Jump to content
Dogomania

Ciąża urojona czy też nie?


stepelkaa

Recommended Posts

U mojej suni, ( cieczka od początku września do ok. 20.09) kiedy ścisnę sutki wydobywa się tylko kropelka mleka. Brzuch nieznacznie (aczkolwiek na pewno ) rośnie jej na boki w okolicach żeber, po prostu poszerza się a talia nadal pozostaje szczupła. Nie ma różnicy w spożywaniu przez nią pokarmów, nie opiekuje się żadnymi zabawkami, nie dopomina się pieszczot więcej niż zwykle, skacze, biega. Czy ona może być w ciąży? Czy to może być ciąża urojona? I czy ciąża urojona nie występuje czasem po 2 miesiącach od cieczki ? Czy w czasie ciązy urojonej może rosnąć brzuch? a może jest to po prostu mało liczny miot?

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze pytanie i chyba najważniejsze brzmi czy suka była kryta w cieczce?
Jeśli była kryta to polecam iść na USG i upewnić się czy jest w ciąży czy nie.
Co do ciąży urojonej to jest tu wiele tematów.
W trakcie ciąży urojonej może rosnąc brzuch, suka może nawet wykazac normalne objawy porodu (choć nie jest w ciąży). Mleko w zasadzie powinno się pokazać po spadku progesteronu we krwi czyli po ok 2 m-cach od cieczki ale nie jest to regułą.
W Twoim przypadku najważniejsze jest wykluczenie/potwierdzenie normalniej ciąży.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Czy ktoś z Was miał taki przypadek.
Moja sunia była kryta dwa razy. Poszliśmy na Pierwsze USG, widać było trzy szczeniaki. Powtórne USG mieliśmy za tydzień i okazało się ze jest jedno szczenie. Na następne USG umówiłam się na tydzień przed planowanym porodom i tu zaskoczenie niem ma szczeniąt, wczoraj był planowany poród poszłam jeszcze raz i diagnoza powtórzyła się, brak ciąży. Czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stepelkaa']U mojej suni, ( cieczka od początku września do ok. 20.09) kiedy ścisnę sutki wydobywa się tylko kropelka mleka. Brzuch nieznacznie (aczkolwiek na pewno ) rośnie jej na boki w okolicach żeber, po prostu poszerza się a talia nadal pozostaje szczupła. Nie ma różnicy w spożywaniu przez nią pokarmów, nie opiekuje się żadnymi zabawkami, nie dopomina się pieszczot więcej niż zwykle, skacze, biega. Czy ona może być w ciąży? Czy to może być ciąża urojona? I czy ciąża urojona nie występuje czasem po 2 miesiącach od cieczki ? Czy w czasie ciązy urojonej może rosnąć brzuch? a może jest to po prostu mało liczny miot?[/QUOTE]
zostala pokryta ?
jezeli USG nie stwierdzi ciazy,a ma ciaze urojona mozesz ja wykastrowac ,nie bedziesz miala problemu ,no i pies

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...