Jump to content
Dogomania

Sikanie na tapczany i fotele


Matina

Recommended Posts

Już załozylam gdzieś taki temat podobny ale nie moge go znaleźć przez to że długo tu nie wchodziłam.A mianowicie:
Mam takie wielkiiiiii problem z moją 8 miesięczną suką wyżła weimaraskiego "sika mi na łóżko i fotele"moja łóżko jest całe zlane i śmierdzące fotele w kuchni to samo....(niedawno miałam kupowane nowe łóżko :/ ) a już nie moge.Tata i mama postanowili że jak ojciec wróci (za kilka dni) wydadzą psa i pokupią mi nowe wszystko bo na nowym mieszkaniu śmierdzi już sikami a mieszkamy tu raptem jakiś miesiąć i nie wiem co mam zrobić no!jeszcze mam 2 problem z gryzieniem wszystko mi gryzie co sobie nie kupie to zaraz mam pogryzione! kupiłam nową śliczną czapke i juz jest pogryziona,kapcie na drugi dzień zżarte no nie wytrzymuje już!

Link to comment
Share on other sites

Jotbe, to nie 8 tygodniowy szczeniak, nauka nie będzie chyba taka łatwa.
Wiem coś o wyżłach, w moim domu dawno temu zawsze były 2 -3 + obowiązkowo spaniel, zabierane z moim ojcem na polowania.
Do dzisiaj nie rozumiem ludzi, którzy nabywają takie psy do mieszkania w bloku.
W żyłach tych psów płynie krew bloodhunda, mają ogromny temperament i znakomity węch, ich energia może zamęczyć właściciela, wychodowano je przecież do polowań. Wcale się nie dziwię zniszczeniom w domu, bez zajęcia, szkolenia, cierpliwości i stanowczości - mogą mieszkanie zostawic w strzepach. To nie jest pies, który będzie leżał koło pana, czytającego gazete.
Tylko dobre szkolenie, duzo, duzo ruchu, a najlepiej jakies konkretne zajęcie może pomóc, o ile pis był starannie socjalizowany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Caruso']Jotbe, to nie 8 tygodniowy szczeniak, nauka nie będzie chyba taka łatwa.
[/quote]
[COLOR=navy]Caruso, wiem iż "starsze " psy wymagają większego nakładu pracy...[/COLOR]
[COLOR=navy]To jednak wszystyko jest możliwe.[/COLOR]

[COLOR=navy]Bez solidnego szkolenia chyba się nie obędzie.:roll: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Masz racje, że szkolenie obowiązkowo, ale równie ważne jest zapewnienie psu takiego zajęcia, żeby mógł swoja ogromną energię wyładowac.
Nasze psy, kiedy nie jeździły na polowania, a w ogrodzie zbyt długo przebywały, stawały się szczekliwe i destrukcyjne, miejsca sobie nie mogły znaleźć.
Matina, a jak długo suczka zostaje sama w domu? Może tu lezy przyczyna sikania na łóżka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matina'] jak ojciec wróci (za kilka dni) wydadzą psa [/quote]
[COLOR=navy]Matina, to mnie zaniepokoiło. Co zamierzasz robić dalej ?[/COLOR]
[COLOR=navy]Caruso, która ma doświadczenie w temacie o wyżłach, może coś praktycznego poradzić.[/COLOR]
[COLOR=navy]Odezwij się.:) [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jfn']A moze chodzi o zmianę mieszkania...? Wynika z tego, ze sie przeprowadzili...[/quote]

[COLOR=navy]Tak, ale napisała :[/COLOR]

[quote]Już załozylam gdzieś taki temat podobny ale nie moge go znaleźć przez to że długo tu nie wchodziłam.A mianowicie:
Mam takie wielkiiiiii problem z moją 8 miesięczną suką wyżła weimaraskiego[/quote]

[COLOR=navy]Wynika z tego że problem trwa.[/COLOR]

[quote]bo na nowym mieszkaniu śmierdzi już sikami a mieszkamy tu raptem jakiś miesiąć i nie wiem co mam zrobić no![/quote]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=navy]Musimy się wstrzymać z komentarzami bo samej zainteresowanej brak.:-) [/COLOR]
[COLOR=#000080]Matina ma napisane 4 posty. Więc bez trudności odnalazłam temat pierwszy.[/COLOR]
[COLOR=#000080][/COLOR]
[COLOR=#000080][url=http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=3448132#post3448132] Tutaj są opisane te same problemy[/url][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

sory że sie nie odzywałam moja suczka jest z hodowli i jest z papierami.To na bank nie wynika z tego że jest sama w domu.Bo zrobiła to kiedyś przy mnie..... odwracam się patrze a ona kuca i sika.... mój tata przyjechał wlaśnie chcą ją wydać na jakąś leśniczówke :C może to jest i dobre rozwiązanie? :( jak jestem w szkole to jest sama bo mama wychodzi i nieraz gdy ide np na hamburgery z koleżankami ale przeważnie ją biore i jak jade na zakupy z rodzicami ale to nie od tego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matina']mój tata przyjechał wlaśnie chcą ją wydać na jakąś leśniczówke :C może to jest i dobre rozwiązanie? :( [/quote]
[COLOR=indigo]No, cóż skoro tak tata zdecydował... Nie będziesz tęskniła ? [/COLOR]
[COLOR=indigo]Piesio z pewnością tak...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=navy]Matina, nie rezygnuj z psa tylko popracuj nad nauką czystości.[/COLOR]

