Jump to content
Dogomania

Węgielek już w nowym, cudownym domku!


basiunia131

Recommended Posts

[quote name='basiunia131']Postaram się zrobić dzisiaj pierwszy bazarek dla Czarnuszka. Chciałabym żeby weterynarz porządnie go przebadał, zaszczepił, odrobaczył, a ja na dzień dzisiejszy nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek. Zamówię też pakiet ogłoszeń i zacznę porządnie go ogłaszać. Może ktoś potrafiłby napisać jakiś ładny opis do ogłoszenia? Byłabym wdzięczna, ja niestety jestem słaba w tych sprawach ;)[/QUOTE]

To ja też czekam na link bazarkowy i napisz kilka słów o Węgielku jak się zachowuje, jak reaguje, czy jest posłuszny, czy wesoły, czy smutny, czy wychodziłaś z nim na smyczy itp.... wszystko co mogłabyś o nim po tych kilku dniach powiedzieć, może wieczorem jak mi net nie zdechnie wymyślę jakąś treść ogłoszenia, którą potem będzie można wspólnie jeszcze przeredagować

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No więc Kuba wg. weterynarza 4-5 letni pies, cudowny mix.
Jest to wesoły psiak, pełen energii. W stosunku do psów i suczek przyjacielski, nie zauważyłam żadnych negatywnych reakcji, a psów z sąsiedztwa tu się kręci od groma, co do kotów nie wiem, nie sprawdzałam. Do dzieci ok. Bardzo cieszy się na widok ludzi, jak ktoś do nas przychodzi wita, skacze, liże (na widok swojej "pańci" nawet nie zamerdał ogonkiem :(). na smyczy chodzi dość ładnie (ale tu jeszcze muszę się upewnić, bo wczoraj na wieczornym spacerze trochę ciągnął). Ogólnie ciągnie go do ludzi. Jego wadą niestety może być to, że może próbować uciekać. Na razie wygląda to tak. Jak my jestesmy w domu to grzecznie leży na podwórku, na swoim posłaniu. Ale zdarzyło się, że uciekł. Wyszłam rano do pracy, TZ spał w domu. Nie wiem może myślał, że nikogo nie ma w domu?! Jak tylko TZ wstał, wyszedł na zewnątrz, to Kuba przybiegł, stał pod furtką i cieszył się jak głupi. Nie oddalał się w każdym razie, sąsiad mówi, że chodził w tą i z powrotem po ulicy. Na szczęście my nie mieszkamy przy głównej drodze, ale zawsze znajdzie się jakiś wariat co pędzi przez drogę osiedlową. W każdym razie teraz pod naszą nieobecność jest przywiązywany na ganku. Do poniedziałku będzie na ganku, później pozostaje mu kojec na dzień, ale w nocy będę starała się trzymać go na podwórku luzem, o ile sami nie wylądujemy pod mostem z całym tym zwierzyńcem:(

Ma ok 60 cm w kłębie, waży 30 kg.

Nagrałam dzisiaj filmik, ale nie potrafię go wstawić. Może ktoś podpowie jak to się robi?

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na bazarek dla naszego przystojniaka :) [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/232179-Wietrzenie-szafy-dla-W%C4%99gielka-vel-Kuby-do-20-09-do-godz-22?p=19660127#post19660127"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/232179-Wietrzenie-szafy-dla-W%C4%99gielka-vel-Kuby-do-20-09-do-godz-22?p=19660127#post19660127[/URL]

Kubuś życzy wszystkim kolorowych snów :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, bedę czekać na ogłoszenie. Sama napisałam kilka zdań na szybko bo rozwieszałam ogłoszenia w pracy i w kilku innych miejscach. Dziś postaram się zrobić ładniejsze zdjęcia i zacznę porządnie ogłaszać.


Chłopak nadal milusiński, tylko strasznie się rozskakał, skacze, próbuje włazić na kolana i liżeee. Dziś jak wychodziłam, do pracy skoczył na mnie cudownymi łapami wysmarowanymi w błocie, musiałam się przebrać i spóźniłam do pracy :) No i znów dziś wyleciał poza ogrodzenie. Poszłam ze swoimi burkami na łąkę, jego nie wzięłam ze względu na mojego psa, no ale Kubuś mimo wszystko postanowił pójść z nami. Na łące nie oddalał się, jak go zawołałam to przybiegł na podwórko.

