Jump to content
Dogomania

Malutki Gabryś ma DOM!!!!! Dziękuję wszystkim za 3 lata wspierania malucha!


agucha007

Recommended Posts

[quote name='Pianka']oj tam tylko miesiąc, kase mamy na miesiąc :D

ewentualnie mozemy zrobić tak, że pojadę z Pati i jej mamą do tej wawy z Gabrysiem i na miejscu sprawdzimy dom, jak będzie cos nie tak to Gabrys wraca. No albo możesz ty jechac

a kto to jest ten psygarnij?[/QUOTE]
strona psygarnij.pl, można tam dodać psa do adopcji... oni też na facebooku posty piszą właśnie z tymi ogłoszeniami... skorzystałam już posyłając Baranka a teraz Gabrysia. No i z Gabrysia jest odzew... wejdź sobie na psygarnij.pl

Link to comment
Share on other sites

napisałam mu, że mam transport i że przyjedziemy z Gabrysiem do Warszawy, odpisał mi tak:

"[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]no to zapraszam Pania. jesli transport jest platny to mozemy bezplatyn zaoferowac.[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]u nas domy tymczasowe sie zglaszaja ale tez i szybko odchodza.[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]bo zakochuja sie w tymczasach i adoptuja...[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]nie uznaje platnych tymczasow bo jest to zarabianie na krzywdzie zwierzat. hotel gdzie jest to calodniowa praca a nie jako "pomoc" bo zalozeniem tymczasu jest pomoc? chyba ze sie myle? to rozumiem bo to etatowa praca.[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]u Pani na evencie jest 20 osob. u nas na stronie gabrysia zobaczylo juz 2400.[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]nie wrzucam wszystkich do jednego. tylko np ile osob sie tam angazuje w pomoc psom?[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]na tym watku?[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]u nas cale psygarnij to 2 osoby.[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]jak mam psa z padaczka, trojlapka, slepego czy innego to szybko angazuje sie w znalezienie mu domu...[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]przyklady:[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]facebook.com/psygarnij[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]albumt sunia z guzem, gina z guzem, reksio slepy, i wiele innych. :)[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]i nie zbieramy na nic kasy na naszej stronie.[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]a platnych tymczasow mam prawo nie uznawac jak i miec o dogomani swoje zdanie.[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]tak jak Pani ma prawo oglaszac tam psa i robic eventy które sa paradoksem fb pomagaczy."[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ULKA12']Do Warszawy jeździ Figu bardzo często wozi psy, które szły ode mnie do nowych domów więc jeśli nic się nie znajdzie to mogę ją poprosić. Ale na razie nie zapeszam i trzymam kciuki :-)[/QUOTE]

może Figu zawiozłaby Gabrysia... Patrycji chyba teraz nie ma, bo wyjechała gdzieś z mamą... Figu od razu tak by się rozejrzała i zdała relacje jak pierwsze wrażenia...

Link to comment
Share on other sites

Atak u Gabrysia nastąpił podczas spaceru, nie był ani zestresowany ale szczególnie czymś podniecony, ani zmęczony, nagle zobaczyłam, że Gabryś idzie w moim kierunku ale jakoś tak sztywno podbiegłam do niego a on zesztywniał, cały się trząsł, szczególnie głowa, ciężko dyszał i miał rozbiegane spojrzenie ale był świadomy. Całość trwała ok minuty, wydaje mi się, że ten atak nie był jakiś mocny, inne psiaki z padaczką jakie znałam całkowicie traciły świadomość, a drgawki były silne. Po ustąpieniu ataku po kilku minutach zauważyłam, że lewe oko Gabrysia było zmrużone bardzo je tarł i jakby nastąpił drugi atak, ale słabiutki albo ja juz byłam taka przewrażliwiona, bo nagle zaczął się ślinić i znowu miał takie nieobecne spojrzenie ale to trwało dosłownie chwilę i może mi się tylko wydawało.

Teraz jest juz dobrze Gabryś zjadł kolację i jest znowu w formie. Jutro zadzwonię do pani weterynarz schroniskowej i dopytam o dawkowanie luminalu jak nie będzie wiedziała podjadę do swojego weta i załatwię receptę na luminal i trzeba będzie podawać Gabrysiowi. ale jeszcze jutro pogadam o tym z wetem rozważymy za i przeciw.

