Jump to content
Dogomania

Czego chcielibyśmy od naszej podkomisji?


Flaire

Recommended Posts

[quote name='Sajko'] reprezentowanie kraju to ma być zaszczyt a nie fanaberia...[/quote]
Zwłaszcza, że w przypadku reprezentacji w agility nikt nikogo nie zmusza. Wywalczenie sobie miejsca poprzez kwalifikacje to jedno, ale przecież każdy z potencjalnych reprezentantów składał jeszcze pismo, że chce być oddelegowany na taka imprezę. I, o ile się nie mylę, wszyscy zakwalifikowani z takim wnioskiem wystąpili.

[quote name='LALUNA']Dostepnosci punktacji PP tak aby było wiadomo kto ma ile punktów po kazdych zawodach.[/quote]

Poszłabym dalej w tych wymaganiach ;). Byłoby miło, gdyby na jednej stronie znalazły się wyniki wszystkich rozegranych w danym sezonie zawodów (wynikami archiwalnymi też bym nie pogardziła), a nie, jak obecnie - szukać wszystkiego na różnych stronach klubowych. Na szczęście kluby (no, nie oprę się pokusie, ulżę sobie - kluby, czyli tzw. "prywatne szkółki", których nie wolno nam reklamować :eviltong:) dość sumiennie podchodzą do tematu i wyniki są dostępne w necie. Ale czy nie możnaby tego skumulować, aby informacja była kompleksowa?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mokka']Robull, wiesz dobrze, że ja mało kumata jestem i tak dalece zawoalowanych aluzji nie pojmuję.[/quote]Mokka, bez przesady ;)
A chodziło mi o to, że faktycznie regulamin dogo zabrania reklamowania klubów, czyli tzw. "prywatnych szkółek" :lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Policzcie swoje punkty i dajcie znać Lalunie, skoro chce zrobic klasyfikację. [/QUOTE]
Pewnie ze chce. Chetnie umiszcze na dogo taka klasyfikacje i skoro nie ma nigdzie na stronie oficjalnej to już teraz podtrzymuje ze w przysżłym roku od poczatku mozna na dogo umieszczac.
Fakt nieoficjalna ale zawsze to lepsze niż nic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='OlaAB']hm, :hmmmm: nie chciałabym się kłócić ale Blusio powinien być chyba niżej niż Funny mimo tej samej liczby pkt bo ma więcej nieobecności/DIS a za to są pkt karne :cool3:[/quote]

Ale chyba ilosc dysk nie liczy sie do PP tylko do kwalifikacji na mSw:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[I][FONT=Arial]Puchar Polski Agility - jest to coroczna seria zawodów, w których są przyznawane punkty za zajęcie pięciu pierwszych miejsc w konkurencji agility open liczonym razem z jumping open. Za [/FONT][FONT=Arial]1 miejsce zawodnik otrzymuje 5 pkt, za 2 miejsce - 4 pkt, za 3 miejsce - 3 pkt, za czwarte miejsce - 2 pkt i za 5 miejsce - 1 pkt. Zawodnik, który uzyska największą ilość punktów, wygrywa PPA. [B][U]W przypadku zawodników o tej samej ilości punktów w PPA, o kolejności decyduje mniejsza ilość uzyskanych punktów karnych za próby klasyfikowane do PPA (w tym za każdą dyskwalifikację i nieobecność za każdy bieg nalicza się 50 pkt karnych[/U][/B]). Nagradza się pięć najlepszych zawodników edycji PPA z każdej kategorii.[/FONT][/I]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][I][FONT=Arial] [B][U]W przypadku zawodników o tej samej ilości punktów w PPA, o kolejności decyduje mniejsza ilość uzyskanych punktów karnych za próby klasyfikowane do PPA (w tym za każdą dyskwalifikację i nieobecność za każdy bieg nalicza się 50 pkt karnych[/U][/B][/FONT][/I][/QUOTE]
I ktoby to zliczył :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

a ja mam takie przemyślenia :cool3:
skoro za [U]nieobecność[/U] na [U]nieobowiązkowych[/U] zawodach dostaję punkty karne i skoro Puchar ma odzwierciedlać przygotowanie zawodnika przez cały sezon
to w klasyfikacji ostatecznej wg. mnie powinny brać udział tylko osoby, które uczestniczyły w co najmniej 75% zawodów tej serii
inaczej jest to zupełnie bez sensu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']I ktoby to zliczył :eviltong:[/quote]

Pamiętam, że w zeszłym roku miałam niezły stres, zeby to wszystko dobrze i szybko policzyć. W efekcie wszystko miałam policzone przed zawodami i dzięki Andrzejowi i Wojtkowi doliczylismy tylko wyniki finału. Były takie sytuacje, ze o kolejności decydowała ilosc pk za starty disy i nieobecności. Wogóle w tym roku zainteresowanie PPA było mniejsze. Więcej emocji wzbudziły kwalifikacje do MS. mam nadzieję, ze PPA nie umrze śmiercia naturalną, bo to fajna impreza. PK za nieobecnosc nie sa takie złe, bo po pierwsze mobilizuja do udziału, po drugie słyszałam spekulacje, że skoro za dis są pk to moze lepiej nie być wcale, skoro się ma juz niezły dorobek punktów PPA. Wniosek: mobilizuja do czystej sportowej walki. Konieczność bycia na 75% zawodów bo inaczej wyklucza się z klasyfikacji łącznej tez jest swego rodzaju "Karą" - co za różnica? Moim zdaniem tak jak jest jest dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Moim zdaniem tak jak jest jest dobrze.[/QUOTE]

Tylko biorac pod uwage ilosc zawodników na PPA to powstaje pytanie czy to dobrze cos oznacza.
Jakos tak mało kto walczy o te tutuły. Moze trzeba by zadac pytanie dlaczego i tam poszukac powodu tak małej frekwencji.

Link to comment
Share on other sites

Sądzę ze chodzi o MŚ. Wcześniej mimo, ze nie było kwalifikacji, to PPA był swego rodzaju kwalifikacją, taka jeszcze do selekcji przez góre. teraz sa kwalifikacje, więc ranga PPA naturalnie spadła. Ci najlepsi z różnych powodów wola pojechac na zawody zagraniczne.
Napewno warto przeanalizowac przyczynę i cos zrobić, żeby ludziom się bardziej chciało. Tu sie z tobą całkowiciwe zgadzam.
Dla mnie puchary za PPA sa najcenniejsze, bo oddają lepiej wyszkolenie psa, zmniejszaja czynnik szczęścia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga'] Konieczność bycia na 75% zawodów bo inaczej wyklucza się z klasyfikacji łącznej tez jest swego rodzaju "Karą" - co za różnica? Moim zdaniem tak jak jest jest dobrze.[/quote]

taka sama jak PK za nieobecność, niby dlaczego mam być karana za to, że złapałam grypę - nie ma obowiązku startów w zawodach agility

a chyba z "założenia" PP miało różnić sie od np MPA?
jaki sens jest nagradzania za udział w jednych zawodach w serii??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...