Jump to content
Dogomania

Crufts 2013


Jagoodka

Recommended Posts

w tym fioletowym do AKC jest juz "Tick" zaznaczony ze maja pobrac 15 funtów. wypelniam i wysylam.(jutro) wszedlem do tego online entry i wszystko sie milo wypelnia. jestem na etapie gdzie trzeba wpisac te numery z Akc wiec dalej nic nie moge zrobic. jak jeszcze bede mial jakies pytania to sie odezwe :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Guldynka']A ja właśnie dzisiaj wyciągnęłam ze skrzynki pocztowej numer ATC :) Bardzo proszę o instrukcje co dalej.[/QUOTE]
I jak potraktowali ten młodzieżowy championat? I jak długo czekałaś? Ja oczywiście wysłałam i zapomniałam sobie zapisać kiedy i jak przyszło to nawet nie wiedziałam po jakim czasie...

A co dalej - zgłaszasz psiula na Crufts :))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cornadore']Przy zgłoszeniu w którymś miejscu pisało, że młodzieżowych nie uznają.[/QUOTE]
Aż sprawdziłam i jest tylko, że będą wpisywać te tytuły, które maja odpowiednik u nich więc trzeba wiedzieć, że np ich Junior Warrant to nie jest odpowiednik naszych młch( mi to tak angielka wytłumaczyła więc myślałam, że oficjalnie też tak jest). Dlatego dobrze by było gdyby napisali wprost, że nie uznają młch i tytułów takich i takich. Te wnioski wypełniają ludzie z zagranicy, w większości podlegający pod FCI gdzie system jest całkowicie inny przecież więc serio byłaby to, moim zdaniem, pomoc w wypełnianiu formularza. Ale może po prostu lubią jak się do nich pisze i dlatego nie ułatwiają ;))

Link to comment
Share on other sites

mrau, nie umiem tutaj odpowiadać cytując.
Po pierwsze czekałam na ATC ok. 2 tygodnie.
Po drugie chyba nie uznali mi Mł.Ch.Pl
Po trzecie zgłaszam psa na CRUFTS 2013
Po czwarte mogę go zgłosić najpewniej w klasie open.
Jutro zabieram się za " rozgryzanie " formularza zgłoszeniowego ( jak go odnajdę ;) ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guldynka']mrau, nie umiem tutaj odpowiadać cytując.[/QUOTE]
klikasz "odpowiedz z cytatem" przy wiadomości, którą chcesz zacytować. :)

[quote name='Guldynka']Po pierwsze czekałam na ATC ok. 2 tygodnie.[/QUOTE]
Wow, szybko bardzo, my chyba około miesiąca...

[quote name='Guldynka']Po drugie chyba nie uznali mi Mł.Ch.Pl[/QUOTE]
Uznać na bank by nie uznali bo tego z zasady nie robią. Ale chdziło mi o to czy nie masz błędów na ATC, sprawdź swoje nazwisko, adres i właśnie powpisywane tytuły bo od nich zależy do jakiej klasy możesz zgłaszać. :)

[quote name='Guldynka']Po czwarte mogę go zgłosić najpewniej w klasie open.[/QUOTE]
To do jakiej klasy możesz zgłosić zależy od min tytułów, wieku psa etc, klasa open to najwyższa klasa więc sprawdź czy na pewno Twój pies nie łapie się do niższych. Jeżeli tak to IMHO warto wybrać te niższe...

[quote name='Guldynka']Jutro zabieram się za " rozgryzanie " formularza zgłoszeniowego ( jak go odnajdę ;) ).[/QUOTE]
Formularz jest na stronie [url]http://www.fossedata.co.uk[/url]
Mi to fossedata nie chce dzisiaj działać tzn nie chce pokazywać szczegółów crufts ale zgłosić można. Klikasz w "enter online", tworzysz konto, dodajesz psa i zgłaszasz podobnie jak w naszym wystawy.net:))
Jeżeli chcesz wysłać zgłoszenie pocztą to jest w tym ich informatorze, którego nie mogę otworzyć i tu [url]http://www.basc.org.uk/en/utilities/document-summary.cfm/docid/03CFEA5E-755B-4B13-8651BCFE2AC14D47[/url] / trzeba kliknąć "click here to download"/.

