Jump to content
Dogomania

PROSZĘ O ZAMKNIĘCIE zosine kłopoty


sleepingbyday

Recommended Posts

mamy z zośką dwa problemy. pierwszy: drapie się mocno mimo "niemania" pcheł. ma bardzo wrażliwe palce. fakt, że pazurki dłuższe, odkąd z kojca w schronie do mieszkania sie przeprowadziła, ale biega codziennie, no i takije bolesności nieco dłużse pazurki nie powinny powodować. no i kicha. jest pomysł, że to alergia i będę teraz przeprowadzać eksperyment z całkowitą eliminacją kurzego mięsa z jej diety. ale drugi jest nawet częściowo nierozwiązany - otóż od kilku dni posikuje się w nocy. jest u mnie (adoptowana) od kliku tygodni, wcześniej nie było tego problemu. wyniki moczu ma dobre, dostała profilaktycznie furagin, ale sytuacja zmienia się o tyle, że stabilizuje się w tym posikiwaniu. czasem plamy są małe, a czasem duże. wydaje mi się, że zocha posikuje się przez sen. ale skoro od kliku dni jest tak nerwowo, to mnie wszystko budzi i dwa razy miałam dziwne wrażenie, że ona subie spija te siuśki! tzn. widzę jej nos przy pupie i słyszę chłeptanie (nie lizanie). w życiu nie widziałam czegos takiego, ale też możliwe, że miałam omamy słuchowe i wzrokowe w półśnie.
być może posikiwanie jest nerwowe i to elementem aklimatyzacji, ale czy da sie z tym cos zrobić? próbowałam też wdrukować jej wieczorem intensywną zabawę jako ostatnie wspomnienie przed snem, nie działa.
co robić? dodam jeszcze, że jak jestem w pracy, to sie nie posikuje, trzyma ładnie wszystko. apetyt i humor ma. nie pije więcej, niz ustawa przwewiduje.
ech, zośka!

Link to comment
Share on other sites

tak, była, zapewne dawno bo blizny znikły. niestety w książeczce nie ma wpisanej daty :-(. słyszałam, że czasem po streylizacji tak się dzieje, ale nie iem, czy to stałe, czy "napadowee", czy tak długi czas po zabiegu też może sie zdarzać. w końcu przez 3 pierwsze tygodnie nic się nie działo.

Link to comment
Share on other sites

Ja wszystkim psom "poschroniskowym" robię podstawowe badania krwi i moczu i traktuję to jako standart. Przykro mi to mówić ale nie rozumiem czemu a/taka niechęć weta do zrobienia podstawowych badań b/skoro mocz dobry to czemu furagin (profilaktycznie???)- wydaje mi się że nie trafiłaś do weta który przejął się pieskiem i jego kłopotami - chyba powinnaś poszukać innego.
A co do drapania i "niemienia pcheł" - podrażnienie skóry może utrzymywać się pare tygodni - jeśli stan ogólny suni pozwoli proponuję kilkakrotne wykąpanie w szamponie leczniczym (np z aloesem - jest spory wybór na rynku myślę że coś odpowiedniego cenowo znajdziesz) i włączenie preparatów na regenerację skóry (np. Gammolen , coś z biotyną)

Link to comment
Share on other sites

mi też wydało się podejrzane, że mam dawać furagin, jak w zasadzie nie widać potrzeby. w efekcie ze dwa dni jej dawałam, a potem olałam. i też wydawało mi się od początku, że warto sprawdzić krew.
czyli, że drapanie może być reakcją na zmianę np. diety i twrać dość długo po zamieszkaniu u mnie? jak długo taka reakcja będzie typowa, a kiedy poiwnnam zacząć szukać innej przyczyny? na razie zmieniłam jej dietę na wołowo-wieprzową, ale niedawno, więc z ew. wynikami eksperymentu pt. "alergia na kurczaki" trzeba chyba ze 2-3 tygodnie poczekać.
co do kąpieli, to ona moim zdaniem może się kąpać (są rozumiem psie szampony hypoalergiczne, delikatne?) - stan ogólny to ona ma bardzo dobry, zresztą po schronie nie potrzebowała odkarmiania, odpchlania ani odrobaczania. dodatkowo odrobaczyłam ją wczoraj. te preparaty też jej kupię, tylko zastanawiam się, czy nie poczekać na wynik eksperymentu kurczakowego? żeby wiedzieć, co pomogło, słowem - co było problemem.
natomiast kwestia posikiwania się nie zmieniła. być może to etap aklimatyzacji i samo przejdzie, ale akurat nie uważam, żeby to było powodem do zignorowania sytuacji. posikiwanie to tylko objaw - chcę wiedzieć, czego.
bardzo dziękuje za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Drapaniem nie trzeba się raczej przejmować jeśli nie dostrzegasz jakiś zmian na skórze (wyłysienia, krosty itp)Przez okres nawet paru tygodni może utrzymywac się swędzenie, wzmożone uogólnione linienie (z całego psa a nie miejscowe)łupież. Zmieniło się środowisko, flora bakteryjna, wilgotność, tem. - to wszysto dla skóry psa schroniskowego duży szok i trzeba troche czasu na dostosowanie.Pamiętaj jednak, że jeśli poza tymi objawami zauważysz jakieś wyraźne zmiany chorobowe na skórze to trzeba jednak wkroczyc z leczeniem. Z dietą jeśli próbujesz to obawiam się że trochę niepotrzebnie (z powodu świądu? kichania?)bo założenie że to alergia pokarmowa wydaje mi się b. naciągane.Już bardziej alergia kontaktowa ale jak mówię przede wszystkiem stawiałabym na reakcje na zmiane warunków.Jeśli pies w dobrej kondycji to daj mu ze 3 tyg.
Bardziej martwi mnie to posikiwanie i wylizywanie - trzeba zrobić podstawową kontrolę (bad. krwi i jeszcze raz mocz) aby z cała pewnością wykluczyć zakażenie układu moczowego, cukrzyce, zapalenie pochwy czy co tam jeszcze:shake:

Link to comment
Share on other sites

moja poprzednia sunia,
[*], zabrana ze schronu w stanie wielkiego wycieńczenia, wychodzona na maksa, zabiedzona, nie miała żadnych zdrowotnych problemów adaptacyjnych. a zosia, ulubienica schroniska, w b. dobrym stanie - proszę, drapie się, posikuje... niezły paradoks.
badania jej zrobię, tylko tak się zawściekłam, że muszę poszukać jakiegoś poleconego weta. myślę sobie, że może utrzymam jej choć przez trochę moratorium na kurczaki, i tak mam całą zamrażarkę świniny i krowiny.
poza tym mam problemy wychowawcze. jest starsznym tchórzem, który, jak sie nie boi, to napada- wszystko i wszystkich. nie rozumiem,bo ona jest słodka, uwielbia sie bawić, ale obcych nie umie traktowac neutralnie. albo wielki starch,albo wielka agresja, a ja nie wiem, jak temu zaradzić. teraz więc musze zająć się jej posikiwaniem i drapaniem i emocjami. zobaczymy - w końcu jest u mnie już ponad miesiąc, drapanie było zawsze, siuśki-ostatnio. dam zanć, jak zrobię badania.
dzięki!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...