[COLOR=navy]Ogólne zasady :[/COLOR]

[COLOR=navy][B]:-) Stałe pory karmienia :[/B] Karm psa zawsze o stałej porze.[/COLOR]


[COLOR=navy][B]:) Nagrody i pochwały :[/B] Chwal go natychmiast i entuzjastycznie za każdym razem kiedy załatwi się poza domem.- Poza tym pamiętaj, że słowa wypowiedziane spokojnym tonem mają swoją wartość. Nawet jeśli pies narobi w domu nie podnoś głosu. [/COLOR]
[COLOR=navy]Bo może stać się lękliwy.[/COLOR]


[COLOR=navy][B]:) Cierpliwość i sytematyczność :[/B] Cierpliwie obserwuj psa, konsekwentnie i sytematycznie z nim pracuj.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Widac że jesteście niedoświadczeni i bez pomocy behawiorysty sie nie obejdzie... dlaczego nie skontaktujecie się z fachowcą?

i BŁAGAM- jeśli zdecydujecie sie psa oddać- WYSTERYLIZUJCIE. Źle mi się kojarzy "leśniczówka".

Czy hodowca jej nie przyjmie?
Może założyć wątek na Psach w potrzebie i tak poszukać jej domu- przynajmniej będziesz miała pewność, że trafi do dobrego...

Ale polecam behawiorystę....

Link to comment
Share on other sites

mój tata pojechał spowrotem do pracy pies zostaje ;) niestaty coraz częściej mówią o jej wydaniu boje się! ale oczywiście jeżeli mieliby ją wydać to ja jej jak już poszukam dom i odpowiedni
a wy mi mówicie jak nauczyć psa czystości bosh mowie przecież że ona nie sika na podłoge! tylko na łózka i tapczany i to nie jest regularne i nie wynika z niewychodzenia z nią i nie że ona tam idzie i się załatwia tylko poprostu czasem wchodze do pokoju i patrze a łóżko jest mokre no kilka razy ją przyłapałam dzieje się to często ale nie koniecznie codziennie i regularnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matina'] bosh mowie przecież że ona nie sika na podłoge! tylko na łózka i tapczany i to nie jest regularne i nie wynika z niewychodzenia z nią i nie że ona tam idzie i się załatwia tylko poprostu czasem wchodze do pokoju i patrze a łóżko jest mokre no kilka razy ją przyłapałam dzieje się to często ale nie koniecznie codziennie i regularnie[/quote]
[COLOR=navy]To zamykajcie pokój i pilnujcie psiaka.[/COLOR]
[COLOR=navy]Sunia nie robi tego "złośliwie" lub żeby was w jakiś sposób ukarać, bo to nie jest w naturze psa. A przyczyn załatwiania się na łóżko i dywan może być kilka.[/COLOR]

[quote]a wy mi mówicie jak nauczyć psa czystości bosh [/quote]
[COLOR=navy]Po prostu wychodź z nią częściej, ot, co... [/COLOR]
[COLOR=navy][/COLOR]
[COLOR=navy] Niestety musisz z nią postępować tak, jak przy nauce czystości.[/COLOR]

[COLOR=#000080]Powodzenia.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Jeśli w domu cały czas mówi się o wydaniu psa, jest nerwowa atmosfera, pies może też czuć się niepewnie, zestresowany. Tak to wygląda, taka jest często przyczyna takiego sikania. Behawiorysta by się tu przydał na pewno. To co my piszemy to tylko sugestie na podstawie przypuszczeń.

Możesz zabezpieczać łóżka i fotele na czas kiedy jej nie obserwujesz, kłaść coś na nich, zamykać drzwi? W ogóle uniemożliwiać psu wchodzenie na nie. Nie krzykiem czy karceniem, ale właśnie blokowaniem. Jak nie będzie wchodził, to nie będzie sikał.

Link to comment
Share on other sites

jak ja mam się z nim skontaktować?!
zamykac drzwi -ona je sobie otwiera jednym ruchem bo przecież jest wysoka,dzisiaj podczas snu (mojego) spadła mi na podłoge poduszka rano obudziłam się i ujżałam iż poduszka i dywan są mokre...... w całym pokoju śmierdzi sikami,a to nerwowa otmoswera jest w domu to ok że chcemy ją wydać no ale nie od tego ona sika bo zanim była atmoswera nerwowa to ona sikała bo przecież ta atmoswere i to że rodzice chca ją wydać coś spowodowało a mianowicie sikanie na łóżka,fotele,poduszki :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...