Link to comment
Share on other sites

Jednak tępa jestem :oops:nie udało mi się Ciebie mrau zacytować.
Dziękuję :) już wypełniłam formularz i zgłosiłam mojego psa do klasy open :roll:Nie udało mi się jednak zapłacić kartą. Na stronie banku pojawiał się jakiś błąd. Może trzeba wykonać przelew kartą w dzień powszedni ?

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie
konkretny przypadek:
suczka w marcu będzie miała 16 miesięcy, a jest młodzieżowym zwycięzcą europy (nie użytek)
to do jakiej klasy ją najkorzystniej zgłosić? w sensie które klasy wychodzą do porównania
rozumiem że na pewno mogę do klasy: JUNIOR i YEARLING
A jeszcze do jakiejś i gdzie najkorzystniej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guldynka']Człowiek, to się całe życie uczy...
Nie wiem jak to rozumieć ale na moim ATC jest napisana rasa psa, nazwa psa a pod nią - POL CH ??? Innych informacji o tytułach nie widzę.[/QUOTE]
A wysyłałaś dorosły championat czy tylko młodzieżowy? Jeżeli tylko młch to masz ten sam błąd co ja tzn wpisali dorosły...

[quote name='Guldynka']Jednak tępa jestem :oops:nie udało mi się Ciebie mrau zacytować.
Dziękuję :smile: już wypełniłam formularz i zgłosiłam mojego psa do klasy open :roll:Nie udało mi się jednak zapłacić kartą. Na stronie banku pojawiał się jakiś błąd. Może trzeba wykonać przelew kartą w dzień powszedni ?[/QUOTE]
Na przelewach i płatnościach kartami się kompletnie nie znam, jak wyskakuje błąd to męczę bank ;) ale pamiętam, że z okazji jakiejś płatności zagranicznej kartą musiałam coś włączyć w koncie( ale co to było dokładnie nie pamiętam)...

[quote name='minumam']słuchajcie
konkretny przypadek:
suczka w marcu będzie miała 16 miesięcy, a jest młodzieżowym zwycięzcą europy (nie użytek)
to do jakiej klasy ją najkorzystniej zgłosić? w sensie które klasy wychodzą do porównania
rozumiem że na pewno mogę do klasy: JUNIOR i YEARLING
A jeszcze do jakiejś i gdzie najkorzystniej?[/QUOTE]
Napisz do nich;)
Ja nie wiem jak potraktują młzweu ale skoro nie mają takich tytułów to mogą tego nie brać pod uwagę... Wtedy możesz zgłosić do wszystkich od junior do open poza użytkowymi.
Do porównania wychodzą chyba wszystkie klasy poza pupikami ale gdzie najkorzystniej zgłosić Twoją sunię nie wiem bo to zależy od rasy, sędziego i samego psa... Posprawdzaj wyniki z poprzednich lat, zobacz jakie psy były w jakich klasach na lokatach, gdzie było najwięcej zgłoszeń etc, może to trochę rozjaśni sytuację :))

[quote name='Ato']Bardzo dziękuję dogomaniakom za pomoc przy ATC. Poszło w piątek, mam nadzieję, że jeszcze przed świętami przyjdzie numer.[/QUOTE]
Trzymam kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

Wrrr a ja jestem wściekła. Wożę się z Kennel Clubem o własność psa.
Ponad 2 tygodnie temu poproszono mnie, abym dostarczyła potwierdzenie ze Związku, ze jestem jego wlascicielem. Od razu odpisałam, załączając jeszcze raz rodowód i wyjasniając, ze na rodowodzie jest naniesiona adnotacja o zmianie własności potwierdzona pieczątką. Dołączyłam jeszcze kartę oceny z moimi danymi jako włascicielem i zapytałam, czy to wystarczy, a jesli nie, to w jakiej formie ma być to potwierdzenie. Mijały 2 tyg.... cisza....Wysłałam mailem 3 upomnienia, a tu dopiero wczoraj przyszły mi zwrotki, że moje maile poszły do kosza bez czytania wrrrr
To zadzwoniłam. Pani mi powiedziała, że moje maile nie dotarły, prosi, abym przesłała jeszcze raz. OK. Wysyłam. Za chwilę mail, że - dobra, to ona sama się zwróci do związku o potwierdzenie.
Noszzzz przecież to może lata świetlne trwać! W ZG mi powiedzieli, że to tylko oddzial może potwierdzić, bo oni pewnie i tak mają stare dane u siebie.
Napisałam i zadzwoniłam do oddziału i mają mi odpisać na maila. Pytanie, czy to ową Panią usatysfakcjonuje i czy zdążę ze zgloszeniem :(((((
Kurcze jestem zrozpaczona

