Jump to content
Dogomania

Perła- już w nowym domu


Cudak

Recommended Posts

A daj spokój z tą Perełką...wcale się nie dziwię że ta kobieta miała jej po dziurki w nosie jak zrobiła z niej taką ofiarę losu... ona nic nie umie, wszystkiego się boi, nie przychodzi do człowieka jak jest luzem puszczona, nie umie jeść smaczków, boi się nowych psów, szczeka i warczy jak jest w budzie...normalnie reklamację składam... generalnie jest do gruntownego remontu...daję jej tydzień na aklimatyzację i zaufanie mi a potem bierzemy się ostro za socjalizację i naukę czegokolwiek ale będzie ciężko bo jest mocno zahukana, boi się ręki i szybkich ruchów a o karmniku dla ptaków nawet nie wspomnę...

Fajna jest suczynka tylko strasznie zepsuta ;(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hałabajówka']A daj spokój z tą Perełką...wcale się nie dziwię że ta kobieta miała jej po dziurki w nosie jak zrobiła z niej taką ofiarę losu... ona nic nie umie, wszystkiego się boi, nie przychodzi do człowieka jak jest luzem puszczona, nie umie jeść smaczków, boi się nowych psów, szczeka i warczy jak jest w budzie...normalnie reklamację składam... generalnie jest do gruntownego remontu...daję jej tydzień na aklimatyzację i zaufanie mi a potem bierzemy się ostro za socjalizację i naukę czegokolwiek ale będzie ciężko bo jest mocno zahukana, boi się ręki i szybkich ruchów a o karmniku dla ptaków nawet nie wspomnę...

Fajna jest suczynka tylko strasznie zepsuta ;([/QUOTE]
Od szczeniaka siedziała zamknięta w domu, jedynie jak ciepło było to była do budy wiązana na łańcuch, ale na tym podwórku też nic nie widziała (tzn innych psów, ludzi).
Będzie potrzebny bardzo wyrozumiały DS...a tymczasem [B]bardzo prosimy o stałe deklaracje[/B], bo szybko to ona domu nie znajdzie.

Link to comment
Share on other sites

Hehehe na mnie czekałaś ;)

Ratuje ją młody wiek i wygląd bo jest ładniusia. Na 100% musi iść do DS który się zna chociaż trochę na psychice psa, bo tak to sobie z nią nie poradzą a ona będzie pokrzywdzona bo będzie denerwować ludzi swoim zachowaniem. Tak było z naszym Daktylem którego zwrócili bo nie wiedzieli co jest pięć.

Informuję że wpłata dla małej doszła w wysokości 230zł, dziękuję.

Edited by Hałabajówka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hałabajówka']
Ratuje ją młody wiek i wygląd bo jest ładniusia. Na 100% musi iść do DS który się zna chociaż trochę na psychice psa, bo tak to sobie z nią nie poradzą a ona będzie pokrzywdzona bo będzie denerwować ludzi swoim zachowaniem. Tak było z naszym Daktylem którego zwrócili bo nie wiedzieli co jest pięć.[/quote]
Na pewno z nią trzeba bardzo spokojnie, bo wypłosz z niej straszny i będzie potrzebowała czasu by zaufać.


[quote name='Hałabajówka']Informuję że wpłata dla małej doszła w wysokości 230zł, dziękuję.[/QUOTE]
Pięknie dziękujemy za bazarek :)
Perełka ma w tej chwili uzbierane:
230 zł z bazarku beataczl
10 zł od Rity91 (stała deklaracja)
20,20 zł, które zostało na moim koncie po zakupie karmy i szczepieniu (od Enigmy79, Rity91 i Kundelkowej Skarbonki)
35 zł z mojego bazarku miskowego
_______________
295,20 zł

Przelałam na konto Fundacji 55,20 zł, które było na moim koncie. Bardzo proszę o potwierdzenie na bazarku, kiedy pieniążki dojdą: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238786-Podw%C3%B3jne-miski-na-stojaku-na-Pere%C5%82k%C4%99-do-22-01[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak'] Bardzo proszę o potwierdzenie na bazarku, kiedy pieniążki dojdą: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238786-Podwójne-miski-na-stojaku-na-Perełkę-do-22-01[/URL][/QUOTE]


oki jak tylko dojdzie oczywiście napiszę ;)
Tylko nie wiem jeszcze na co ma być ta kwota...

A no i nius z dzisiaj...Perełka jest śmieszna...jak się wysiedziała w kojcu (czytaj jak ma otwarty to nie zawsze chce wyjść) dzisiaj jak jej kumple do biegania jak z procy powyskakiwali ze swoich "domków" może się zapomniała a może już się tak nie boi...bo poleciała za nimi ;)
Nie bardzo jeszcze wie jak się bawić więc biega to tu to tam ;) chadza trochę swoimi drogami no i nie podchodzi bo nikogo...za to sama wraca do siebie jak już stwierdzi że się zmęczyła :) normalnie jak jamnisie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hałabajówka']oki jak tylko dojdzie oczywiście napiszę ;)
Tylko nie wiem jeszcze na co ma być ta kwota... [/quote]
Na PDT - nie ustaliłaś jeszcze, ile min musimy uzbierać na miesiąc/dzień?

