Jump to content
Dogomania

ŁAPEK, bez łapy, ale z ogromnym sercem.MA DOM!


NatiiMar

Recommended Posts

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wpuszczą:)
Głównie chodzi o wściekliznę i odrobaczenie. Reszta jak jest to dobrze, jak nie ma, to trudno:)

A Łapka w sumie mogę zaszczepić. Pojadę z nim do Felvetu na oględziny. Ale to dopiero w przyszłym tygodniu, teraz mam masę spraw do załatwiania;/

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zadzwoniła Pani, której piesek zaginął właśnie w sierpniu i był bardzo podobny do Łapka. Nazywał się Misiek. Zaginął jednak w województwie śląskim i już wtedy był wykastrowany. Łapek był wykastrowany później. Szkoda, bo już miałam nadzieję, że ktoś na niego czeka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']A pani nie chce podobnego psiaka, jeśli jej się nie odnajdzie? Polecam Łapka gdzie się da...[/QUOTE]

Dzięki za polecanie :) A Pani proponowałam Łapka. Tak właściwie to jej znajomej piesek się zgubił. Obiecała przekazać propozycję, ale telefon milczy.

Link to comment
Share on other sites

Zaczynają się porady "życzliwych".

"nie lepiej to uśpić? męczy sie bida"

Tak, męczy się...męczy się za każdym razem, gdy biega za piłką, gdy gania Dhorka i podgryza go za ogon...męczy się właśnie w tej chwili, gdy podrzuca sobie radośnie prasowane świńskie ucho... Ludzie maja pojęcie....

Zaraz pokażę Wam tego "udręczonego" życiem Łapka:)

Link to comment
Share on other sites

To prawda. Łapek świetnie sobie radzi. Z dnia na dzień coraz lepiej:)

Jeśli chodzi o mój wyjazd, to niestety moja opcja, o której wspominałam wcześniej, jest nieaktualna....szukamy zatem miejsca dla Łapka od środy wieczora (do Kędzierzyna dowiozę, bo jadę swojego psa oddać) do soboty wieczora...

Link to comment
Share on other sites

n n[quote name='NatiiMar']To prawda. Łapek świetnie sobie radzi. Z dnia na dzień coraz lepiej:)

Jeśli chodzi o mój wyjazd, to niestety moja opcja, o której wspominałam wcześniej, jest nieaktualna....szukamy zatem miejsca dla Łapka od środy wieczora (do Kędzierzyna dowiozę, bo jadę swojego psa oddać) do soboty wieczora...[/QUOT

Mogę zapewnić Łapkowi pobyt od środy do niedzieli. Tel 698 506 235. Pobyt z wyżywieniem, oczywiście gratis.

Edited by hektor2461
Link to comment
Share on other sites

[quote name='hektor2461']n n[quote name='NatiiMar']To prawda. Łapek świetnie sobie radzi. Z dnia na dzień coraz lepiej:)

Jeśli chodzi o mój wyjazd, to niestety moja opcja, o której wspominałam wcześniej, jest nieaktualna....szukamy zatem miejsca dla Łapka od środy wieczora (do Kędzierzyna dowiozę, bo jadę swojego psa oddać) do soboty wieczora...[/QUOT

Mogę zapewnić Łapkowi pobyt od środy do niedzieli. Tel 698 506 235. Pobyt z wyżywieniem, oczywiście gratis.[/QUOTE]

Super, Hektor, dzięki w imieniu Łapka :)

Link to comment
Share on other sites

Kamień z serca:)
Dziękujemy:)

Ale czy znam adres? kojarzę mniej więcej... będę dzwonić jutro.
Jeśli chodzi o finanse, to oczywiście od czwartku do soboty pobytu u mnie nie liczę.

Dzis Łapek miał porządna socjalizację. Zabrałam go na trening posłuszeństwa z kilkoma psami. Ładnie się zachowywał. Był nieco onieśmielony, bał się ludzi, wolał unikać konfrontacji. Ale w grupie psów szybko odnalazł miejsce dla siebie.
To raczej taki typ psa - mieć swojego człowieka, a reszta świata jak jest, to ok, ale jak nie ma to tragedii nie będzie. Psy sa w porządku, ale równie dobrze mogłoby ich nie być.

Czasem Łapkowi zdarza się naszczekać na ludzi. Niektórzy się go nawet boją. Nie rzuca sie agresywnie, po prostu szczeknie kilka razy i idzie dalej. Boi się mężczyzn.

