczecina na pw to zobaczymy czy to hodowla z ZKwp.

Link to comment
Share on other sites

Wklepałem w google i wyszło to:
[URL="http://ogloszenia.wp.pl/Chihuahua_9331,Jedna-hodowla-o-wielu-nazwach-jawne-przekrety,28918320.html?S%5Bsrch%5D=1&S%5Bk-p%5D=9331&S%5Bw%5D=lubelskie&S%5Bk%5D=9331&ticaid=1ff2c"]http://ogloszenia.wp.pl/Chihuahua_9331,Jedna-hodowla-o-wielu-nazwach-jawne-przekrety,28918320.html?S%5Bsrch%5D=1&S%5Bk-p%5D=9331&S%5Bw%5D=lubelskie&S%5Bk%5D=9331&ticaid=1ff2c[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja bym się nie sugerowała czy pies jest ze związku kynologicznego czy jakiegoś stowarzyszenia. Rodowód FCI wcale nie daje gwarancji, że się kupi psa zdrowego ładnego i niech mi nikt nie pociska takich bzdur. Ja ma dwie chiłałki, jedna z rodowodem FCI "wystawowa" a druga z rodowodem ze stowarzyszenia i nie ma porównania. Ta z FCI jest duża i ma długą brzydką mordkę ,ale i tak ją kocham :loveu: , natomiast ta z rodowodem stowarzyszenia jest malutka, śliczna jak laleczka i wyjątkowo inteligentna. Razem wyglądają jak matka ze szczeniakiem a obie są dorosłe. Więc o czy ta gadka? Trzeba po prostu wybrać dobrą hodowlę a to gdzie jest zapisana to już sprawa drugorzędna.

Link to comment
Share on other sites

Tyle, że ta ze stowarzyszenia naprawdę jest kundelkiem, a tan z rodowodem FCI jest rasowa, mimo, że jest inna.
Po prostu trzeba było przejrzeć poprzednie pokolenia psiny, jak i samego psa, długą mordkę można zauważyć już u szczeniaka ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak się składa, że nie każdy jest hodowcą ,ale wy "hodowcy" zapewne tego nie zrozumiecie, bo dla was skoro już trzymać psa to dla pieniędzy, materialiści , wykorzystują tylko te biedne pieski. W wszych pseudohodowlach każdy pies musi na siebie zarabiać, pseudo miłośniczki zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Haha, marzę by być hodowcą, ale jeśli już to za kilkanaście lat :D
UCZCIWY hodowca nigdy nie zarobi na szczeniakach (chodzi o psy rasowe, bo w pseudo prawie w ogóle wydatków nie ma), więc zastanów się najpierw co piszesz i na czym taka hodowla polega...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hahnoto']Haha, marzę by być hodowcą, ale jeśli już to za kilkanaście lat :D
UCZCIWY hodowca nigdy nie zarobi na szczeniakach (chodzi o psy rasowe, bo w pseudo prawie w ogóle wydatków nie ma), więc zastanów się najpierw co piszesz i na czym taka hodowla polega...[/QUOTE]

No na czym taka hodowla polega? Może mnie oświecisz :roll:. Uczciwy hodowca nigdy nie zarobi na szczeniakach? No proszszsz... jacy ci hodowcy altruiści. To może o dotacje z unii powinni się starać ? Co za bzdety piszesz, zastanów się trochę. Ja napisałam w pierwszym poście,żeby szukać po prostu dobrej hodowli, bez względu na to gdzie jest zarejestrowana i w tym momencie nastąpił atak na mnie. Nikt mi tu nie będzie narzucał swojego zdania, zawsze myślę samodzielnie i zawsze mi to na dobre wychodziło, więc nie pozwolę żeby ktoś mi wciskał swoje mądrości skoro mądrościami nie są!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hahnoto']To teraz podsumuj sobie wydatki na psy wystawiane w takiej hodowli (jak i samą hodowlę, typu składki), potem użyte do rozrodu i wydatki na szczenięta (od głupiej karmy, aż po wydanie metryk, zarejestrowanie miotu itp.)[/QUOTE] Czyli konkretnie jakie to sumy? Ile w zł ? Szczeniaki widzę po ile są w ogłoszeniach i jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że składki czy rodowody kosztują kilkaset zł za szczeniaka. Karma wiem ile kosztuje, bo też mam dwie sunie i dobrze je odżywiam, ale przy takiej małej rasie to i tak można powiedzieć, że miesięcznie są to grosze.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://hodowla.york.xlx.pl/psy/mysliszohodowli.htm[/url]

A jeśli mogę (mogę?) dać linka do yorkowego forum, gdzie pewna osoba, która sama ma hodowlę, wszystko ładnie wyliczyła, to zobaczyłabyś te koszty rozdzielone na najmniejsze szczegóły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...