Jump to content
Dogomania

KARSIVAN kto stosował u psa


BeataSabra

Recommended Posts

Mam pytanie czy ktoś stosował u swojego psa lek Karsivan ?
Sabra ma zrosty w płucach /oskrzelach
Momentami jest niedotleniona wet przepisał właśnie ten lek a nie wiem nic na jego temat i boję się troche go podawać.
Zalecił również Rimadyl na łapy ale wiele złego na jego temat słyszałam i nie podam. Jest coś o podobnym działaniu a mniej szkodliwe ??
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ela_and_Krzys']Moj 15-letni spanielek dostaje Karsivan na ogolna poprawe kondycji.
I widze duze zmiany na plus - jest zwawszy, wiecej biega, ma wiecej sil.[/quote]

Sabra ma 5 lat.
Czy są jakieś skutki uboczne stosowania tego leku ?

I czy pies będzie go przewlekle dostawał
I czy jest jakiś tańszy odpowiednik

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela_and_Krzys']Nie wiem, Bimus bierze go od kilku miesiecy i ma sie caly czas dobrze. Ja nie slyszalam o efektach ubocznych. Staruszkom chyba podaje sie go przewlekle. Przy mlodym psie nie mam pojecia.

AniaB tez podaje karsivan swojej Leksie.[/quote]

Aha
Sabra ma brać dwa razy po pół tabletki

Od jutra dostanie

Link to comment
Share on other sites

karsivan nie jest lekiem uciązliwym dla organizmu
nie jest tez alergizujący

to taki właśnie dotleniacz organizmu
dobry dla starszych psów - aby łatwiej pracowało serce, dotleniał sie mózg

równiez stosowany u psów z problemami sercowymi oraz wszedzie tam gdzie wystepuje niedotlenienie..

beatasabra - nasza leksa jest alergikiem, ma powiekszone serce i jest stara - lek przyjmuje juz rok
jest po nim zwawsza, weselsza i ma wiecej sił

ja polecam go bardzo w kazdym razie

jutro odbieram nastepną dawke to ewentualnie przepisze wazniejsze rzeczy z opakowania - chyba, ze kupiłas i masz ulotkę..

lek nie jest tani - ja płace 50 zł za 60 tabletek
nie znam odpowiednika -nie wiem czy jest

leksa nasza będzie brać ten lek dozywotnio..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaB']karsivan nie jest lekiem uciązliwym dla organizmu
nie jest tez alergizujący

to taki właśnie dotleniacz organizmu
dobry dla starszych psów - aby łatwiej pracowało serce, dotleniał sie mózg

równiez stosowany u psów z problemami sercowymi oraz wszedzie tam gdzie wystepuje niedotlenienie..

beatasabra - nasza leksa jest alergikiem, ma powiekszone serce i jest stara - lek przyjmuje juz rok
jest po nim zwawsza, weselsza i ma wiecej sił

ja polecam go bardzo w kazdym razie

jutro odbieram nastepną dawke to ewentualnie przepisze wazniejsze rzeczy z opakowania - chyba, ze kupiłas i sama mozesz to zrobić..

lek nie jest tani - ja płace 50 zł za 60 tabletek
nie znam odpowiednika -nie wiem czy jest

leksa nasza będzie brać ten lek dozywotnio..[/quote]

Ja zapłaciłam 30 zł za 30 tabletek
Ale nie dostałam ulotki opakowania nic

Więc bardzo chętnie skorzystam z pomocy

Link to comment
Share on other sites

no mam juz ulotkę - wiec wybiore to co bardziej zrozumiałe (chyba ze potzrebny Ci cały opis działania farmakologicznego - to ew. potem to dopisze)

Własciwosci i działanie:
lek polepsza szybkośćprzepływu krwi w naczyniach włosowatych, przyczyniając sie do lepszego zaopatzrenia w tlen mózgu, miesnia sercowego i miesni szkieletowych.Posiada działanie naczyniowo - rozkurczowe, korzystnie wpływa na reakcje metaboliczne w mózgu oraz zmniejsza uszkodzenia tkanki mózgowej spowodowane niedokrwieniem.

Lek nie kumuluje sie. Doswiadczenie kliniczne ()wykazały, ze karsivan jest dobrze tolerowany przez organizm psa.

Wskazania:
Preparat przeznaczony do zapobiegabnia i ograniczania zmian związanych ze staroscia. Zaleca sie podawac w przyp.: nużliwośc, apatia, trudnosci we wstawaniu i chodzeniu, utrata apetytu, wyniszczenie organizmu, wypadanie włosów, matowienie siersci..


Mam nadzieje ze takie informacje troszke Cie uspokoją

Ulotka jest długa - ale dawkowanie pewnie znasz, jeśli jakies informacje sa ci potzrebne to je tu uzupełnie..

