Jump to content
Dogomania

Jak postawić uszy ???


Guest Rusty123

Recommended Posts

Guest Rusty123

Witam ! Posiadam Amstaffa któremu po kopiowaniu opadły uszy na głowe. Wygląda na to, że uszy były cięte za póżno i złamała się chrząstka. Czy znacie może jakiegoś lekarza weterybnarii który specjalizuje się w stawianiu uszu ? Czy można coś wszyć w ucho aby je usztywnić ?

Prosze o pomoc :oops:

Link to comment
Share on other sites

Witam ! Posiadam Amstaffa któremu po kopiowaniu opadły uszy na głowe. Wygląda na to, że uszy były cięte za póżno i złamała się chrząstka. Czy znacie może jakiegoś lekarza weterybnarii który specjalizuje się w stawianiu uszu ? Czy można coś wszyć w ucho aby je usztywnić ?

Prosze o pomoc :oops:

Można specjalne żyłki wszczepić i ucho jak ta lala :wink: 8)

Link to comment
Share on other sites

mojej suce uszy tez kladly sie na glowe po obcieciu

najpierw staly ladnie-jeden dzien-a potem klapnely...trzeba cierpliwie bandarzowac-wszystko moze byc jeszcze ok. u nas trwalo to prawie miesiac ale efekt fantastyczny. cierpliwosci i powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Czy naprawdę warto męczyć psa i wszczepiać mu jakieś żyłki czy coś takiego? :-? Może lepiej spróbować jakichś innych metod typu bandażowanie lub masaże? Albo poprostu przyzwyczaić się do takich uszu jakie są.

Najwidoczniej miałeć pecha i trafiłeś na weta, który mie ma dużego doświadczenia w obcimaniu uszu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Chcialby odnowic temat bo ostani post byl pisany w lutym

wiec moja sunia tez miala dosc pozno ciete uszy bo w 6 miesiacu i tez ma troche oklapniete tak to wyglada (post Magii ) ale jeszcze nie ma zciagnietych szwow wiec jak tylko zciagniemy szwy i lepiej sie uszy podgoja to bede bandazowac albo zastosuje specjalny preparat ktory po wyschnieciu usztywnia uszy, wyglada jak aluminium w sprayu

Link to comment
Share on other sites

nie znam sie co prawda na zlamanych chrzastkach i tym podobnych :-? ale jesli to kwestia klapania po prostu na glowe (co nie zawsze znaczy ze ucho zostalo przyciete za krotko..... :roll: -patrzcie na mojego psa-specjalnie poprosilam weta zeby obcial troche dluzej niz zwykle astom) jak juz pisalam wyzej trzeba cierpliwie bandazowac. nie zawsze wszystko wychodzi od razu idealnie. brenda 2 dni po zabiegu wygladala ok. i nagle plac.. najpierw jedno potem drugie. uszy wygladaly jak dwa rozowe pieroszki. bylam wsciekla bo myslalam ze to wina weta...a az do wawy jechalismy-bo tam niby lepsii specjalisci. olsztynsku weterynarz kazal uszy bandazowac-wiec bandazowalam-wygladalo to w ten sposob ze z np papieru toaletowego-takiego dosyc sztywnego-zwijalam rulonik-dlugosci ucha-wkladalam do srodka na sztorc-tak zeby ucho go otaczalo-i wszystko zawijalam dosyc ciasno bandazem-i mialam psa kosmite przez miesiac(hmmm..to chyba byl miesiac-tak mniej wiecej)ale sie oplacalo...zycze powodzenia!

tu na zdjeciu brenda ma 6 miesiecy-patrzcie jakie ladne ucha!! :wink:

9265956_l.jpg

sorry za jakosc zdjecia :oops:

Link to comment
Share on other sites

eeeeeee tak jak mojej kumpeli AST jakiś wet pewnie po kilku browarach..... wogle spieprzył te uszka ... wszyscy sie pytają co jej sie z uszami stało. Mogli wziąć odszkodowani albo coś... jak bede miała fotki tej suczki to wczepie gdzieś tu na forum to sie przekonacie....

Link to comment
Share on other sites

jestem ciekaw jak postarac sie o takie odszkodowanie skoro przed zabiegeim sie podpisuje papierek odnosnie zabiegu wiec wet tak czy inaczej by sie wykrecil bo by powiedzial ze musial ciac w ten sposob,

a poza tym jak byscie sie tlumaczyli przed tymi z ochrony jak by sie do was przyczepili bo chyba za obciecie uszu ponosi odpowiedzialnosc wlasciciel

ale przyszlo mi do glowy teraz ze zawsze mozna powiedziec ze pies mial chore uszy albo skaleczyl na spacerze do tego stopnia ze trzeba bylo przyciac

Link to comment
Share on other sites

Owiń uszy doodkoła jednarozowego, platikowego kubeczka i niech tak nosi cały czas (tzn.w dzien i w nocy) aż nie zauważysz że mu już stoją.

Moja koleżanka tak robiła ze swoim amstafkie i teraz wygrywa na wystawach, a miała taki sam problem jak ty:P

Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...

Witam. Może mi ktoś doradzi :-/ mam asta ma skopiowane uszy pięknie jej stały przez 3 miesiące po skopiowaniu, nagle opadły na głowę i klapa... Podnosi je kiedy chce, kładzie kiedy chce, jedno jest bardziej klapniete od drugiego. Uszy miała kopiowane 10 miesięcy temu. Czy da się uratować jeszcze uszka żeby stały??

Link to comment
Share on other sites

A były w ogóle klejone? Tutaj masz filmik instruktażowy jak to robić: https://www.youtube.com/watch?v=X2UFy0T54Iw

Jest pokazane na dobermanie, ale ogólnie zasada jest taka sama, do tego tutaj pokazane jest najprostszą metodą i materiałami. 

Tutaj jeszcze u asta https://www.youtube.com/watch?v=81yI5FdMjSI

Ogólnie na YT jest tego mnóstwo. 

Jak klejenie nie pomoże to zostaje drutowanie, ale nie wiem czy któryś wet się tego podejmie. 

Link to comment
Share on other sites

Dlatego moim zdaniem mimo wszystko dobrze jest kleić uszy na początku nawet jak wet mówi, że "same staną" bo są krótko ścięte itp.. Bo potem można mieć problemy tego rodzaju, a uszy ma pies na cale życie :P 

Z uszami nigdy nie wiadomo, bo każde jest inne (grubość, plastyczność), ale na pewno nie zaszkodzi spróbować przez 2-3 miesiące. 

Link to comment
Share on other sites

O tym jest też mowa w filmikach ;). Ma mieć zaplastrowane przez ok.z 3-5 dni, potem dzień przerwy i znowu. Ogólnie jak są takie upały jak teraz były to polecam bardzo pilnie obserwować ucho czy się nie odparza, dokładnie je przemywać po każdym zaklejeniu itp. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra próbuje, od dzisiaj może akurat się uda je postawić. Myślę że tak jak sama stawia, choć pytałam jednego gościa co się zna i pokazywalam mu zdjęcia to stwierdził że już się nie da nic robić bo chrząstki sa już "pęknięte"
Ale myślę że warto spróbować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...