Jump to content
Dogomania

nieufny pies


Mahlwillow

Recommended Posts

[COLOR=#000000][FONT=verdana]Witam, adoptowalismy psa okolo 3 letniego ze schroniska jakis rok temu. Kundel podobny do labradora, wielkosc do kolan. Nie chce mi sie rozpisywac więc powiem krótko. Pies strasznie nie ufa ludziom, nawet zaufanie do domownikow zajelo mu sporo czasu( sądze ze to przez to ze cale zycie, prawie 3 lata spedzil w schronisku a przez ten czas przewinelo sie tam sporo zlych osob ktore na 100% biły psy bo mimo roku pies do dzisiaj boi się kija lub szybkich energicznych ruchów) teraz jest swietnym psem ale niestety tylko dla 3 osob czyli moich rodzicow i mnie. Sytuacja jest taka ze na zime wprowadziła sie do nas babcia, pies ma swoja miescje na przedpokoju a gdy babcia idzie do ubikacji on na nią warcze albo szczeka, tak samo jak idzie do mojego pokoju. Strasznie takze szczeka jak ktos dzwoni do drzwi, nie idzie go zatrzymac. Zastanawiam sie jak go tego oduczyc. Z drzwiami mam pomysl taki ze nagram sygnal dzwonka na telefon i go do niego przyzwyczaje ale nie wiem jak sobie poradzic z agresywnym nastawienem wobec babci.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=verdana]Pozdrawiam;) M.S[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

za każdym razem jak babcia się pojawia to niech spokojnym ruchem rzuca super smakołyk OBOK psa. niech to będzie np. kawałek suszonej kiełbaski czy parówki. na psa nie patrzy, nie mówi nic do niego, nie zwraca na niego najmniejszej uwagi, po prostu lekkim ruchem (tak, żeby go nie przestraszyć) rzuca żarełko obok. ale na tyle blisko, żeby psiak widział, że coś tam upadło. psisko sobie skojarzy pojawienie się babci z żarciem i zamiast agresji będzie oczekiwanie na żarcie;) w ciągu dnia też od czasu do czasu niech mu coś rzuci, ale też niech nie zwraca na niego uwagi tylko po prostu jak się pojawia to niech przy psie ląduje coś dobrego.
naucz go komendy zamykającej jadaczkę;) jak psisko zaczyna się drzeć to nagle powiedz dość głośno "ciiiiiiiiii", tak zeby pies zwrócił na Ciebie uwagę. jak zrobisz to z zaskoczenia to psisko zainteresuje się Tobą i przestanie szczekać. wtedy go pochwal i nagródź. jak będziesz miał już tę komendę wypracowaną to poproś o pomoc kogoś z domowników, niech ten ktoś pójdzie i naciśnie dzwonek raz, krótko. Ty w tym czasie ćwicz z psem komendy np, siadanie i warowanie na zmianę. miej psa na smyczy, żeby uniemożliwić mu pobiegnięcie do przedpokoju. po naciśnięciu dzwonka, jak pies się pobudzi to natychmiast powiedz głośno i ostro "NIE" (albo inne słowo, którego używacie do skarcenia), potem daj mu komendę np. do siadania i jak siądzie to pochwal i nagródź. jak już krótki dzwonek będzie dla psa tłem to osoba pomagająca może przytrzymać dzwonek trochę dłużej, ale schemat dalej jest ten sam. jak nie masz kogoś do pomocy to ta opcja z nagraniem dźwięku jest dobra, bo możesz sam sobie poradzić;)
a komenda "ciiii" jest po to, jak pies zacznie szczekać jak ktoś "z zewnątrz" zadzwoni.

Link to comment
Share on other sites

Kiedy ktos zadzwoni ,a pies zacznie szczekac polec psu"na swoje miejsce"zaprowadz go na swoje miejsce i podaj smakolyk i powiedz zostan.Nalezy powtarzac ta czynnosc za kazdym razem ,jak pies bedzie probowal biec i szczekac ,do drzwi.
Osoby odwiedzajace, czy babcia moze psa przekupic podajac z reki smakolyk,albo jak nie wezmie z reki ,mozna rzucic smakolyk na podloge.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...