Jump to content
Dogomania

pies dla biegaczki/aktywnej rodziny - husky, labrador czy...?


Izolda

Recommended Posts

Witajcie,
piszę z prośbą o fachową poradę :)

Od jakiegoś czasu noszę się z decyzją o posiadaniu psa, ale wciąż nie mogę podjąć decyzji - jaki to powinien być pies.

Mam 5-letnią córkę, mieszkanie w bloku (70m) i kota. Razem z mężem prowadzimy bardzo aktywny tryb życia, biegamy, dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Biegamy regularnie od kilku lat, przygotowujemy się właśnie do półmaratonu, planujemy pobiec dwa maratony w tym roku.

Potrzebuję psa, z którym będę mogła biegać (mój średni dystans dzienny to 10 km, raz w tygodniu 20 km), późno wieczorem też. A także takiego, który dogada się z naszym kotem i córką.

Obydwoje pracujemy, ale ja do pracy mogę przychodzić z psem.

No i koniecznie chcę psa ze schroniska.

Rozważam husky, ze względu na bieganie, ale stresuję się, czy kot i husky pod jednym dachem to dobry pomysł. Rozważam też labradora, ale czytałam, że niektóre z nich nie mogą/nie powinny biegać.

Będę wdzięczna za wszystkie rady.

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze, z problemem polecam udać się tutaj: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/124223-Jak%C4%85-ras%C4%99-mam-wybra%C4%87-vol-2"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/124223-Jak%C4%85-ras%C4%99-mam-wybra%C4%87-vol-2[/URL]
tam zobaczy go więcej osób i lepiej doradzi.

ale skoro planujesz psa ze schroniska, czy on koniecznie musi być w typie rasy? co, jeśli poszukałabyś aktywnego kundelka w odpowiednim dla siebie rozmiarze, oswojonego z dziećmi i kotami? to daje ci naprawdę szerokie spektrum poszukiwań i - prawdopodobnie - jeszcze lepsze dopasowanie do twojej rodziny niż w przypadku schroniskowca w typie rasy. napisz, co o tym sądzisz, najlepiej w proponowanym przeze mnie wątku - nie róbmy bałaganu na forum ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...