Jump to content
Dogomania

oto OTTO !! mój mały wulkan energii :)


Ana :)

Recommended Posts

[quote name='Besti']Tak jak obiecałam witam z rewizytą!
Jakie słodkości [URL]http://i49.tinypic.com/ab2src.jpg[/URL] :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
Dzielna jesteś że nie oddałaś pieska na pastwę losu. A jak teraz jej zdrówko? Bo samopoczucie to on ma świetne widac:lol:
Będę wpadać![/QUOTE]

Witamy :)
Słodkości, słodkości ale daje popalić :):diabloti:
Pozbyliśmy się robaków i pcheł (zagoiły się już nawet wszystkie ranki od drapania ) mamy komplet szczepień następne dopiero za rok. Tak więc jest w pełni zdrowym szczeniorem :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 791
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[COLOR=#000000]Proszę o pomoc ! pisałam w wątku wychowaniu ale nikt mi nie odpisał więc zamieszczam tu.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Nigdy nie miałam takiego problemu więc proszę o radę bardziej doświadczonych.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Od paru dni Otto rzuca się na każdy przejeżdżający samochód i gdyby nie to, że jest na smyczy pognał by za nim.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Mieszkam na ulicy przez którą nie przejeżdżają cały czas samochody, ale nie jest też tak, że nie jeżdżą wcale, tam gdzie chodzimy pobiegać w ogóle nie ma samochodów bo chodzimy na pobliskie działki, pola, i lasy. Jednak często musimy przechodzić koło ulic na których jest ciągły ruch. NA niego nie działa nic, ani komenda zostaw na którą z reguły reaguje bardzo dobrze, ani odwracanie uwagi różnymi smaczkami, ani zabawkami, ani nawet koncentrowanie jego całej uwagi na mnie. Dodam, że bardzo często chodzę też z synem w wózku i Otto bardzo ładnie nauczył się iść obok wózka ale jak zobaczy samochód wpada w istny szał.[/COLOR]:shake:[COLOR=#000000] Mam nadzieje, że dostanę parę dobrych rad które pomogą mi skorygować zachowanie mojego psiura [/COLOR];-)

Link to comment
Share on other sites

Sorrki za wpadkę:evil_lol: Bo on taki śliczny jak dziewczynka:lol:

Nagradzaj pozytywne zachowania, zawsze trzeba mieć coś smacznego w kieszeni. Rozpocznij od tego że kiedy z daleka przejedzie auto a Otto nie zareaguje wyrywaniem, skakaniem to odrazu zachwalaj jaki to jest grzeczny. To takie podstawowe reguły. Pewnie podobają mu się kręcące koła samochodów. Moja tak miała z rowerami ale podziałał dławik, bardzo ostre "fe!" i pochwała, przytulaski za dobre zachowanie. Trenuj z nim także posłuszeństwo: w ciągu dnia kilka razy ot tak lub np przed podaniem michy karz mu siadać, dawać łapę. Psy najlepiej na komendy i smaczki reagują kiedy są przed jedzeniem trochę przygłodzone. Trochę to oduczenie od tego typu zachowań może potrwać ale dasz radę:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Besti']Sorrki za wpadkę:evil_lol: Bo on taki śliczny jak dziewczynka:lol:

Nagradzaj pozytywne zachowania, zawsze trzeba mieć coś smacznego w kieszeni. Rozpocznij od tego że kiedy z daleka przejedzie auto a Otto nie zareaguje wyrywaniem, skakaniem to odrazu zachwalaj jaki to jest grzeczny. To takie podstawowe reguły. Pewnie podobają mu się kręcące koła samochodów. Moja tak miała z rowerami ale podziałał dławik, bardzo ostre "fe!" i pochwała, przytulaski za dobre zachowanie. Trenuj z nim także posłuszeństwo: w ciągu dnia kilka razy ot tak lub np przed podaniem michy karz mu siadać, dawać łapę. Psy najlepiej na komendy i smaczki reagują kiedy są przed jedzeniem trochę przygłodzone. Trochę to oduczenie od tego typu zachowań może potrwać ale dasz radę:)[/QUOTE]
HAHA nie szkodzi wpadki się zdarzają i to gorsze ostatnio jakiś pan powiedział, że mam ślicznego miniaturowego owczarka niemieckiego :crazyeye::lol:
Posłuszeństwo trenujemy codziennie zna już podstawowe komendy i zawsze przed podaniem miski musi usiąść, a później podejść do niej dopiero jak zwolnię go z komendy siad. Z daleka nie reaguje na auta dopiero jak zaczyna nas mijać. Dziękuję za radę na pewno będziemy trenować :):)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ana :)']Dziękuję:)
oj tak energii to mu nie brakuje :) chociaż czasem bym chciała, żeby się położył i odpoczął :evil_lol:[/QUOTE]

