Jump to content
Dogomania

Krztuszenie psa


nadinee

Recommended Posts

Witam
Od pewnego czasu moj pies ma problemy tak jakby z oddychaniem. Zdarzają mu się TYLKO nad ranem. Jest niespokojny, nie może sobie znaleźć miejsca, wierci się i kręci. Ciężko to opisać, ale tak jakby czasami nie mógł złapać powietrza, odkasłuje. Weterynarz stwierdził anginę, zrobił trzy zastrzyki. Pies z anginy wyleczył się, ale problemy ma nadal. Nie ma wtedy ochoty na zabawę, najchętniej siedzi tylko przy kimś z rodziny i gdy jest głaskany, albo ma masowany brzuszek to przysypia. Nie był dawno odrobaczany, wet dał mu tabletkę, ale też nie pomogła i robaków nie było.
Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nadinee']Witam
Od pewnego czasu moj pies ma problemy tak jakby z oddychaniem. Zdarzają mu się TYLKO nad ranem. Jest niespokojny, nie może sobie znaleźć miejsca, wierci się i kręci. Ciężko to opisać, ale tak jakby czasami nie mógł złapać powietrza, odkasłuje. Weterynarz stwierdził anginę, zrobił trzy zastrzyki. Pies z anginy wyleczył się, ale problemy ma nadal. Nie ma wtedy ochoty na zabawę, najchętniej siedzi tylko przy kimś z rodziny i gdy jest głaskany, albo ma masowany brzuszek to przysypia. Nie był dawno odrobaczany, wet dał mu tabletkę, ale też nie pomogła i robaków nie było.
Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?[/quote]

[B]może to być oznaką choroby serca...[/B]

[B]przeczytaj[/B]- [URL]http://www.vetserwis.pl/objawy_serce_pies.html[/URL]

[URL]http://www.interecho.com/~daroszal/choroby.htm[/URL]
[URL]http://www.vetserwis.pl/pda_pies.html[/URL]
[URL]http://4lapy.pl/weterynarz/index.php?mart=3&selarty=15[/URL]

[URL]http://www.galus.vernet.pl/nurse.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Moja Choco jest w trakcie diagnostyki - objaw określiłabym jako "pies mi się dusi - nie może oddychać" zaczęło się podczas spacerów, później się przedłużało, były i wymioty, były i napady duszności nad ranem.
Pierwszą diagnozą był - [B]Rhinitis[/B] - osłuchowa duszność wdechowa dostawała antybiotyki.
Wydawało sie że jest całkiem wyleczona ale miałam przez miesiąc obserwować czy nic nie będzie sie działo i w trybie bardzo pilnym w środę wylądowałyśmy u weta - ataki co chwilę trwały z przerwami prawie 2 godziny.
Dostała zastrzyk sterydowy - leczenie w kierunku [B]astmy[/B] albo [B]alergii.[/B]..
Jest bardzo lękliwą suczką.
Wczoraj nad ranem miała 2 krótkie napady... do chwili obecnej lek działa.
Całą historie opisuję bardzo szczegółowo w jej galerii włącznie z zastosowanym leczeniem. str 88, 100,101

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czoko']Karolina a nie znasz przypadkowo jakichś adresów na temat astmy. Nic nie udało mi się znaleźć. Na stronie Vetserwisu - obszerne na temat kociej astmy.
O sercu w przypadku mojej małej weterynarze nic nie mówili.[/quote]


[B]Kopiuję ze strony: [URL]http://www.siad.pl/?id=art&&topic_id=27[/URL][/B]

[SIZE=3][B]25.Czy pies może zachorować na astmę?
[/B]- Psy nie chorują na astmę.

[B]26.Mój pies ma chrypę, co może być przyczyną?[/B]
- Taka sytuacja najczęściej przytrafia się psom, które dużo szczekają. Czasami dochodzi u nich do pod głośniowego zapalenia krtani.

[B]27.Mój pies ma bardzo silny kaszel, czasem aż się dusi. Co robić?[/B]
- Powinieneś wykonać RTG klatki piersiowej wraz z sylwetką serca. Może to być schorzenie oskrzeli i płuc lub, jeżeli jest to powiększona sylwetka serca konieczne będzie dodatkowe badanie EKG i leczenie kardiologiczne.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

nadinee
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Co z Twoim pieskiem, jak się czuje? Wcale się nie odezwałaś.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dla naszego duszenia – ksztuszenia się teraz mamy już cztery możliwości diagnozy: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- astma (to nieprawda że psy na nią nie chorują – po prostu chorują rzadziej i dlatego wyrobiła się taka opinia),[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- alergia[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- choroba serca[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=red]- [/COLOR]dodajemy [COLOR=red]zapaść tchawiczą.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]My od początku choroby trwającej 3 tygodnie byłyśmy już 5 razy u weta, 3 – nagłe wizyty w razie ataku, dwie wizyty kontrolne.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dwa razy badał ją kardiolog ale nic nie stwierdził – właśnie on podał steryd przeciwko astmie albo alergii.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Bardzo obszerny dalszy opis naszego leczenia na stronie 111.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pozdrawiam Ewa[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Czoko
Nie byłam jeszcze u weta, bo moj Pinki po prostu przesłał kasłać. Ucieszyłam się, że to może faktycznie było spowodowane częstym, głośnym szczekaniem. Jednak wczoraj znów to samo :/ Więc niestety bez konsultacji się nie obędzie (a wzbraniam się przed tym wetem, bo niezbyt mi odpowiada, może po prostu lepiej go zmienić):roll: Jak zrobię badania i będę coś wiedzieć, dam znać.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nadinee']Nie jest to krzyk gęsi, a kaszel suchy. Dziwne, że on to odkasływanie ma tylko nad ranem :/ Mam nadzieję, że to nic z sercem, raczej coś od szczekania :)
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.[/quote]


Moj pies ma niewydolnosc krazenia, okropnie powiekszone serce, wode na plucach i objawem tego jest wlasnie krztuszenie sie, glownie nad ranem badz gdy przebywa dlugo w jednej pozycji. Dostaje tabletki na odwodnienie, raz na jakis czas ma punkcje klatki piersiowej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...