Jump to content
Dogomania

Kama zabrana ze wsi-w BDT, Kama ZAGINĘŁA 12 września b.r. na Bemowie!!!


edyseja

Recommended Posts

Historia jakich wiele. Wieś w okolicach Siedlec, typowa polska rzeczywistość. Bezdomna szczenna sunia błąka się poszukując jedzenia, każdy jej dzień to walka o byt własny i maluchów. Zaniedbana, chuda, na ciele ślady po pogryzieniach. Miejscowi zachowują się tak, jakby nie istniała. Zauważyła ją sąsiadka, która przyjechała odwiedzić rodzinę. Zabrała ze sobą bo nie miała sumienia zostawić na pastwę losu. Kama (tak nazwano sunię) mimo tego, że człowiek ją skrzywdził jest ufna: gdy okaże się jej odrobinę zainteresowania przytula się, łasi, chce bawić. Jest młoda, średniej wielkości (waży na oko ok. 20 kg, może trochę ponad).

Rodzina u której tymczasowo mieszka suczka jest niezamożna, wielodzietna. Nie stać ich na wizytę u weta, szczepienia i sterylizację. Mają dwa własne psy, zabrana na DT sunia nie zgadza się z rezydentką. Zapewniają wyżywienie, pozostałe wydatki ich przerosły. Suczka ma dwa szczeniaki, są wstępnie zarezerwowane. Kama szuka domu.

Bardzo proszę, pomóżcie ubogim ale dobrym ludziom, nie zostawiajmy ich samych!!! Oni sami krępują się zwrócić do kogokolwiek, a bez pomocy sobie nie poradzą. :(

Kama i maluchy przebywają w tej chwili w Warszawie, na Bemowie. Mieszkają w budzie na balkonie, pilnie potrzebne domowe DT, DS. :(

_________________________________________

Wiadomość z ostatniej chwili (13 grudnia):

Szczeniaki mają już nowe domy. Rodzina u której przebywa Kama zabrała ją z balkonu do domu i socjalizuje z rezydentami
. Potrzebne fundusze na weta, a w dalszej przyszłości na sterylizację.


Oto one:

d0d4f9bfdacc2018.jpg

edad35231173f55b.jpg

90f1a77e8e542910.jpg

da75157e07be28ae.jpg

03ea2c49069368d6.jpg

a524f3399fe94dac.jpg

956f0320006e552e.jpg

Edited by edyseja
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[SIZE=4][SIZE=6][SIZE=4][B]Deklaracje finansowe:[/B][/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE][SIZE=4][SIZE=2]Bea100 - 100 zł
Poker - 50 [SIZE=2]zł[/SIZE]
Anula - 50 zł[/SIZE]

[B][SIZE=6][SIZE=4]Dary rzeczowe:[/SIZE]
[/SIZE][/B]
[SIZE=2]wetka, p. Małgosia - tabletka na odrobaczenie szczeniaków (odebrałam 7 grudnia)
wiosenka - preparaty Megavit i Cav-Vit z glukozaminą, mięso: [/SIZE][/SIZE][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=2]mostki cielęce, serduszka kurze i łapki (odebrałam 9 grudnia)[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=2]
Bea100 - materiał do ocieplenia budy[SIZE=2], gumowa p[SIZE=2]iszcząca zabawka, [/SIZE]próbka karmy [SIZE=2]Josera dla szczeni[SIZE=2]aków, [/SIZE][/SIZE]mięso [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=2][SIZE=2][SIZE=4][SIZE=2](odebrałam 11 grudnia)
[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE] [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=2]WiosnaA - koc[SIZE=2] (odebrałam 12 grudnia)
Wiosenka - obróżka dla [SIZE=2]brąz[SIZE=2]owego szczeniaka [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=2][SIZE=2](odebrałam 12 grudnia)[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=6][B][SIZE=4]

Wydatki:[/SIZE]
[/B][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=6][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4]
[SIZE=2]7 grudnia - preparat witaminowy APL multivitamin - 35 zł (rachunek post 151)
7 grudnia - zakupy - 30 zł -> [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=6][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=2]2 kg ryżu, 2 paczki makaronu 400 g, mleko 1l, 2 serki wiejskie, 4 korpusy z kurczaka[SIZE=2], [/SIZE]rachunek post 151[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][B][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4]
[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/B][SIZE=2]22 stycznia - sterylizacja (przelew na konto: Małgorzata Bąk, Lecznica dla Zwierząt, ul. Gustawa Morcinka 32) - 165 zł (I-sza rata), rachunek post 510[/SIZE][B][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4]
[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/B][SIZE=3][SIZE=2]28 stycznia - sterylizacja (przelew na konto: Małgorzata Bąk, Lecznica dla Zwierząt, ul. Gustawa Morcinka 32) - 135 zł (II-ga rata)[/SIZE][/SIZE][SIZE=3][SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2], [/SIZE]rachunek post 510[/SIZE][B][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4]
[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/B][/SIZE][/SIZE] 18 luty - leczenie [SIZE=3][SIZE=2](przelew na konto: Małgorzata Bąk, Lecznica dla Zwierząt, ul. Gustawa Morcinka 32) - [SIZE=2]160 zł, [/SIZE][/SIZE][/SIZE][SIZE=2]rachunek post 510[/SIZE][B][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4]
[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/B][B][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][COLOR=#000080]________________________________
w sumie 525 zł -[/COLOR][/SIZE][/SIZE][COLOR=#000080]
[/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/B]