Zaczyna nabierać formy, Dhorek już o to dba:)
I ma straszny apetyt:)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

z tego co widzę to i Dhorek nabierze formy przy tej śmigawce ;)))) no chyba, że go uśpisz żeby się tak nie (z)męczył znowu jak pobiega hehheheh, co za ludzie! ja kiedyś jednej sąsiadce powiedziałam delikatnie, że też jest stara jak i mój pies i jej nikt nie chce usypiać więc niech da już spokój mojemu weteranowi bo to, że nie widział nie było dla nas ani dla Niego problemem tylko zawsze dla ludzi z zewnątrz:/

Link to comment
Share on other sites

Zwierzęta nie odbierają kalectwa tak jak my, ludzie. Im nie jest przykro z tego powodu i nie wiedzą, że sa "inne". To my robimy z tego dramat. A użalając sie nad takim psem jak Łapek, można mu tylko wyrządzic krzywdę.
Jak widać Łapek jest normalnym psem. Jest tylko lżejszy o jedna łapkę:)

P.S. Dhorek wbrew powszechnej opinii ma bardzo dobra kondycje i juz nie jeden pies przy nim padł. To tak gwoli wyjaśnienia:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kotylandia']No właśnie. Wydaje mi się, że kalectwo Łapka bardziej przeszkadza niektórym ludziom, niż samemu Łapkowi.[/QUOTE]

Tak. Uruchamia sie źle pojete współczuje, jakaś empatia źle umiejscowiona. Z resztą nawet niepełnosprawni ludzie w większości nie oczekują, a wręcz nie życzą sobie takiego współczucie. A pies, jak to pies. Poganiać za patykiem, połozyć sie na kanapie, obsikac slupek i dobrze zjeść. To są najważniejsze sprawy dla Łapka. A brak łapy? A kto by się tym przejmował :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NatiiMar']Tak. Uruchamia sie źle pojete współczuje, jakaś empatia źle umiejscowiona. Z resztą nawet niepełnosprawni ludzie w większości nie oczekują, a wręcz nie życzą sobie takiego współczucie. A pies, jak to pies. Poganiać za patykiem, połozyć sie na kanapie, obsikac slupek i dobrze zjeść. To są najważniejsze sprawy dla Łapka. A brak łapy? A kto by się tym przejmował :)[/QUOTE]

zgadzam się z Tobą:cool2:
Ja też mam psa z niesprawną łapą (tzn. ma 4 łapy ale jedna jest usztywniona więc porusza się na 3) - prawdopodobnie jako szczeniak zaliczył wylot z samochodu...
Czy zachowuje się inaczej niz "normalne"psy? a skąd! biega, szaleje, łazi z nami po górach i ... nie znosi litościwych komentarzy:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietrucha204']z tego co widzę to i Dhorek nabierze formy przy tej śmigawce ;)))) no chyba, że go uśpisz żeby się tak nie (z)męczył znowu jak pobiega hehheheh, co za ludzie! ja kiedyś jednej sąsiadce powiedziałam delikatnie, że też jest stara jak i mój pies i jej nikt nie chce usypiać więc niech da już spokój mojemu weteranowi bo to, że nie widział nie było dla nas ani dla Niego problemem tylko zawsze dla ludzi z zewnątrz:/[/QUOTE]


"Dla zwierząt wszyscy ludzie to naziści, a ich życie to wieczna Treblinka"

Isaac Bashevis Singer- Laureat Nagrody Nobla

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NatiiMar']Tak. Uruchamia sie źle pojete współczuje, jakaś empatia źle umiejscowiona. Z resztą nawet niepełnosprawni ludzie w większości nie oczekują, a wręcz nie życzą sobie takiego współczucie. A pies, jak to pies. Poganiać za patykiem, połozyć sie na kanapie, obsikac slupek i dobrze zjeść. To są najważniejsze sprawy dla Łapka. A brak łapy? A kto by się tym przejmował :)[/QUOTE]

Relacje czlowieka z innymi zwierzetami zwiazane sa z ich wyzyskiwaniem.
Zarabiamy na nich ,zjadamy je i ubieramy sie w nie.
Czy ciemiezac zwierzeta dostrzegamy w tym niemoralnosc ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annika']zgadzam się z Tobą:cool2:
Ja też mam psa z niesprawną łapą (tzn. ma 4 łapy ale jedna jest usztywniona więc porusza się na 3) - prawdopodobnie jako szczeniak zaliczył wylot z samochodu...
Czy zachowuje się inaczej niz "normalne"psy? a skąd! biega, szaleje, łazi z nami po górach i ... nie znosi litościwych komentarzy:eviltong:[/QUOTE]

Muszę dodać, że ja również mam psa, który miał porażone obie tylne łapy. Operacja w Klinice we Wrocławiu oraz rehabilitacja pozwoliły pieskowi wstać na nogi. Jednak pozostał niedowład. Pies powłóczy łapkami, ale sobie radzi. Weterynarz powiedział, że z powodu dużych kosztów związanych z operacją, ludzie w podobnych sytuacjach, przeważnie żądają uśpienia psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...