Jump to content
Dogomania

SOS dla rocznego pieska, mieszkajacego w szafce toaletowej. Ma nowy dom.


xxxx52

Recommended Posts

Strasznie przykra ta rzeczywistość:( Potrzebujemy jeszcze chyba 1000 lat, żeby na wsiach zobaczyć inny obraz życia zwierząt.
Tutaj podobny przykład, też pies z szafki, bez wody, jedzenia, to tego chudy i ślepy, z tyłu bokser z bliska szkielet, właścicielka nie chciała psów, więc zostały zabrane, sprawa w sądzie i co? Niestety żadnej z kar wymienionych w ustawie nie było:(

[IMG]http://i50.tinypic.com/f207q1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prosze pilotuj sprawe tego/tych biedakow.Na tym ostanim zdjeciu czy to jest krzyz,bo jezeli tak to takie traktowanie zwierzat jest tak po katolicku!mam nadzieje ,ze na to miejsce tych chudzinek nie przyjda nowe psy.Tak sie zastanawiam po co tym ludzim 4 psy(mysle o towarzyszach niedoli tego psiaki ze szafki?
Dobrze ,ze ja nie musze na codzien ogladac tych psich tragedi.Mimo wszystko postaram sie wybrac ,bedac przejazdem do tych pieskow(a gdzie te psy mieszkaja w budach ocieplonych i jakie dlugie maja te obrzydliwe lancuchy?

Link to comment
Share on other sites

Łańcuchy mają długie, tzn. przepisowe 3 metry na pewno. Jeden pies ma spanie w komórce, drugi w budzie z kocem, trzeci jest ponoć tylko na krótko przypinany łańcuchem do schodów, a czwarty właśnie w tej szafce:( xxxx52, trzymaj jeśli to jest możliwe to DT w Poznaniu i daj mi proszę jakiś tam namiar, na wypadek, gdyby ludzie nie poprawili warunków i chcieli psa oddać.

Link to comment
Share on other sites

Jutro podam numer telefonu.Prosze jak odwiedziosz te biedaki przekaz prosze ,ze psy nie moga spac na kocykach musza miec w budach tylko slome,gdyz koce sa szybko mokre i psom jest zimno.tylko sloma.Musze tam koniecznie pojechac.Po co im tyle psow.te psy powinny byc w domu ,a nie na dworze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajusza']ale te psy nie są jednej osoby tylko każda rodzina ma swojego psa ... a po co im psy - niestety mentalność wieśniaków mówi, że pies musi być i basta :-( Dobrze, że Ela będzie tam zaglądała to chociaż psy będą pod kontrolą ...[/QUOTE]
Tej mentalnosci to nie rozumiem chociaz mieszkam tez na wsi bez bud i kojcow
Wlasnie masz racje ,ze moze kontrola i nowe buda chociaz ciut ciut zmienia zycie tego niszczesnika.

Link to comment
Share on other sites

Niestety warunki psiaka się nie poprawiły, mało tego - właściciel Cywila (bo tak się psiak nazywa) może prędko do domu nie wróci, bo ponoć trafił do więzienia:( Nie zastałam tej Pani, żeby dowiedzieć się, jakie ma plany z z psem, bo jeśli zgodzi się go oddać, to psiaka trzeba stamtąd zabrać. Czy ten DT w Poznaniu jest aktualny? Te informacje zebrałam od sąsiadów, ponoć ktoś z gminy ma dać materiał na budę, ale kto ją niby zrobi, to nie wiem.
Fotki z dzisiejszej wizyty - myślę, że psiak mógłby znaleźć szybko dom, jest bardzo ładny, młody (ok. roku), kontaktowy, przyjazny do psów i dzieci.

[IMG]http://i47.tinypic.com/xq9j4i.jpg[/IMG]
[IMG]http://i48.tinypic.com/14tu36f.jpg[/IMG]
[IMG]http://i46.tinypic.com/dqq21.jpg[/IMG]
[IMG]http://i49.tinypic.com/2aagi2u.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ojej jaka tragedia,prosze zapytac sie czy teraz psa oddadza,przeciez on zimy nie przezyje w tej rozpadajacej sie szafce.

Mam cudowna wiadomosc ,znalazlam wspaniala osobe co moze zabrac pieska z tej wsi i zawiesc do DT.
Prosze powiadomic kiedy moga przyjechac po pieska .Sprawa pilna ,ida zimne i mrozne dni!!!!!!!!
Prosze mnie poinformowac na WP

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Ojej jaka tragedia,prosze zapytac sie czy teraz psa oddadza,przeciez on zimy nie przezyje w tej rozpadajacej sie szafce.