Skądś to znam :roll:
Moja jeszcze hmmm wzdycha na głos (bo to skomlenie nie jest) i takpotrafi nawet z 2 godziny leżec (o dziwo) gryźć coś, bawić się czymś i jęczęć :D Ja nie wiem... ale pierwszy raz jestem światkiem takiego 'głośnego psa inaczej' :shake: Nie powiem słodkie to jest, ale im dłużej się tego słuch tym szybciej Cię denerwuje :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nath']Skądś to znam :roll:
Moja jeszcze hmmm wzdycha na głos (bo to skomlenie nie jest) i takpotrafi nawet z 2 godziny leżec (o dziwo) gryźć coś, bawić się czymś i jęczęć :D Ja nie wiem... ale pierwszy raz jestem światkiem takiego 'głośnego psa inaczej' :shake: Nie powiem słodkie to jest, ale im dłużej się tego słuch tym szybciej Cię denerwuje :cool3:[/QUOTE]

fajnie, że przynajmniej sobie poleży :) bo ja odnoszę wrażenie, że Otto leży tylko w nocy :D
ale taka kupa energii ma też swoje zalety, w sumie nie dzisiaj gdy cały dzień padało, a młodego nie da się żadną siłą wyciągnąć na podwórko....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaaasia']Ja lubiłam jak Oli był mały, leżał coś ciumkał i "śpiewał":loveu:. Jak pierwszy raz to słyszałam to myślalam że coś mu się stało. Teraz niestety już tak za często nie robi :roll:[/QUOTE]
Bo teraz jest już dostojnym młodzieńcem i nie wypada :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='334maja'][URL]http://i50.tinypic.com/2rgm5b8.jpg[/URL]
Jaki słooodki! Umaszczenie ma prawie identyczne do Mai, takie same podpalane łapki, krawatka i białe pod pyszczkiem, tylko Maja ma troszkę większe brwi :D[/QUOTE]
Faktycznie umaszczenie mają prawie identyczne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name=':: FiGa ::']Witamy! Cudny urwisek :)
Summa summarum bardzo dobrze sie stalo ze zostal z Wami, lepszego domu nie mogl miec ;)
Skad jestescie dokladnie? :)[/QUOTE]

Witamy i dziękujemy za odwiedziny :)
też się cieszę, że został z nami mimo, że niezły z niego psotnik to jest kochany :)
Dolnośląskie, Nowa Ruda ( taka mała mieścina ) ok 100km od Wrocławia :P

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj skorzystaliśmy z pięknej pogody i udaliśmy się na około 3 godzinny spacer po łąkach i lesie :D
Nawet byłam na tyle mądra, żeby zabrać aparat bo przecież słoneczna jesień nie wiadomo jak długo jeszcze potrwa. No ale tej mojej mądrości jednak nie ma na tyle, żeby naładować baterie do aparatu :angryy: więc zdjęć nie ma z wyprawy, a szkoda wielka. Otto się wybiegał, spotkałyśmy jedną panią też z psem i chwilę razem szliśmy :) Otto i Bonzo bardzo dobrze się dogadali, no i oczywiście młody wszystko odgapiał od starszego kolegi :D Mam nadzieje, że po weekendzie będzie jeszcze parę dni słonecznych, bo w piątek od 16 do 20 a w sobotę i niedzielę od samego rana do wieczora siedzę na uczelni.

Link to comment
Share on other sites

Hej:)
Słodziaczek :loveu:

Co do rzucania się na auta miałam (no jeszcze czasami bywa) podobny problem z Ptysiem. Bestyjka dobrze radzi :)
Ja osobiście zaczełam od tego, że stawałam jak widziałam nadjeżdżające auto. Miałam ze sobą zawsze smaki (do dzis zresztą jeszcze noszę na wszelki wypadek :D) i starałam się odwrócić uwagę psa od auta tak by skupił się na mnie. Jeśli olał auto i ładnie się zachował - nagroda. Z czasem zaczęłam chodzić specjalnie przy ruchliwej ulicy. Odwracanie uwagi, nie wolno-fe, noga. Ładnie wykonane - smaczek.
Na dzień dzisiejszy Ptyś czasami jak jest mokro podbiegnie za autem ale nie wyskakuje jak kiedyś na ulicę i lekkie szarpnięcie przywraca go do pionu lub w porę kiedy powiem noga - nie wolno kiedy widzę, że szykuje się do gonitwy tez go uspokaja.
Nie wiem czy dobrze go uczę ale skutkuje.

Pozdrawiam z Ptyśkiem i buziaki dla Otto :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...