Jump to content
Dogomania

Zrozumieć psa - John Bradshaw


rmx

Recommended Posts

"Zrozumieć psa" to książka znanego badacza zachowań zwierząt Johna Bradshaw. Na podstawie badań naukowców Autor przybliża psa jako gatunek, przedstawia jego rozwój i postrzeganie świata, obalając wiele mitów dotyczących psów. Książka dostępna będzie od 28 listopada. Już można zamawiać ją w Kyno Księgarni - [URL="http://ksiegarnia.kynopark.pl/index.php?p135,zrozumiec-psa"]tutaj[/URL] Tam też więcej informacji o treści i wygląd okładki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja jestem w trakcie czytania i jak na razie wrażenia jak najbardziej pozytywne :) książka napisana bardzo ciekawym językiem, super się czyta. Moim zdaniem można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, chociaż niektóre informacje można już było znaleźć min. w " oczami psa" A. Horowitz. Ale jak najbardziej polecam :)

Link to comment
Share on other sites

Polskie wydanie tej książki nieco mnie rozzłościło, ponieważ dopiero co zamówiłam ją z Amazona. Nie pozostało mi nic innego jak rozładować złość czytając ją.

Od wczoraj udało mi się przeczytać połowę i już mogę śmiało napisać, że jest to najlepsza książka o zachowaniu i pochodzeniu psów jaka dotychczas ukazał się na polskim rynku wydawniczym. Naukowa precyzja w opisie dotychczasowych badań połączona z lekkim językiem to największy atut tej pozycji. Dodatkowo sporo nowych dla mnie wiadomości.

Jednym słowem. TĄ KSIĄŻKĘ TRZEBA PRZECZYTAĆ!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha&Luki']Ale w sensie ze ma duzo szczegolow? Czy ciezka tresc, trudno napisana? Prosze cos wiecej bo mam te ksiazke i mysle czy ja ruszyc :D[/QUOTE]

szczegółów mam wrażenie że w ogóle nie ma;) trudny język, ciężko się czyta, ie ma ciekawych informacji przynajmniej w tej części którą przeczytałąm:)

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie szczegolow brak.Jest np jakis przyklad badania ale nie ma info na jakiej grupie,ile trwalo i czy moze byc miarodajne.Podawany przyklad z lisami i ich hodowla na jak najbardziej przyjazne usposobienie rowniez bez zadnych szczgolow.Wiecej Coren opisal...
Takie maslo maslane,mam wrazenie ze cala ksiazka jest tylko o tym jak tu udowodnic ze psy to nie wilki i ze tylko jedyna sluszna metoda jest metoda pozytywna...W pewnym momencie mialam ochote powiedziec-ok to juz wiem a co dalej?
(Zreszta to tez rownie dobrze mozna wywnioskowac z paru innych lepiej napisanych ksiazek przykladowo Corena czy Katza)
Dwa ze przypisy na koncu-denerwujace jest jak trzeba ciagle zagladac na sam koniec aby przykladowo przeczytac jakis tytul angielskiej ksiazki...
Slownictwo naukowe-ktore przecietnemu psiarzowi jest zbedne a mozna by go zastapic znacznie latwiejszymi slowami zrozumialymi dla wiekszosci ludzi.
Ksiazek czytam duzo i nie byle jakie,czytam tez te weterynaryjne czasem ale ta mnie po prostu nudzi...Jest dziwnie napisana,ciezko idzie jej czytanie.A jeszcze ciezej skupienie sie na tresci :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...