Link to comment
Share on other sites

pysiek ma taki jak cc (też troche oszukana corsiaczka) Sońka - uchole identyczne, pysiol też, nie wiem jak z gabarytami.. Molos z niego jest na pewno jakis, sądząc po krawacie:) Ja obstawiam cc - a przynajmniej zmieszanie z cc..


Tu wiecej zdjec Soni dla porównania

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/215259[/URL]



[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a8ac361a0f251c2e.html"][IMG]http://images50.fotosik.pl/1129/a8ac361a0f251c2egen.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

No troche mi wygladał na moloska, ale jako, że nie znam się na rasach to nie porównywałam go z cc, ale do Soni faktycznie podobny! :)

On ma ok 60 cm w kłębie i waży 30 kg ale to zdecydowanie za mało, bo chudziutki jest :(

Wiecie jaki on jest szczęśliwy u nas, jak mu sie pychol cieszy na nasz widok?! Jak szczeka sobie w najlepsze z psami przez płot to wystarczy, że wyjdę i go zawołam, a on leci w podskokach zostawiając "kumpli". Na swoją była "panią" nawet nie zamerdał ogonkiem, jak jemu musiało być tam źle :(

Link to comment
Share on other sites

nie mam kontaktu z furciaczek niestety, ale moze wstawiłaby węgielka na strone cc?
Dziewczyny od dogów - pomogłybyście w tym? Bo wiem ze jestescie w stałym kontakcie z fur?:)
Tych psiaków nie ma juz tak starsznie duzo do adopcji, a po sonke jeszcze w zeszlym tygodniu miałam telefon.. Niestety panstwo chcieli sunie a nie psa.. Bo mam do nich kontakt w razie czego..
Wiec zainteresowanie rasą jest.. A psiak przesliczny:) Jak wszystkie cc zreszta i nie tylko:)

Link to comment
Share on other sites

Wysłałam maila do cc w potrzebie i wstawiłam Kubę na stronę adopcyjną cc na dogo. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić.

On musi znaleźć prawdziwy dom, pełen miłości! Jego była pani mówiła, że on został 2 lata temu znaleziony przez nich na ulicy, później dwa lata żył w warunkach jakich żył, teraz musi już trafić do dobrego domku i choć sama nie mam warunków żeby go trzymać, to nie oddam go byle gdzie. Ona na prawde nie ma u nas nie wiadomo czego, ale widać, że jest szczęśliwy!

Na szczęście mój bazarek powoli się rozkręca, więc będziemy mieli trochę środków na konsultacje z weterynarzem. Trzeba będzie go zaszczepić (była pani mówiła, że był szczepiony, ale potwierdzenia na to żadnego nie miała, a ja nie wierzę jej do końca), odrobaczyć no i dobrze przebadać, podczas ostatniej wizyty dowiedzieliśmy się, że: prostata znacznie powiększona, powiększone węzły chłonne i te tylne łapki, nie wiadomo dlaczego tak je krzywi. Na razie bierze środki przeciwbólowe żeby zobaczyć czy to krzywienie jest spowodowane przez ból. Sama mogę udzwignąć wyżywienie tego psa, choć też nie będzie lekko, bo to duży pies i koszty wyżywienia go będą spore, no ale jakoś dam rade. Co do reszty, nie dam rady, a wydaje mi się, że trzeba go skonsulktować z dobrym weterynarzem i wykonać jakieś badania w miare szybko. Tak więc jeżeli ktoś chciałby wspomóc Kubusia i nas to będę bardzo wdzięczna czy za pomoc finansową czy bazarkową. Wszystko oczywiście będę skrzętnie rozliczać.

Link to comment
Share on other sites

kochani proszę o głosy na mamę missieek - ma pod opieką kilkadziesiąt psów uratowanych z mordowni w Olkuszu, wszystko nieodpłatnie na własnym utrzymaniu, koszty niewyobrażalne... proszę pomóżcie - wystarczy klikną[/B]ć[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/232080-KrakVet-wybieramy-kandydata-na-wrzesie%C5%84[/url][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Eh... no bo to taki kundelek jest, ale piękny niesamowicie. Wszyscy którzy do nas przychodzą są pod wrażeniem.

Wczoraj mieliśmy nieprzyjemną sytuację. Nasz pies nie akceptuje Kuby, staramy się ich separować, nie jest to proste i wczoraj wieczorem niestety Rudolf rzucił się na Kubę, nic mu się na szczęście nie stało, ale był to zdecydowanie jednostronny atak :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...