Jump to content
Dogomania

Max i Hero w DS. Szukamy domu dla kolejnego...


wiosenka

Recommended Posts

Patrzę w jego oczy. Naprawdę gmina nic nie ma? Może np. jakaś lecznica zbiera psiaki, skoro brak przytuliska. Przecież gmina musi mieć jakiś program pomocy bezdomniakom. Nie ma szans, aby tam postawić jakieś schronienie i reguralnie jeździć z jedzeniem? Ma narpawdę wymęzoną mordkę. Czy gmina Warecka współpracuje pod względem bezdomniaków z Grójecką?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 288
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Morska już kasuje ;).
Niestety naprawdę, nie wszyscy słyszeli o zmianie w ustawie która weszła 01.01.2012 :(.
Pies jest 67km od mojego domu nawet jakbym się uparła nierealne. Na razie ma co jeść jest na tyle mądry, że już nie najada się na zapas także jeśli nie będzie padać to można mu zostawić więcej. Też myślę o tym buda ciepła, ale skąd znaleźć osoby które go będą dokarmiać?
Dobra duszyczka napisała mi wierszyk dla Rexa:
[B]"Jest średni i wilkowaty piesek do oddania.
Odwdzięczy się za dobre jedzenie i chociaż trochę kochania.
Chodzi po wsi i niecierpliwie czeka
na dom i serce u jakiegoś człowieka."
[/B]Pięknie dziękuję Sylwiu:loveu:.

Edited by wiosenka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Morska']Patrzę w jego oczy. Naprawdę gmina nic nie ma? Może np. jakaś lecznica zbiera psiaki, skoro brak przytuliska. Przecież gmina musi mieć jakiś program pomocy bezdomniakom. Nie ma szans, aby tam postawić jakieś schronienie i reguralnie jeździć z jedzeniem? Ma narpawdę wymęzoną mordkę. Czy gmina Warecka współpracuje pod względem bezdomniaków z Grójecką?[/QUOTE]


Wiesz co nie wiem jak jest w tej chwili , długo mnie na dogo nie było , ale wczesniej nie mieli nic ...zupełnie kazdy pies który był zabierany z ulicy to na koszt i " głowe " zbierającego . Kiedyś usłyszałam w gminie że jak wzięłam psa z ulicy ( zgarnęłam go z przystanku koło mojej pracy ) to jest juz mój i gmina nie ma obowiązku płacenia za niego ani szukania mu domu . pamiętam że nawet sie z facetem pokłóciłam że w takim razie zaraz mu przyniose tego psa i wtedy on będzie jego włascielem a jak wyrzuci psa to ja go podam do sadu o porzucenie psa - a to jest karalne . Ogólnie facet mnie olał ... a za psa i tak płaciło dogo . A nawet przyszło mi na myśl czy miejsce gdzie przebywa ten pies to jest na terenie mojej gminy czy gminy Grabów , wójt z gminy grabów jest jeszcze gorszy , kiedys z jego gminy odławialismy psa za pieniądze zebrane na dogo , hotel opłacany był tez ze zbiórki i transport tez ... w sumie to takie małe gminy mają w dupie to co robimy , pasuje im to nawet bo na koniec roku maja kasę na imprezy i nagrody które sobie przyznają .

Link to comment
Share on other sites

Może i to niewiele, ale mogę chłopaka umieścić na stronie przytuliska... Kompletnie nie mam pomysłu.
Do nas go zabrać nie możemy, bo raz że nie ma miejsca a dwa - brak funduszy nawet na karmę.

EDIT: w wydarzeniu brakuje zdjęcia. I nie można udostępnić ani nikogo zaprosić....
EDIT nr2: Dodałam chłopaka do bazy psiaków na stronie i FB przytuliska, podając kontakt z wydarzenia.

Edited by Marzenuś
Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiosenka']Dlatego nie rozumiem bezsensownego rozmnażania, nie rasowych, w typie, ale też rasowych nie badanych![/QUOTE]

Wiosenka , bo takiego psa moze miec każdy komu się zamarzy sliczny szczeniaczek ... Gdyby za nierasowe trzeba było płacić to by bezdomniaków nie było bo albo by usypiali slepe mioty albo sterylizowali suki . A tak to mówią " ktos weżmie " ale co sie dzieje dalej z psem nikt nie wie. Pytałam już wszystkich znajomych , nikt nie może / albo nie chce/ pomóc :((

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...