Jump to content
Dogomania

Owczarek Belgijski Groenendael - 4 letni pies. Wielki strach przed wszystkim!


puma08

Recommended Posts

Witam. Moi teście załatwili sobie psa do pilnowania posesji. Miał być groźny i szczekający. Niestety nie wyszło po ich myśli. Jak widać psina była bita i trzymana na łańcuchu. Wiele nie mogę stwierdzić, ale opiszę; boi się każdego ruchu człowieka, nie podchodzi prawie do nikogo, a jeśli już to w formie wygłupiania (zabawy) i szybkiego odsuwania się. Mimo to merda ogonem. Nienawidzi innych psów, pogryzł małego Chihuahua'e. W nocy nie wychodzi z budy. Za nic! Wystarczy, że robi się szaro. Niestety Teściom się znudził i chcą innego. Tym razem Owczarka Niemieckiego. Nie wtrącam się i serdecznie mam ich dość. Nie będę nawet tego komentować.. Dodatkowo chcą się go pozbyć. Zaproponowałam, że wezmę go do siebie i zajmę się nim. Mam duże podwórko, 2 h pól i mały lasek. Uważam, że można by go jako tako z socjalizować. Mimo wieku.. chciałabym się temu podjąć, ale trochę się boję. Nie wiem jak zacząć.. co robić - jak oswajać. Proszę o pomoc, pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko']A może wspólnie coś wymyślimy?
Mogę przyjechać.[/QUOTE]
Cześć kochana.. nigdy nie możemy się umówić na spotkanie..
Nie wiem co zrobić z tym psem. Mam w głowie mętlik. Oni go nie chcą, załatwiają sobie innego, a ten ma silne lęki.. Przydałby się choć dom zastępczy dla niego, bo wydaję mi się raczej, że ja nie podołam. Moja Puma jest ciężko chora - podobnież ktoś ją podtruwał.. (ukochani sąsiedzi).. leży pod kroplówkami. Ciągle jeżdżę do weta, 'bijemy' się z myśliwymi, którzy zabijają nasze* sarny, które dokarmiamy codziennie.. - bezkarnie wchodząc na naszą posesję.. małemu troszkę odwala. Gdybyś znała choć jakiegoś wstępnego chętnego na psinkę z dobrymi warunkami to daj znać.. Niestety ten strasznie boi się jazdy samochodem i rozwala w nim wszystko - ucieka dosłownie oknami! .. wchodzi na kierowcę.. nie trudno o wypadek! Mam na Podgórzu bliskiego przyjaciela i myślę, że będę teraz częściej bywać w Toruniu - jak mnie mój puści do niego :/ eh.. Jeśli możesz to odezwij się; 669460448, pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, kto Ci awaryjnie przyjmie nerwowego, dużego psa.. to trochę abstrakcyjne - ja obecnie rozglądam się za DT dla 6kg pieska i nikt nie jest chętny.. niestety, takie realia :(
Może uda nam się spotkać chociaż teraz, gdy chodzi o psiaka w potrzebie ;)
Postaram się zadzwonić jutro między 21 a 22, ok?

Link to comment
Share on other sites

Troszkę ciężko z tym domkiem.. tym bardziej, że idą święta. Myślę, że zapytałabym kolegę o tego 6 kg maluszka.. ma już jednego kundelka i bardzo dba o niego.. także może jakiś tymczas dałoby załatwić. Czekam na telefon.
Co do Belga; psina znajduje się w Czernikówku - koło Czernikowa. W razie potrzeby proszę o telefon. Udzielę dalszych informacji. Zależy mi na w miarę szybkim znalezieniu DT, bo on siedzi w małej i dziurawej budzie.. gdyby ktoś był chętny choć pomóc ; [SIZE=4][COLOR=#ff0000]669460448. [/COLOR][COLOR=#000000][SIZE=2]Z góry dziękuję, pozdrawiam. [/SIZE][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puma08']
Co do Belga; psina znajduje się w Czernikówku - koło Czernikowa. W razie potrzeby proszę o telefon. Udzielę dalszych informacji. Zależy mi na w miarę szybkim znalezieniu DT, bo on siedzi w małej i dziurawej budzie.. gdyby ktoś był chętny choć pomóc ; [SIZE=4][COLOR=#ff0000]669460448. [/COLOR][COLOR=#000000][SIZE=2]Z góry dziękuję, pozdrawiam. [/SIZE][/COLOR][/SIZE][/QUOTE]

A może spróbuj sama zająć się biedakiem. Na żółtym forum owczarków belgijskich pisze wspaniała dziewczyna ( nick Jagusia), która dość szybko doprowadziła belga z ogromnymi lękami do 'stanu używalności', więc się da. Zaloguj się tam podpytaj, belgomaniacy coś na pewno podpowiedzą, a to jej wątek [url]http://forum.owczarkibelgijskie.pl/viewtopic.php?t=2844[/url] .
Teściowie powinni zainstalować sobie alarm i oraz otrzymać zakaz posiadania psów...ale cóż w naszym kraju można w psami wszytko :(

Link to comment
Share on other sites

Kattka, problem w tym, że trudno poświęcić się pracy nad psem z lękami i równocześnie cały czas jeździć z drugim do weta. Ja mogę pumę wspomóc, ale po prostu na dłuższą metę może ją to przerosnąć - każdego by przerosło.
Lepszym rozwiązaniem byłby DT bez psów, ja nawet mogę się tym psem zajmować, ale naprawdę nie jest to proste zadanie i trudno oczekiwać od pumy żeby brała to wszystko na siebie. To oczywiste, że szuka innego rozwiązania, potencjalnie bardziej opłacalnego dla psa niż DT u niej.

Link to comment
Share on other sites

Na forum owczarków belgijskich pojawił się post o tym gronku, stąd nasza tu obecność. Belgi to specyficzna rasa a kto najlepiej doradzi co zrobić z lękliwym belgiem jeśli jeśli nie właściciele i hodowcy, którzy od lat piszą na obydwu forach i po prostu kochają rasę? Nie pierwszy to przypadek i nie ostatni.
Zresztą założycielka wątku ma swój rozum i niech sama decyduje, czy to próba pomocy czy reklama.
BTW po co reklamować jedyne dwa polskie fora o owczarkach belgijskich, każdy kto szuka takowego od razu trafi na nie po wpisaniu w wyszukiwarkę odpowiednich słów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...