Jump to content
Dogomania

ROTTWEILERY - Fundacji Rottka Polska


Crys

Recommended Posts

Dnia 4.05.2021 o 14:02, dwbem napisał:

Dzięki. Nie cierpię tego bazaru dla oszołomów, dla mnie fora mają sens a tam to bazar.

Też lubiłam tą formę, zawsze wszystko było na miejscu, łatwe do znalezienia, każda informacja była zapisana w odpowiednim miejscu. No jednak czasami dla dobra psów trzeba iść z duchem czasów. Postaram się czasami tutaj zajrzeć i wrzucić jakie psy  teraz są pod opieką Fundacji i szukają domów, może więcej ludzi tutaj jeszcze się będzie udzielać 🙂

Link to comment
Share on other sites

Megi jest bardziej żywiołowa, bardziej odważna, szybciej sobie radzi w nowym środowisku. Jest aktywna, wręcz nadpobudliwa, przez co dość szybko się rozprasza pracując z człowiekiem. Z pewnością nie jest to pies, który będzie leżał w miejscu i upajał się głaskaniem. Woli biegać, skakać, latać (upsss…. chyba nas poniosło. Ale w przypadku Megi, to latanie metr nad ziemią jest prawie realne 😉 ) Akceptuje starsze, nastoletnie dzieci, te mniejsze ją frustrują, pobudzają i staje się niedelikatna. Podobnie z psami. Tylko spokojne psy mają szansę dogadać się z Megi.
Megi szuka domu, który zapewni jej odpowiednią ilość aktywności i zajęć, a jednocześnie będzie umiał zachować balans i skupić się na bardzo ważnym wyciszaniu jej nadaktywnego układu nerwowego. Megi to prawdziwe wyzwanie dla osób aktywnych. Ale mających też świadomość, że potrzebuje ona stabilizacji, rytualizacji, odpowiedniej ilości snu i wyciszenia.
Czy ktoś, kto jest w stanie sprostać Megi nas ogląda? Albo może ogląda nas ktoś, kto zna kogoś takiego? 🤩
 

182497211_4305125989500292_7343962033193270497_n.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cudna sunia ale niestety mam już 80 lat i musiałam zrezygnować z rottków. Ostatnia moja cudowna sunia rekordzistka odeszla 2 lata temu w wieku 14 lat. Rottki miałam 37 lat i do dzisiaj za nimi tęsknię ale zdrowy rozsądek zmusił mnie do przestawienia się na średniaki choć nie wiem czy to lepiej - one uszarpią mnie pojedyńczo bardziej niż dwa rottki w jednej rece.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, dwbem napisał:

Cudna sunia ale niestety mam już 80 lat i musiałam zrezygnować z rottków. Ostatnia moja cudowna sunia rekordzistka odeszla 2 lata temu w wieku 14 lat. Rottki miałam 37 lat i do dzisiaj za nimi tęsknię ale zdrowy rozsądek zmusił mnie do przestawienia się na średniaki choć nie wiem czy to lepiej - one uszarpią mnie pojedyńczo bardziej niż dwa rottki w jednej rece.

Bardzo mi przykro z powodu straty 😞 My z mężem w tamtym roku straciliśmy naszego psa 😞 Przez tyle czasu miał być po nim rottek, a finalnie skończyło się na 3 suniach w typie beagla 😄

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 8.05.2021 o 17:30, beataczl napisał:

Mój szef miał rotka i koleżanka...  Jest dużo amatorów  tej rasy..  Są ogłaszane te psy Dodatkowo gdzieś? 

Głównie fb, strona w budowie. 

Dużo amatorów jest ale nie każdy niestety się nadaje na dom dla konkretnego psa 😞

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Cytat

 

🔴 PILNIE Lucjan szuka domu‼️ Niestety okazuje się, że z dnia na dzień jest coraz gorzej. Zaczął się sezon letni i do hotelu przybywają psi goście. Lucjan ze swoją zaborczością nie radzi sobie ze zmianami, zaczyna coraz więcej sikać, oddaje pod siebie kał, pobudza się mocno. Opiekunka poddała się i jak sama twierdzi: pies u niej nie ma warunków takich, o jakie nam chodziło, a ona już nic więcej nie może zrobić, aby mu pomóc.
Mimo naszych najlepszych intencji i stałej zdalnej pomocy, Lucjanowi zostało niewiele czasu do zmiany miejsca.
Jeżeli znajdzie się dom chętny przyjąć Lucjana jako jedynaka lub ewentualnie kompana jako drugiego spokojnego psa, bez kotów i małych dzieci, to zapraszamy do kontaktu: Kasia 603-039-243, [email protected] 


 

 

213838396_4487460744600148_1169125148322995923_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Crys changed the title to ROTTWEILERY - Fundacji Rottka Polska
  • 2 weeks later...

Helenka pojechała do nowego domu ❤️ Sunia odebrana z pseudohodowli, spędziła w hotelu ponad 1,5 roku.

Teraz bardzo ważny czas i etap w jej życiu i jej nowej rodziny. Dziewczynka jest lękowa i potrzebuje sporo czasu i cierpliwości od swoich opiekunów. Może być bardzo ciężko, ale wierzymy że wszystko pójdzie dobrze. 

 

Cytat
Powóz zajechal. Jaśnie Pani już jedzie 😍. Trzymaj się Helenko, wiemy jakie to dla ciebie wydarzenie. Tyyyyle nowego 💪
Trzymamy kciuki też za opiekunów 😘

 

 

241786384_4693004004045820_8326357278586584812_n.jpg

241962801_4699572870055600_5179764613499223505_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ADOPTOWANA
 
Abra jeszcze nie ufa całkiem człowiekowi, choć bardzo się stara. Jest wylękniona, wymaga pracy, by przełamać swoje lęki. Już chętniej przyjmuje od naszych wolontariuszek pieszczoty i głaski, jednak bywają momenty, że dalej sprawia jej to dyskomfort. Wtedy trzeba się wycofać i dać jej czas. Chętnie wychodzi na spacery i przyjmuje smaczki 😍. Napotkane psy i dzieci bardzo ją pobudzają, namierza “cel” (psa/dziecko) i stara się do niego dotrzeć, nawet jak już go miniemy.
Szukamy dla Abry domu z ogrodem, bez małych dzieci i innych zwierząt.
To piękne zdjęcie pochodzi z sesji do kalendarza na 2022 rok, wykonała je Kasia Fulas 🥰.
Więcej o Abrze tutaj; https://rottka.pl/adoptuj/abra/
W sprawie adopcji lub domu tymczasowego dla Abry zapraszamy na pw.
 

IMG_2466.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

 

Abra w nowym domu! 😍📣👍
Całkiem niedawno, wstawiając listopadową kartę z kalendarza, na której jest Abra, napisaliśmy, że marzymy o domu dla niej. I chyba wypowiedzieliśmy to w dobrą godzinę, bo Abra zamieszkała w domu, w którym wczesniej był adoptowany od nasz Ivan. Na zdjęciu z nowym towarzyszem. Trzymajcie kciuki, bo jeszcze nadal jest wycofana, nadal musi się oswajać dłużej niż inne psy, niestety wcześniej musiała być bardzo skrzywdzona. Towarzyszyć jej też będą koty, więc przednia mu wiele rzeczy do przepracowania. 💪

 

316415537_6047466901932850_2077287507900728581_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...