[SIZE=4][B]Wpłaty:[/B][/SIZE]
[SIZE=2]
p. Kinga spoza dogo - 10 zł (gotówka - 7 grudnia)
Anula - 50 zł (prze[SIZE=2]lew[/SIZE] - 10 grudnia)
Bea100 - 100 zł (gotówka[SIZE=2] - 11 grudnia)[/SIZE][/SIZE]
Mama_Alfika - 20 zł[SIZE=2] (prze[SIZE=2]lew[/SIZE] - 20 grudnia)[/SIZE]
sąsiadka, p. Ela Kozłowska - 50 zł (15 stycznia)
Poker - 135 zł (przelew - 28 stycznia), bazarek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/237589-DO-ZAMKNIĘCIA-FIRMÓWKI-jak-nówki-oraz-inne-ciuszkerylkę-Do-17-01-g-22/page7[/URL]
WiosnaA - 200 zł (przelew - 8 luty), bazarek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239113-Rozliczamy!-expresowy-Misz-Masz-dla-Kamy-w-BDT!-do-29-I[/URL]
[COLOR=#000080][B]_______________________________________________[/B]
[/COLOR][B][SIZE=4][COLOR=#000080]w sumie 565 zł +

Aktualnie na koncie K[SIZE=4]amy[/SIZE] - 40 zł[/COLOR]
[/SIZE][/B]

Edited by edyseja
Link to comment
Share on other sites

[INDENT] [quote name='bea100']Jestem u Kamy. Czyli co? Suczka zostaje na Bemowie i nie szuka domu (bo nie bardzo zrozumiałam) a tu zbieramy na szczepienia i sterylkę?[/QUOTE]

Tymczasowo przebywa na Bemowie. Państwo bardzo ją polubili ale nie zgadza się z rezydentką. Może po odchowaniu maluchów i sterylizacji to się zmieni - trudno przewidzieć.
[/INDENT]


Rozmawiałam z właścicielką zaprzyjaźnionej kliniki na Morcinka, zgodziła się zrobić sterylizację praktycznie "po kosztach". Za badanie krwi, zabieg, fartuszek, kroplówkę po zabiegu oraz zastrzyki (przeciwbólowe + antybiotyk) weźmie tylko 250 zł.

Edited by edyseja
Link to comment
Share on other sites

Potrzebna każda pomoc - od finansowej po koce, szampon. Pani u której przebywa Kama karmi ją ryżem lub makaronem, dodaje do niego tartą marchewkę i resztki wędlin. Suchej karmy jej nie daje, a puszki nie wiem czy suczka lubi. Szczeniaki same zaczęły pić mleko, pewnie na dniach zaczną samodzielnie jeść.

Link to comment
Share on other sites

Zgodziłam się udostępnić swoje konto do ewentualnych wpłat. Pani Jadwiga natomiast zobowiązała się do dostarczenia rachunków, których zdjęcia na bieżąco będę wstawiać. Ta pani jest całkowicie niekomputerowa i nieinternetowa. Nie jestem pewna czy w ogóle mają komp w domu...

Edited by edyseja
Link to comment
Share on other sites

Małe nie powinny pić krowiego mleka. Przydałaby się karma dla szczeniąt- można rozmakać a i suka doskonale się podciągnie zapewne.
Chętnie wpłacę na jedzenie- 100zł. Zorientuj się w cenach proszę.
Co można kupić. Jeśli więcej trzeba, to myślę, że ktoś dorzuci się do worka karmy baby?