[quote name='Hałabajówka']A no i nius z dzisiaj...Perełka jest śmieszna...jak się wysiedziała w kojcu (czytaj jak ma otwarty to nie zawsze chce wyjść) dzisiaj jak jej kumple do biegania jak z procy powyskakiwali ze swoich "domków" może się zapomniała a może już się tak nie boi...bo poleciała za nimi ;)
Nie bardzo jeszcze wie jak się bawić więc biega to tu to tam ;) chadza trochę swoimi drogami no i nie podchodzi bo nikogo...za to sama wraca do siebie jak już stwierdzi że się zmęczyła :) normalnie jak jamnisie ;)[/QUOTE]
Pomału się oswoi z wolnością, jamnisie też jej nie miały zanim do Ciebie trafiły...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hałabajówka']Gruba jest the best tylko przy misce siedzi ;)
Mamy bardzo fajna Panią na koteczkę jutro mamy wizytę zapoznawczo adopcyjną ;)[/quote]
To trzymam kciuki za malucha! A z Grubej nawet nie wiesz, jak się cieszę, że ona ma już swój domek, nie marznie i jest bezpieczna, bo do tego czasu to już by pewnie psy zagryzły (ostatnio zagryziony kocurek był bardzo nieufnym, ostrożnym kotem... a ona ciamajda gruba, w ogóle nie miałaby szans uciec psom).


[quote name='Hałabajówka']moze byc tyle co za jamnikowe laski.[/QUOTE]
Czyli 400 zł/mies w tym wyżywienie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']To trzymam kciuki za malucha! A z Grubej nawet nie wiesz, jak się cieszę, że ona ma już swój domek, nie marznie i jest bezpieczna, bo do tego czasu to już by pewnie psy zagryzły (ostatnio zagryziony kocurek był bardzo nieufnym, ostrożnym kotem... a ona ciamajda gruba, w ogóle nie miałaby szans uciec psom).



Czyli 400 zł/mies w tym wyżywienie?[/QUOTE]

Grupcia jest świetna ;)

Nie no 400 jest za dwie to myślałam że połowę + jedzenie, bo dałaś mi worek karmy to na miesiąc powinno styknąć bo dostaje też to co gotuję reszcie. Powiem tak dla zwierzaków im więcej tym lepiej bo mam większe możliwości w pomocy...wszystko idzie na konto fundacyjne więc nic nie biorę dla siebie ale też musi być gdzieś zdrowy rozsądek :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hałabajówka']Nie no 400 jest za dwie to myślałam że połowę + jedzenie, bo dałaś mi worek karmy to na miesiąc powinno styknąć bo dostaje też to co gotuję reszcie. Powiem tak dla zwierzaków im więcej tym lepiej bo mam większe możliwości w pomocy...wszystko idzie na konto fundacyjne więc nic nie biorę dla siebie ale też musi być gdzieś zdrowy rozsądek :cool3:[/QUOTE]
Z tego co liczyłam wg dawkowania z opakowania, to taki worek powinien jej właśnie na miesiąc starczyć i nic dodatkowo jej nie dawaj, bo się znów roztyje ;) Worek karmy to ok 100 zł + 200 zł opłaty za DT, będzie ok?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']Z tego co liczyłam wg dawkowania z opakowania, to taki worek powinien jej właśnie na miesiąc starczyć i nic dodatkowo jej nie dawaj, bo się znów roztyje ;) Worek karmy to ok 100 zł + 200 zł opłaty za DT, będzie ok?[/QUOTE]

Nie moge jej nie dawać bo inne dostają a mieszkaja blisko siebie i ona tez chce... mało dostaje ;) poza tym całą noc biega i pilnuje włości ;) Będzi ok :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']W sumie, jak biega i na dodatek traci energię, by ogrzać organizm (mrozy), to nie przytyje :)


Rozsyłam zaproszenia na wątek Perełki, ciekawe, czy ktoś zajrzy :([/QUOTE]

Juz nie takie grubas odchudzałam.... wczoraj poogladałam ją ok 23 przez okno jak salała z innym tymczasem Gandim ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ladymonia0610']Jestem na zaproszenie. Perełka jest śliczna...Zakochałam się w niej...Jest piękna ..Uwielbiam rudzielce...sama mam w domu ;) Co ja mogę...hmm 10zł deklaracji..Wyskrobie jakoś...Ok.10zł miesięcznie.[/QUOTE]

Bardzo dziękuję :) zaraz dopiszę :)

Karmę ma na ok miesiąc, jakby był większy zapas to było super, bo ona szybko domu nie znajdzie - w planach jeszcze sterylka, no i socjalizacja, bo Perełkę trzeba dużo nauczyć, pokazać, że człowiek nie jest zły...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...