Jump to content
Dogomania

Czego chcielibyśmy od naszej podkomisji?


Flaire

Recommended Posts

GKSP ma teraz podkomisję do spraw agility, ale ewidentnie wiele osób nie rozumie roli tej podkomisji. Nie jestem też przekonana, że członkowie podkomisja wiedzą, czego oczekują od nich ludzie uprawiający sport agility.

Tak więc zakładam ten topik, żeby można było pogadać o tym, co w naszym mniemaniu ta nasza komisja powinna czy nie powinna próbować osiągnąć, a z drugiej strony - co leży i nie leży w zasięgu jej możliwości.

Może Mod mógłby podkleić?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

[quote name='sic!']Nie no jak to jak w czeskim agility???
A co oni niby są od nas jacyś lepsi czy coś??:razz: i w czym niby?[/quote]
Jak mogą być lepsi, skoro zaczęli się w to bawić parę lat później niż my :angryy: . To nie fair, no po prostu nie mają prawa być lepsi i już :mad: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sic!']Ola
stawianie pytań w tym wątku chyba nie przyniesie efektu, bo Laluna pytała o regulamin w kwietniu i jakoś się odpowiedzi nie doczekała :)
no chyba że na priv[/quote]

Nie, nie doczekałam się. Chyba zadałam zbyt trudne pytanie. Moze spóbujcie cos prostszego. Naprzykład jak widza popularyzacje agility w Polsce. Było tyle planów, ogłaszanych na psach sportowych.
Pod hasłem "wiecej optymizmu" oto zadania podkomisji o których sie mówiło 2005:
- przygotowanie kalendarza zawodów na dwa lata w przód. Czyli wszystkie PPA i MPA
- robienie preliminrzy
- tworzenie i modyfikowanie regulaminów
- zarzadzac i organizowac poszczególne sporty
- licencje certyfikaty dla torów agility w klubach
- uporzadkowanie kwestii przyznawania kategorii
- kluby sportowe wspierajace ZKwP i organizujace zawody i ustalenie zasad współpracy klubów oficjalnych i nieoficjalnych - troche to dziwne z obecnym komunikatem o zakazie biegania w koszulkach z logo klubu.
Ale najwazniejsza i jedna z pierwszych zadań podkomisji miały byc stworzenie krajowych regulaminów.
Było coś jeszcze ze zmniejszenie opłat od drugiego psa jest niemozliwe ze względu ze nalezy odprowadzać 30 zł od startowego do GKSzP. Teraz okazuje sie ze jest to 5 zł ale ulg i tak nie ma.

Ech byłoby jeszcze duzo wspominać. :shake:
Ale chociaz moze regulaminu przed końcem sezonu 2007 sie doprosimy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam kolejną propozycję bardziej ogólną - raczej do wszystkich podkomisji.

Chodzi o zakaz "reklamowania prywatnych szkółek" na zawodach (czyli zakaz występowania w klubowych koszulkach) oraz obowiązek posiadania przez zawodników czytnika do chipów.

Jeśli chodzi o koszulki, to zupełnie nie rozumiem takiego postawienia sprawy w sytuacji, gdy związek nie ma żadnego wkładu w szkolenie psów i zawodników, znakomita większość z nas robi to za swoje własne (często niemałe) pieniądze, a noszenie na zawodach koszulek klubowych trudno mi uznać za reklamę. A poza tym jeśli chodzi o agility, to właśnie te tak pogardzane "prywatne szkółki" dostarczają na zawody coś, bez czego imprezy nie da się rozegrać, a czego związek nie zapewnia, czyli swoje prywatne przeszkody (a od jakiegoś czasu również fotokomórki, komputery, oprogramowanie itd).
Że już nie wspomnę, iż warszawski oddział ZK nie prowadzi już żadnych szkoleń, scedował wszystko na szkoły prywatne.
Czyli szkolimy się prywatnie, płacimy za to z własnej kieszeni, przeszkody zapewnia nam klub czy "szkółka", a rywalizacja jest międzyoddziałowa. Oddział (przynajmniej nasz) koszulek zawodnikom agility nie zapewnia. Wszystko piękne, logiczne i kupy się trzyma. :lol:

Czytniki? Niech może kto inny się wypowie, bo dla mnie ta inicjatywa tonie już w oparach absurdu. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']

Czytniki? Niech może kto inny się wypowie, bo dla mnie ta inicjatywa tonie już w oparach absurdu. :roll:[/quote]

Ja się nie wypowiem, bo szkoda słów:lol: Może tylko tyle: bezsens.

A może by tak zrobić składkę na czytnik?:cool3: Taa, i zrobić spis właścicieli, bo przecież każdy musi dostarczyć swój:roll:

[SIZE=1]Jestem chora jakby coś, więc mogę pisać od rzeczy - wybaczcie:evil_lol:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='OlaAB']dodam do postu Mokki
gdyby nie "prywatne szkółki" to nie byłoby żadnych zawodów - bo w końcu głównie organizatorami są właśnie kluby, oddział jest tylko "na papierze"[/quote]
Założyciele klubów wydali kasę (nie małą) na rozkręcenie tego sportu, a jak możemy się już czymś pochwalić (jako Polacy) to ZK będzie zbierał laury :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Emerka']Witajcie. My dopiero zaczynamy swoją przygodę na zawodach i w związku z tym mam kolejne pytanie z tej serii. Może ktoś z Was orientuje się, czy można na Zawodach występować w barwach bądż z logo sponsora? Np. jakiejś firmy?
Pozdrawiam. Gosia[/quote]
O tym regulamin akurat milczy, na wczorajszych MP zawodnicy z klubu RUSS biegali w barwach swojego sponsora i nie zostało to przez nikogo zakwestionowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Emerka']Może ktoś z Was orientuje się, czy można na Zawodach występować w barwach bądż z logo sponsora? Np. jakiejś firmy?[/quote]

W Komunikacie tego nie zakazali, a teoretycznie, co nie jest zabronione, jest dozwolone ;). Na przykład wczoraj na zawodach zawodnicy z jednego z klubów :cool3: występowali w pięknych żółto-czerwonych strojach z napisem "Pedigree". Nikt nie miał zastrzeżeń. Być może jest to jakaś pośrednia odpowiedź na Twoje pytanie :lol:

Wiecie, to jest pomysł :PROXY5:Trzeba znaleźć firmę czy organizację, która ma nazwę taką (lub podobną) jak klub i zacząć ich reklamować! Na przykład [URL="http://fortochrona.com.pl/"]Fort[/URL] czy [URL="http://pomaranczowa-alternatywa.republika.pl/"]Alternatywa[/URL] :diabloti: [SIZE=1](tak, wiem, przeziębiłam się wczoraj i to objawy gorączki :krolik: :lol:)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

. Na przykład wczoraj na zawodach zawodnicy z jednego z klubów :cool3: występowali w pięknych żółto-czerwonych strojach z napisem "Pedigree". Nikt nie miał zastrzeżeń.

Pomysł zrodził się wcześniej, ale właśnie wczoraj te stroje dały nadzieję, że może być trafny :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...