Rachunek- oczywiście!
Proszę o numer konta na pw

Link to comment
Share on other sites

A w jakim wieku są szczeniaki? Mama już ich nie karmi? Mleko dla szczeniat jest bardzo drogie.Może dawać im mleko tylko świeże nie UHT. i rozcieńczać .
Sterylka już ma być? Nie za szybko po porodzie?
Może sunia nie akceptuje rezydentki , bo sie boi o swoje dzieci.
Czym DT karmi swoje psy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edyseja']Potrzebna każda pomoc - od finansowej po koce, szampon. Pani u której przebywa Kama karmi ją ryżem lub makaronem, dodaje do niego tartą marchewkę i resztki wędlin. Suchej karmy jej nie daje, a puszki nie wiem czy suczka lubi. Szczeniaki same zaczęły pić mleko, pewnie na dniach zaczną samodzielnie jeść.[/QUOTE]

Poker- tu masz kochana odpowiedzi na Twoje pytania. Suka na pewno karmi.
Zakładam, skoro tam bida, że podają małym normalne mleko krowie jakie mają.

A sterylka suki jest możliwa po ustaniu laktacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']A w jakim wieku są szczeniaki? Mama już ich nie karmi? Mleko dla szczeniat jest bardzo drogie.Może dawać im mleko tylko świeże nie UHT. i rozcieńczać .
Sterylka już ma być? Nie za szybko po porodzie?
Może sunia nie akceptuje rezydentki , bo sie boi o swoje dzieci.
Czym DT karmi swoje psy?[/QUOTE]

Tak jak napisałam wyżej: ryż lub makaron z wtartą marchewką + resztki wędlin. Zbyt wielu witamin w tym posiłku nie ma. O dacie sterylki zadecyduje wet, wiadomo, ze nie od razu. Szczeniaki na pewno nie zostaną oddane dopóki nie będą same jeść, pani Jadwiga codziennie zasypuje mnie mnóstwem pytań mimo, że psy ma od lat. To prosta kobieta i wiele rzeczy niby oczywistych jest dla niej nowością.

Link to comment
Share on other sites

Byłam przed chwilą zapytać co potrzebne:

- ze 2 koce bo stale trzeba wymieniać
- pieniądze na wizytę u weta bo na razie sunia nie była (nie ma za co)

U wiejskiego weta pani Jadwiga kupiła pastylki dla matki i szczeniaków - mówi, że są odrobaczone. Suczka nie była na razie myta no bo jak - przecież karmi. Pcheł na szczęście nie widać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Małe nie powinny pić krowiego mleka. Przydałaby się karma dla szczeniąt- można rozmakać a i suka doskonale się podciągnie zapewne.
Chętnie wpłacę na jedzenie- 100zł. Zorientuj się w cenach proszę.
Co można kupić. Jeśli więcej trzeba, to myślę, że ktoś dorzuci się do worka karmy baby?

Rachunek- oczywiście!
Proszę o numer konta na pw[/QUOTE]

Wiem, że nie powinny. Zamiast niego można dać serek np. Nie znam się zupełnie na karmach dla szczeniaków, ta np. (Brit podobno niezły) jest dopiero od 2 miesiąca: [URL]http://allegro.pl/brit-premium-junior-medium-15kg-mix-gratisow-i2816055981.html[/URL]

Na szczeniaki jest chętna jakaś pani i codziennie wydzwania pytając kiedy może je zabrać. Wiem, że niezbędnym minimum jakie maluch musi spędzić z mamą jest 6 tygodni. Czy malcom młodszym jak 6 daje się karmę? Suni przydałaby się dla matek karmiących i regenerująca po porodzie. W temacie szczeniakowym nie jestem na bieżąco, ostatnie i zarazem jedyne miałam jakieś 18 lat temu - w czasach kiedy nie zdawałam sobie sprawy z problemu bezdomności.

Link to comment
Share on other sites

Ok- to może nie chrupy (skoro inne potrzeby ważniejsze) a moje 100zł przeznacz na weta a to co zostanie (zakładam, że coś choćby cokolwiek) przeznacz na jakieś witaminy dla małych i suczki i może fosoforan wapnia (jest tani)- niech dosypuje im do karmy (czy tego mleka) chociaż. Zdecyduj sama.
A czemu suka-matka musi teraz już trafić do weta? Przecież jej ani nie zaszczepi jak karmi ani nic...czy ona jest chora?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edyseja']...Wiem, że niezbędnym minimum jakie maluch musi spędzić z mamą jest 6 tygodni. Czy malcom młodszym jak 6 daje się karmę? Suni przydałaby się dla matek karmiących i regenerująca po porodzie.[/QUOTE]
Po 7 tygodniu - nie wcześniej oddziela się od matki- także m.in. ze względu na szczepienie.
20 dzień, 35 dzień- odrobaczanie. Dobry jest Drontal Junior (pasta do gardziołek małych ładnie wchodzi). 1 szczepienie (wirusy) po 40 dniu życia.
Karma baby (o jakiej pisałam), każdy starter, zostaje rozmoczona ciepłą przegotowaną wodą (robi się papa) i to jedzą małe. Skoro piją mleko, mogą być dokarmiane. Najpierw bardzo i bardziej wodnista potem mniej. Można baby (rozmoczone lub nie) dawać suce by i ją wesprzeć- to będzie najlepsze dla niej. Dlatego pomyślałam wstępnie o tej karmie.
Ale worek 15kg/12kg kosztuje więcej niż moje 100zł- dlatego prosiłam o dołożenie się...

