Jump to content
Dogomania

owczarki kelpie


guina

Recommended Posts

Witam serdecznie!!!
Interesuje mnie, czy w Polsce znajdują się hodowle owczarków kelpie. Jestem bardzo zainteresowana ta rasę piesków. Pamiętam je z wystawy w Poznaniu:) Chciałabym sie dowiedzieć więcej o charakterze i nawiązać kontakt z hodowcami :) Interesuje mnie czy te pieski wogóle są do nabycia w Polsce. Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Bambi obecnie wygląda tak

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img141.imageshack.us/img141/8650/88215252uo4.jpg[/IMG][/URL]

Ale w Warszawie mamy już kolejna suczkę, niecałe 3 tygodnie młodszą od Bambika, czarną, po tym samym ojcu. Niestety, dziewczynka już zdążyła zmienić domek, lecz miejmy nadzieję, że teraz będzie już dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Bambi jest prawdopodobnie 4-tym kelpikiem w Polsce, ale 100% pewności nie mam...[/quote]
Wiem,że ktoś w towarzystwie calte dogów ma jednego, oraz kiedyś rozmawiałam z jednym Panem co ma czarnego workinga i pracuje przy bydle gdzies w Małopolsce.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mokka :-o :loveu:
Czy ta czarna suczka ma już nowy dom? Wczoraj koleżanka podesłała mi linka do aukcji na allegro właśnie z czarną sunią kelpie.

Jeden kelpie, samiec, mieszka na Dolnym Śląsku, chyba właśnie tego ma na myśli Zakla. Niedawno dołączyła do niego sunia kelpie, z linii work.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']
Czy ta czarna suczka ma już nowy dom? Wczoraj koleżanka podesłała mi linka do aukcji na allegro właśnie z czarną sunią kelpie. [/quote]

Nie wiem, na jakim etapie się zatrzymałaś. Suczka nie jest już z panią, która ją przywiozła z Czech, ale znów szukała nowego domku. I o ile mi wiadomo, jeszcze go nie znalazła.

BTW
Mediumowa kelpiczka Aqua właśnie została się drużynową mistrzynią świata w teamie francuskim. Jest boska, po prostu boska. Czekolada :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Wiem tyle, ile jest na allegro. Nie dzwoniłam, bo a nuż by mnie licho podkusiło ;)
Mam nadzieję, że mnie nie zbanują :oops:
[URL]http://www.allegro.pl/item446927100_owczarek_australijski_kelpie.html[/URL]

Suczka kelpie była też w hodowli Asocjacja. Ale nie wiem, czy nadal jest.

Link to comment
Share on other sites

Nadal jest, ale na stronie hodowli nie ma jej fotek.

[quote name='asher']Wiem tyle, ile jest na allegro. Nie dzwoniłam, bo a nuż by mnie licho podkusiło ;-) [/quote]
Dzwoniłam i rozmawiałam. Jako szczęśliwa :angryy: posiadaczka szczeniaka jestem chwilowo wolna od ciągot :evil_lol:.

A mój kelpik śpi właśnie pod biurkiem, a ja się muszę zabrać za robotę i tak mi się nieeee chce. Chyba najpierw kawusię zaordynuję, a potem pomyślę, co zrobić z tak pięknie zaczętym dniem.

Sorki za offa asher, ale zapraszamy na nasze zawody za tydzień :loveu:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Dzwoniłam i rozmawiałam. Jako szczęśliwa :angryy: posiadaczka szczeniaka jestem chwilowo wolna od ciągot :evil_lol:.[/quote]
No nieeeee??? Nie chcesz drugiego takiego aniołeczka? :diabloti:

[quote name='Mokka']Sorki za offa asher, ale zapraszamy na nasze zawody za tydzień :loveu:.[/quote]
A co to ja, mod, żeby mnie za offa przepraszać? :-o
Gdzie i kiedy są zawody? Ja bardzo chętnie wpadnę :multi: (pod warunkiem, że w Warszawie i w weekend :lol:).

Link to comment
Share on other sites

A może ktoś refletkowałby na podrabianego kelpie???
Amisia czeka już tak długo na dom i nie może go znaleźć ze względu na swoją żywiołową naturę.
Przypomina do złudzenia kelpie nie tylko wyglądem ale też charakterem...

Piszę tutaj, bo może ktoś zajrzy, kto lubi pracować z psami tego typu. Amisia potrzebuje bardzo dużo zajęcia...

[IMG]http://images33.fotosik.pl/355/0ae108837194d40e.jpg[/IMG]
[URL]http://allegro.pl/item420617106_amisia_owczarek_australijski_kelpie_dla_konesera.html[/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=113473[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Amisia jest rewelacyjna i naprawdę chyba jakiś kelpik przyłożył się do jej poczęcia, bo wygląda i zachowuje się jak nieodrodna przedstawicielka tej rasy. Ale chyba to jest właśnie jej największym problemem.
Mój szczeniak nawet się podoba, nie powiem, ale każdy, kto ją bliżej pozna stwierdza, że nie chce kelpika, zdecydowanie nie chce. To za dużo, zbyt wiele, itd, itp. Moje szczenię, jak nie śpi, to się rusza, non-stop. Dla takiego psa niełatwo jest znaleźć dom. Ale w miarę możliwości pytam, lecz lojalnie uprzedzam, że ten psiak to wulkan.
Trzymam kciuki za znalezienie jej domku i gdybym kogoś znalazła, to oczywiście będę w kontakcie.

Link to comment
Share on other sites

[B]Mokka[/B], dzięki!
Dośc nieprawdopodobne wydaje się, żeby Amisia miała coś wspólnego z kelpie, bo tej rasy w Polsce jest tak mało... Ale czy to może być tylko zbieg okoliczności?
Czechy nie są tak daleko... :roll:
W każdym razie tatuażu Amisia żadnego nie ma.
A zachowuje się jak taki właśnie niewychowany, nieokrzesany kelpiak... Ona wszystkie psy wymęczy po kolei, kojec wywraca do góry nogami i w każdym momencie jest w "pełnej gotowości bojowej" :cool3:

Więc gdyby komuś się spodobał Twój kelpuś i chciał mieć podobną rozrywkę w domciu, to wiesz... ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Moje szczenię, jak nie śpi, to się rusza, non-stop. Dla takiego psa niełatwo jest znaleźć dom. Ale w miarę możliwości pytam, lecz lojalnie uprzedzam, że ten psiak to wulkan.[/QUOTE]

To jest sprawiedliwość dziejowa za to, że uznałaś, że Viguś jest okropny. Jeszcze się Sajko jakiś szczeniaczek powinien przydarzyć :diabloti:
Podpisano: życzliwa duszyczka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...