Jump to content
Dogomania

Toruń-amstaff zagryzł nam sznaucera miniaturkę


syto

Recommended Posts

Witam serecznie wszystkich
proszę o pomoc wszystkich ,a w szczególności bardzo dobrego mecenasa
który zajme sie naszą sprawą
szesnaście miesiezy temu na działce amstaff zaatakował i zagryzł nam sonię
oraz pogryzł nam córkę.
Cała sprawa zostala zamieciona pod dywan
okazało się iż własciciel-amstaffa był były " milicjant

Link to comment
Share on other sites

Co przez ten czas (te 16 miesięcy) zrobiliście?

Dokumentacja medyczna dziecka jest (mam tu na myśli zwłaszcza obdukcję lekarską)? Czy zagryzionego psa widział weterynarz i może to poświadczyć? Czy są jacyś świadkowie? Dlaczego tak długo zwlekaliście? Czy, skoro sprawa "została zamieciona pod dywan" (cokolwiek to znaczy w tym przypadku) próbowaliście zainteresować nią media?

Link to comment
Share on other sites

Czemu teraz sie obudziliscie?
Na czyjej dzialce ta tragedia zaistniala?
czy pies wtargnal na wasza dzialke,czemu nie mial kaganca????
Czy lekarz zrobil opis stopnia pogryzienia dziecka?
co ma do tego czy to pies policjanta ,czy prezydenta?Pies nie moze pogryzc ,a co dopiero zagryzc.
Mnie sie w glowie nie miesci na co czekacie z oskarzeniem i pociagnieciem do odpowiedzialnosci opiekuna psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulka 1108']ja Tobie odpowiem inaczej, ponieważ w tym zasranym kraju prawo nie funkcjonuje, więc trzeba brać swoje sprawy w swoje rece, gdyby to mnie ktos zrobił to pies już by nie żył, nie można wychować psa na mordercę i w doopie mam, że właściciel to też " pies "[/QUOTE]

Prawo nie funkcjonuje, za to prostactwo ma się aż za dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulka 1108']ja Tobie odpowiem inaczej, ponieważ w tym zasranym kraju prawo nie funkcjonuje, więc trzeba brać swoje sprawy w swoje rece, gdyby to mnie ktos zrobił to pies już by nie żył, nie można wychować psa na mordercę i w doopie mam, że właściciel to też " pies "[/QUOTE]
jezeli sie nie bedzie walczylo i glowe w piach wsadzalo to jak ma byc dobrze w Polsce ludziom i zwierzetom.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, dlaczego akurat teraz się obudziliście? Można to było zgłosić do gazet, gdziekolwiek, media uwielbiają upubliczniać wizerunek amstaffa mordercy, a zainteresowanie mediów = zainteresowanie odpowiednich organów.
Też jestem z Torunia, gdzie to się zdarzyło?

Link to comment
Share on other sites

Być może właściciele psa liczyli na to, że sprawą zajmie się policja. Niestety policja może jedynie wypisać mandat, a jeśli właściciel psa nie zgodzi się go przyjąć, no to tradycyjnie - sąd grodzki i grzywna. Z tego, co wiem, sprawa karna z automatu ma miejsce tylko wtedy, gdy uszczerbek na zdrowiu (rzecz jasna człowieka, a nie psa) wymaga hospitalizacji dłuższej niż 7 dni.
W "lżejszych" przypadkach należy dochodzić zadośćuczynienia na drodze cywilnej, czyli samemu złożyć pozew. Można to zrobić w przeciągu dwóch lat od zajścia, choć oczywiście - im szybciej, tym lepiej. Po 16 miesiącach trzeba by zapewne mieć mocną podstawę w dokumentach - obdukcja lekarska, koszty leczenia córki, poświadczone zgłoszenie wypadku na policji (pośrednim dowodem na to, że pogryzienie miało miejsce jest zaświadczenie o przeprowadzonej obserwacji psa pod kątem wścieklizny), plus zaświadczenie weta o śmierci psa na skutek pogryzienia jako dodatkowe okoliczności obciążające (dodatkowe, bo sądy przede wszystkim zajmują się pogryzieniem ludzi, a nie psów). W zależności od wagi zebranych dokumentów należałoby wcześniej zasięgnąć opinii prawnika, jak ocenia szanse na wygraną po upływie 16 miesięcy od zdarzenia.

Link to comment
Share on other sites

Dogomania na niewiele się zda. O wiele więcej dałoby Wam opublikowanie czegoś do np. Nowości. Jestem wielką psiarą, ale nie słyszałam o tej sprawie mimo, że to obręb tego samego miasta. Publikujcie, piszcie, im głośniejsza sprawa tym większe szanse powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...