Link to comment
Share on other sites

No to ja też coś dodam ;)
Mój Rock bierze Karsivan ponad rok, choć mój psiak sam ma 1,5 roku. Niestety już jak był mały okazało się, że ma powiększone serce.

Dawkę ma dość dużą, 4 tabletki na dzień. W upalne dni musieliśmy podawać mu 6 tabletek na dzień. Ale to naprawdę bardzo pomaga. Bez jego podawania Rocky wogóle nie mógł spać, bardzo ciężko oddychał, widać było, że poprostu się męczy.

Odkąd go podajemy naprawdę widać znaczną poprawę. To jest świetny lek na dotlenienie, i z czystym sumieniem go polecam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataSabra']
Zalecił również Rimadyl na łapy ale wiele złego na jego temat słyszałam i nie podam. Jest coś o podobnym działaniu a mniej szkodliwe ??
Pozdrawiam[/quote]

A co dokładniej dolega Sabrze? Ma kłópoty ze stawami/koścmi? My kiedyś swojemu na kości i stawy też podawaliśmy Rimadyl, ale to ybło dawno, nie pamiętam czy były jakieś skutki uboczne. Wiem, że różni weci różnie radzą.

My chodziliśmy z naszym psiakiem odkąd go mamy do jednego weta. Niesety muszę stwierdzić, że leczenie byo złe i psiak strasznie się przy nich wyniszczył...

Odkąd zmieniliśmy ich na inną wetke w ciągu miesiąca podlczyła psa nie do poznania. Po ponad roku ciągle podniesionej gorączki, której tamci weci nie potrafili zbić, nasza nowa Pani doktor zrobiła to w tydzień :)

Teraz na te stawy mamy zastrzyki, do wtorku codziennie robię mu raz dziennie zastrzyk. Jeszcze nie powiem, czy jest poprawa bo dopiero 2 dni je bierze. Ale jest kilka dobrych i lepszych leków na stawy i kości, Rimadyl napewno nie jest jedyny ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaB']no to teraz ci od karsiwanu powinni sypnać nam jakimś groszem za reklamę!!
za taka reklame!!![/quote]

Albo chociaż darmowy zapas Karsivanu na rok :lol: Za to to nawet mógłbym codziennie paradować z ich reklamą na plecach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']A co dokładniej dolega Sabrze? Ma kłópoty ze stawami/koścmi? My kiedyś swojemu na kości i stawy też podawaliśmy Rimadyl, ale to ybło dawno, nie pamiętam czy były jakieś skutki uboczne. Wiem, że różni weci różnie radzą.

My chodziliśmy z naszym psiakiem odkąd go mamy do jednego weta. Niesety muszę stwierdzić, że leczenie byo złe i psiak strasznie się przy nich wyniszczył...

Odkąd zmieniliśmy ich na inną wetke w ciągu miesiąca podlczyła psa nie do poznania. Po ponad roku ciągle podniesionej gorączki, której tamci weci nie potrafili zbić, nasza nowa Pani doktor zrobiła to w tydzień :)

Teraz na te stawy mamy zastrzyki, do wtorku codziennie robię mu raz dziennie zastrzyk. Jeszcze nie powiem, czy jest poprawa bo dopiero 2 dni je bierze. Ale jest kilka dobrych i lepszych leków na stawy i kości, Rimadyl napewno nie jest jedyny ;)[/quote]

Sabra ma problemy ze stawami okresowa kulawizna ból po wysiłku
Również ma problemy ze zrostami w płucach i problemy z oddychaniem
No i niestety na dokładke niedoczynność tarczycy.

Możesz mi zdradzić co to za wet.??

Ja jak na razie mam same b. złe wrażenia po wizytach u Krakowskich weterynarzy :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']Albo chociaż darmowy zapas Karsivanu na rok :lol: Za to to nawet mógłbym codziennie paradować z ich reklamą na plecach ;)[/quote]

Dokładnie tak

Po dzisiejszej konsultacji :

EKG Odwrócony załamek T cechy niedokrwienia niedotlenienia serca
RTG płuc serca zrosty( blizny) pozapalne płuc
powiększenie serca głównie lewej komory niedokrwienie niedotlenienie

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataSabra']Dokładnie tak

Po dzisiejszej konsultacji :

EKG Odwrócony załamek T cechy niedokrwienia niedotlenienia serca
RTG płuc serca zrosty( blizny) pozapalne płuc
powiększenie serca głównie lewej komory niedokrwienie niedotlenienie

Pozdrawiam[/QUOTE]

Zaraz chwytam za moją mądrą książkę z czarów :diabloti: to pomożemy Wam mam nadzieję. Poza tym zamówiłam Veterinary homeopathy i powinno być już wkrótce to też podziałamy. Trzymajcie się.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...