Mam cudowna wiadomosc ,znalazlam wspaniala osobe co moze zabrac pieska z tej wsi i zawiesc do DT.
Prosze powiadomic kiedy moga przyjechac po pieska .Sprawa pilna ,ida zimne i mrozne dni!!!!!!!!
Prosze mnie poinformowac na WP[/QUOTE]

Już piszę na WP;)

Link to comment
Share on other sites

Tak sie zastanawiam ,u nas jest minus 6 stopni,czy ten biedak przezyje nastepne zimne noce?
Nie rozumiem jednego napisalam do kilku prozwierzecych organizacji i zadna z nich nawet palcem nie kiwnela zeby uratowac tego biedaka.
Moze gdybym napisala ,ze maltanczyk lub retriva potrzebuje pomocy to mysle ze pol Polski daloby Dt dla tych psow,a do tego slicznego czarnuszka z rozwalajacej sie szafki to nawet nie zajrza!Gdzie sa te organizacje prozwierzece?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Tak sie zastanawiam ,u nas jest minus 6 stopni,czy ten biedak przezyje nastepne zimne noce?
Nie rozumiem jednego napisalam do kilku prozwierzecych organizacji i zadna z nich nawet palcem nie kiwnela zeby uratowac tego biedaka.
Moze gdybym napisala ,ze maltanczyk lub retriva potrzebuje pomocy to mysle ze pol Polski daloby Dt dla tych psow,a do tego slicznego czarnuszka z rozwalajacej sie szafki to nawet nie zajrza!Gdzie sa te organizacje prozwierzece?[/QUOTE]\

Byłam u psa 2 razy, za drugim nie zastałam nikogo z właścicieli, warunki się nie poprawiły, będę dążyć do zrzeczenia się psa. Jeśli takie będzie, pies może jechać do DT, który oferujesz. Proszę tylko o więcej informacji na jego temat.

Link to comment
Share on other sites

Co do mojego dt to mam 3 kojce 1 mały i 1 sredni 1 duzy . budy ocieplane słoma w budach pełna miska <karma sucha i teraz 1 posiłek gotowany kasza,ryż makaron puszka bo zimno jest > woda to oczywiste psy chodzą na spacery 2 razy dzienie czasem 3 zależy ile mam czasu ,, ale 2 razy min. Mam 3 wetów na tel . i ceny tez maja dobre jak dla mnie . domem tymczasowym jestem juz dość długo i xxxx52 wie na temat mojego dt wszytsko wrazie pytan pisac do mnie lub xxxx52

Link to comment
Share on other sites

Pola - odebrać psa to nie taka prosta sprawa ... jego właściciel przebywa w więzieniu, a Policja patrząc na psa nie będzie od razu dążyła dop jego odebrania, bo pewnie na tej wiosce mnóstwo psów żyje w takich warunkach - każą psu postawić budę i będzie po temacie. Trzeba to zrobić z głową i bez niepotrzebnego nerwa, bo to psu niepomoże a tylko może zaszkodzić.

Rozumiem, że oferujesz dt, a kto będzie go finansował?

Link to comment
Share on other sites

Ja rozumiem, że DT jest bezpłatny, bo xxxx52 nie pisała o żadnych kosztach ani w ogóle nic jaki DT itp., tyle że w Poznaniu. A teraz już coś wiemy:) Ja w tym tygodniu nie dam rady tam podjechać (chyba że w weekend).
Policja wie o psie, wie gmina, byli tam, nawet wczoraj był Pan z gminy i jedyne zalecenie, to zrobić budę. Najpierw są ostrzeżenia i zalecenia, jak się nie wywiążą w ciągu następnych kilku dni, można działać bardziej zdecydowanie.

Edited by koelka
edit
Link to comment
Share on other sites

[quote name='koelka']Ja rozumiem, że DT jest bezpłatny, bo xxxx52 nie pisała o żadnych kosztach ani w ogóle nic jaki DT itp., tyle że w Poznaniu. A teraz już coś wiemy:) Ja w tym tygodniu nie dam rady tam podjechać (chyba że w weekend).
Policja wie o psie, wie gmina, byli tam, nawet wczoraj był Pan z gminy i jedyne zalecenie, to zrobić budę. Najpierw są ostrzeżenia i zalecenia, jak się nie wywiążą w ciągu następnych kilku dni, można działać bardziej zdecydowanie.[/QUOTE]
jezeli psu grozi niebezpieczenstwo utraty zycia z powod zamarzniecia to dziala sie w trybie natychmiastowym ,a nie czeka sie na psa smierc.przeciez ci ludzie (wyczytalam w wczesniejszym poscie)nie chca warunkow psu poprawic.Czy on jest szczepiony p/wsciekliznie,bo ponoc musi byc ,a jezeli nie ma szczepienia to??????????

Link to comment
Share on other sites

Znam procedury odebrania zwierzat sama jestem z fundacji a wczesnej działałam w 2 org ok 4 /5 lat tag ze procedury odebrania znam
Dt bezpłatny+ karma Wrazie czego dt czeka ... -
[quote name='koelka']Ja rozumiem, że DT jest bezpłatny, bo xxxx52 nie pisała o żadnych kosztach ani w ogóle nic jaki DT itp., tyle że w Poznaniu. A teraz już coś wiemy:) Ja w tym tygodniu nie dam rady tam podjechać (chyba że w weekend).
Policja wie o psie, wie gmina, byli tam, nawet wczoraj był Pan z gminy i jedyne zalecenie, to zrobić budę. Najpierw są ostrzeżenia i zalecenia, jak się nie wywiążą w ciągu następnych kilku dni, można działać bardziej zdecydowanie.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pola17']Znam procedury odebrania zwierzat sama jestem z fundacji a wczesnej działałam w 2 org ok 4 /5 lat tag ze procedury odebrania znam
Dt bezpłatny+ karma Wrazie czego dt czeka ... -[/QUOTE]
dziekuje w imieniu tego biedaka

:buzi:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...