Jump to content
Dogomania

juz była za TM -cudem uratowana -pudel duży z rodowodem-szuka dt lub ds


kasiaprodex

Recommended Posts

Na granicy Brwinowa o Podkowy Leśniej została znaleziona w opłakanym stanie pudlica duża czarna. Osoby zgłaszające sunie myślały że nie żyje.
Sunia żyła lecz była juz trzema łapami za TM. Po tygodniu leczenia wczoraj wstała sama o własnych siłach. Miała na sobie tyle kleszczy ile mogło pomieścić kilka psów. Tylko na jednym skrawku ucha maiała 6 sztuk. Sierść pozlepiana z wbitymi kawałkami słomy.
Kiedy ostatni raz była u fryzjera trudno powiedziec na pewno nie w tym czy poprzednim roku. To co miała na sobie to jeden zbity w kawał filcu. Pod ogonem wielka gówniano –sierściowa kula. O uszach nie wspomnie .
Sunia została ogołocona z filcu w sposób domowy aby miała troche lżej i aby skóra jej nie ciagła. Zabieg obcinania przebiegał sposó zaskakujący. Ona wcale a wcale się nie ruszyła tak jakby wiedziała ze jej krzywdy nikt nie zrobi a wręcz przeciwnie. Poprosty leżała jak kukieła.Tylko przewracaliśmy ją z jednej strony na druga a i później na pleckach nie było problemu. Jak została położona tak leżała dopóki jej nie przekręciliśmy.

Co miała w uszach to tylko zobrazuje zdjecie tego się nie da opisać.

Sunia bardzo miła , bezproblemowa do innch psów. Oceniona została na ok. 8 lat może mieć wiecej może mniej .

gdy tylko sie ja odpasie i dobrze ostrzyże:evil_lol: to bedzie cudeńko

Sunia posiada tatuaż, Jutro będę dzwonic do związku . Może cos o nie nam bliżej powiedzą.

Obecnie sunia już jest wesoła i widac ze doszla do siebie. Jutro jeszcze jedzie do weta na badania aby sprawdzic czy jeszcze ma cos dostawac.

Na dzień dzisiejszy szukamy domu tymczasowego a i stały tez chetnie przyjmiemy.

Edited by kasiaprodex
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sunia napewno nie przebywała w dobrych warunkach. przypuszczamy iz trzymali ja w budzie.
Sunia jest bardzo miła i szybko przekonuje sie do obcych osób.Bez problemowa do duzych jak i małych psiaków.
Przy sobie da zrobic wszystko.
Nie chcemy aby wyladowała w schronisku dlatego szukamu jakiegos tymczasy dla niej

Link to comment
Share on other sites

Moze nie byc zadnej litery, np. w Czechach są 4 cyfry. Dobry jest własnie sposób z podświetleniem latarką. A sunia nie ma chipa?[quote name='kasiaprodex']napewno ostatnia cyfra to 5 nie ma po niej literki.
Literka jest z przodu i tu moze byc przekłamanie .My rozczytałyśmy ją jak "B" ale równie dobrze moze być jakaś inna literka. Przód tatuażu jest bardzo nieczytelny[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rubi18']Czy sunia została znaleziona w poblizu auto złomu,przy trasie na Pruszków,jak jechałam 1 listopada do Pruszkowa wydawało mi sie ze widziałam tam własnie czarnego pudla :([/QUOTE]

tak sunia z tamtych okolic. lezała i sie nie ruszała. Dlatego częśc osób myślała ze juz po psie:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta']Przesłałam dane o suńce kilku osobom. Nie jest to w 90% polski tatuaż, natomiast możliwe że nie jest to litera B tylko 8 a w Czechach i na Słowacji mają 4 cyfrowe tatuaże .[/QUOTE]

dzięki za pomoc. Może wspólnymi siłami znajdziemy jej jakis tymczas.
Ona powinna byc obcieta do zera ale teraz zimno wiec nie ma takiej mozliwości.Przynajmniej w naszych warunkach


tatuaż w uchu
[IMG]http://images42.fotosik.pl/663/b2150aaab1dca1eemed.jpg[/IMG]

Edited by kasiaprodex
Link to comment
Share on other sites

W Kielcach przez ostatnie 20 kilka lat nie było hodowli dużych pudli więc nawet nie ma po co dzwonić.
Wzory tatuaży masz na stronie ZK w zakładce oddziały (wchodząc na poszczególne oddziały ukazuje się w adresie wzór tatuażu) ale ja już je przepatrzyłam i w oddziałach gdzie były hodowle w ostatnich 15 latach wzór nie synchronizuje, najbliższy był K000 ale tam już sprawdziłam u samego źródła kierownika sekcji i hodowcy pudli dużych.


Natomiast zarośnięcie jest na oko kilku miesięczne, po 2 latach suka by się nieuniosła na nogach (wygląd komondora lub bergamesco) , pudel w fatalnych warunkach szybko się filcuje więc może się tylko zgubiła ..... ale nic nie wiadomo żeby taka sunia się komuś zgubiła -(

Edited by aneta
Link to comment
Share on other sites

Odeślą do oddziałów w tym wypadku do Bielska a to wiemy że nie.
Natomiast skoro została znaleziona w okolicy Warszawy można by się skontaktować z Warszawą z oddziałem ZK
[SIZE=2]pn - pt 9.30-18.30, kasa 11-14.30 i 15-18 tel [/SIZE]
[SIZE=2] 22-618-25-70, 22-618-25-66
i poprosić kogoś z sekcji [/SIZE][SIZE=2]czy nie był[SIZE=2]a taka suka rejest[SIZE=2]rowana[/SIZE][/SIZE] w oddziale.
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta']Odeślą do oddziałów w tym wypadku do Bielska a to wiemy że nie.
Natomiast skoro została znaleziona w okolicy Warszawy można by się skontaktować z Warszawą z oddziałem ZK
[SIZE=2]pn - pt 9.30-18.30, kasa 11-14.30 i 15-18 tel [/SIZE]
[SIZE=2]22-618-25-70, 22-618-25-66
i poprosić kogoś z sekcji [/SIZE][SIZE=2]czy nie był[SIZE=2]a taka suka rejest[SIZE=2]rowana[/SIZE][/SIZE] w oddziale.
[/SIZE][/QUOTE]

dzwoniłam dziś usilnie ale nikt nie odbierał. Bede jutro może sie uda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...