Link to comment
Share on other sites

Dziwne Moniś to wszystko.
Ja mam dokładnie tą sama sytuację z Perrutkiem, też mam zmianę właściciela w rodowodzie i w ogóle nie było żadnego problemu. Chcieli tylko skan rodowodu w lepszej jakości, bo powiedzieli, że nieczytelny.
Wysłałam i było OK.
Miejmy nadzieję, że już Ci problemów robić nie będą.

Link to comment
Share on other sites

U mnie już wszystko w porządku, zapłaciłam za CRUFTS kartą, okazało się że wystarczyło zmienić wyszukiwarkę.
Jeśli chodzi o championat, to wysłałam im oczywiście tylko młodzieżowy, ponieważ na dorosły championat czekamy :)
Tak więc w dniu wystawy mój pies będzie miał w łapkach dorosły Ch ( mam nadzieję, że ZKwP do tego czasu nam go dośle ).

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.eurotunnel.com/uk/tickets/travelling-with-your-pet/[/URL]
Eurotunel pisze, że £15/23 w każdą stronę, ale jak zrobiłam symulację na marzec to wyszło £23.
W tym jest już kontrola weterynaryjna. Kiedyś płaciło się więcej, ale tylko w jedną stronę (do Wielkiej Brytanii).

Z promu z psem nie korzystałam, więc nie wiem. Pewnie w zależności od linii.
[URL]http://www.poferries.com/tourist/content/pages/template/onboard_taking_your_pet_1Taking_your_pet.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guldynka']U mnie już wszystko w porządku, zapłaciłam za CRUFTS kartą, okazało się że wystarczyło zmienić wyszukiwarkę.
Jeśli chodzi o championat, to wysłałam im oczywiście tylko młodzieżowy, ponieważ na dorosły championat czekamy :smile:
Tak więc w dniu wystawy mój pies będzie miał w łapkach dorosły Ch ( mam nadzieję, że ZKwP do tego czasu nam go dośle ).[/QUOTE]
Dobrze, że udało się zapłacić :)
Jak już macie skończony dorosły championat to faktycznie tylko do open...

[quote name='pierozek_monika']Mam już numerek ATC :smile: Ufffff[/QUOTE]
:multi:
Bardzo szybko, super :))

[quote name='minumam']czy ktoś zna aktualny koszt odprawy weterynaryjnej na tunel i na prom?
czy to jest tak że to jest opłata za przewóz psa plus odprawa weterynaryjne czy jak?
pamiętam że gdzies czytałam że na promie płaci się bilet dla psa ale za odprawę nie[/QUOTE]
Na promie, w POFerries/ nie wiem jak w innych firmach/ płaci się Ł15 za psa w jedną stronę, opłaty za kontrolę weterynaryjną nie ma ale też nie wiem czy nie trzeba płacić jeżeli się taka trafi.

Edit tzn nie wiem czy nie trzeba płacić jak się trafi jakaś większa kontrola, z wetem etc bo standardowo sprawdzają tylko parzport i chip.

Edited by mrau
Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrau']
[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Zamieszczone przez [B]pierozek_monika[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=20089735#post20089735"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
Mam już numerek ATC :smile: Ufffff

:multi:
Bardzo szybko, super :))[/QUOTE]
:) na razie tylko numerek na maila,
poczekam ze zgłoszeniem na numerek podany pocztą, jestem ciekawa jakie tytuły przydzielili

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...