Edited by bea100
Link to comment
Share on other sites

[quote name='edyseja']
Czy malcom młodszym jak 6 daje się karmę? Suni przydałaby się dla matek karmiących i regenerująca po porodzie. [/QUOTE]
Daje się. Popatrz, poczytaj. Szukaj czegoś takiego (tutaj akurat to starter Royal Canin)- może innej tańszej firmy będzie tańszy...
[URL]http://zooexpress.pl/go/_search/full_search.php?search_query_words=Royal+Canin+Starter&x=0&y=0[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dołożę się do karmy.
Ta pani chce zabrać szczeniaki do DT czy DS?Jeżeli do DS to powinna poczekać aż maluchy jeszcze podrosną i w tym czasie dołożyć się do ich utrzymania.Jakby miała je u siebie, to ponosiłaby te koszty.

W Krakvecie jest
[TABLE="class: productListing"]
[TR="class: productListing-odd"]
[TD="class: productListing-data productListingImage, align: left"]
[/TD]
[TD="class: productListing-data, align: left"] [URL="http://www.krakvet.pl/josera-family-karma-szczeniat-15kg-p-14400.html"] JOSERA Family - karma dla suk i szczeniąt 15kg[COLOR=red] +1 gratis do wyboru[/COLOR] [/URL] [/TD]
[TD="class: productListing-data, align: left"] 155,00zł[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[TABLE="class: productListing"]
[TR="class: productListing-odd"]
[TD="class: productListing-data productListingImage, align: left"][/TD]
[TD="class: productListing-data, align: left"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Dostawa gratis

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WiosnaA']Zapiszę sobie sunieczkę.
A w jakim wieku są teraz maluchy?[/QUOTE]

Rodzina zabrała sunię ze wsi jakieś 2-2.5 tygodnia temu, czas tak szybko leci, że na 100 % nie mam pewności. W momencie, kiedy były znalezione otwierały oczy (mogły mieć wtedy 2-3 tygodnie). Wet by dokładnie ocenił.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Dołożę się do karmy.
Ta pani chce zabrać szczeniaki do DT czy DS?Jeżeli do DS to powinna poczekać aż maluchy jeszcze podrosną i w tym czasie dołożyć się do ich utrzymania.Jakby miała je u siebie, to ponosiłaby te koszty.[/QUOTE]

Chce zabrać na stałe. Ile powinna Twoim zdaniem poczekać?

Link to comment
Share on other sites

Wprawdzie pani Jadwiga b. się tego wstydzi ale napiszę prawdę (bo mnie to męczy jak nie wiem co, a prawda istnieje tylko jedna tzn cała prawda): Kama mieszka w tej chwili na balkonie, bo nie ma innego wyjścia - psy się nie zgadzają, prawdopodobnie dlatego, że sunia broni młodych. Obecna opiekunka bardzo ją polubiła i chciałaby zatrzymać, poczekać aż odejdą szczeniaki i spróbować zsocjalizować ją ze swoimi psami, by mogła u niej zostać, nie wiadomo jednak czy się to uda. Jeśli nie to dom będzie pilnie potrzebny. Na obecną chwilę lepszy balkon z kołdrami oraz budą własnej konstrukcji (ocieploną) i swój człowiek niż schronisko. Sunia będzie mieć też uszyte ubranie na miarę. W okolicach Sylwestra będzie ciężko ale wstępnie pani Jadwiga ma pomysł przetrzymania jej w pralni (tam jest sucho, cicho i ciepło).

Dzięki bardzo Ciociu Wiosno za radę. :)

Link to comment
Share on other sites

Trzeba pisać prawdę! Wyłącznie!
Lepszy balkon i miska niż głodna jama w lesie na skraju wsi! A pralnia to dobry pomysł!

Poker- kochana moja > jesteś cool !!!!
Edyseja. Zamawiaj Joserę- to bardzo dobra karma a tu w świetnej cenie! Wspomoże małe i matkę!
Musisz tylko wytłumaczyć pani jak sie ją podaje, że się rozmaka ciepłą wodą itd itd. I że będzie jadła suka także.

Czyli ja- 100zł a ciocia Poker 55 dołoży! I mamy jedzonko wspaniałe!
Podaj nam nr swojego konta na pw.

Oczywiście- prosimy tu skan rachunku potem.

Ponawiam pytanie: czemu suka matka musi trafić do weta? Karmiącej matki się nie szczepi itd. Czy ona jest widocznie chora?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...