Link to comment
Share on other sites

dobre wieści... tak myślę. Zapytałam czy ta pani, która jest zainteresowana Gabrysiem nadal będzie tymczasem i czy będzie miała dużo psów pod swoją opieką. taką dostałam odpowiedź:
"[COLOR=#000000][FONT=Arial]nie.[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]w warszawie bedzie on tylko jedyny. gdy bedzie jezdzic "na wies" beda tam 3 inne.[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]zapewniam ze moje kilkuletnie doswiadczenie w adopcjach nie jest wyssane z palca.[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]w koncu Pani tez jakos trafila na moja strone.[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Arial][SIZE=2]:)"

warto spróbować. Kurde Gabryś, ciągle o Tobie myślę, chcemy jak najlepiej... Ta babka z opisów wydaje się super, ale to tylko opisy... no ale w sumie psygarnij.pl to ludzie, którzy też chcą jak najlepiej dla zwierzaków, są jacy są, ale dla psów zrobią wszystko... Nie musimy się z nimi zgadzać ale warto skorzystać z ich kontaktów i doświadczenia...[/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem bardzo dziwna sytuacja. Również uważam, że pani zainteresowana adopcją, powinna się skontaktować z osobą odpowiedzialną za Gabrysia i ewentualnie ustalić termin wizyty. Nie można działać pod wpływem emocji i pochopnie. Gabryś jest bezpieczny, na razie kasa jest. Teraz trzeba pomyśleć o jego zdrowiu.

Link to comment
Share on other sites

W sumie mnie się wszystko wydaje ok. może dlatego, że nie jestem z natury podejrzliwa.
Przecież ci ludzie z przygarnij chcą pomóc, tak jak napisała Agucha warto skorzystać z ich kontaktów i doświadczenia
Nie zmienia to faktu, że trzeba by było porozmawiać z tą panią i sprawdzić warunki.
Czy to DT z opcją DS?
A co z pomysłem, że Patrycja z mamą zawozi Gabrysia i któraś z cioteczek jedzie z nimi?
Wiem, to trochę ryzykowne, bo jak będzie coś nie tak Gabryś będzie musiał wrócić, ale uważam, że warto zaryzykować.
To może być życiowa szansa dla Gabrysia

Link to comment
Share on other sites

dla tych co się pogubili :)
ta pani która chce przygarnąć Gabrysia, byłą do tej pory darmowym domem tymczasowym dla psiaków, często dla psiaków z psygarnij.pl
Dałam ogłoszenia na psygarnij.pl żeby poszło do większej liczby ludzi, więc ta pani również zobaczyła tego Gabrysia i tak jej się spodobał, że chciałaby go przyjąć na DS. Po przyjęciu Gabrysia ta pani już nie będzie DT więc Gabryś byłby sam, ewentualnie gdyby wyjeżdżali na wieś tam byłby z 3 innymi. Psygarnij.pl podpisuje z nią wtedy umowę adopcyjną z obowiązkiem przysyłania regularnie aktualnych zdjęć Gabrysia.

czy jeszcze coś jest niejasne? :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Agucha za wyjaśnienie.
Moim zdanie Gabryś powinien jechać, tym bardziej, że to ma być DS.
Jeśli pani była do tej pory BDT dla piesków to znaczy, że ma doświadczenie i wielkie serce. Myślę, że przemyślała sprawę adopcji Gabrysia, że nie jest to kaprys. W domu byłby bez innych zwierząt i całą uwagę pani by mogła skupić na nim.
Jeśli umowa ma być podpisana z przygarnij.pl może pani nie pomyślała o tym, by skontaktować się z kimś kto obecnie opiekuje się Gabrysiem. Może po prostu oczekuje, że psiak do niej przyjedzie i tyle. Tylko jedno mnie zastanawia, dlaczego umowa ma być podpisana z przygarnij??????????
Agucha, a co z tą propozycją darmowego transportu z przygarnij. Musiał by ktoś pojechać, żeby sprawdzić warunki i żeby nie wysyłać Gabrysia samego nie wiadomo z kim.
Najlepiej chyba jednak by było, aby pojechał z Patrycją i jej mamą i jeszcze z Pianką. Pianka brała pod uwagę taką opcję:lol:

Link to comment
Share on other sites

Gabryś czuje się dziś dobrze, oczywiście po spacerze nie chciał wracać do domu i dopiero smaczki go skłoniły do powrotu. Rozmawiałam dzisiaj z panią weterynarz ze schroniska w którym przebywał Gabryś oraz z jeszcze innym wetem oboje powiedzieli, że oni by się jeszcze wstrzymali z lekami, atak trwał krótko nie był silny a jak się zacznie podawać leki to trzeba je podawać cały czas a mają bardzo niedobry wpływ na nerki i wątrobę. Pani weterynarz kazała zapisać datę ataku i czas trwania i obserwować i tak zrobiłam, zobaczymy co będzie dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabi79']Dzięki Agucha za wyjaśnienie.
Moim zdanie Gabryś powinien jechać, tym bardziej, że to ma być DS.
Jeśli pani była do tej pory BDT dla piesków to znaczy, że ma doświadczenie i wielkie serce. Myślę, że przemyślała sprawę adopcji Gabrysia, że nie jest to kaprys. W domu byłby bez innych zwierząt i całą uwagę pani by mogła skupić na nim.
Jeśli umowa ma być podpisana z przygarnij.pl może pani nie pomyślała o tym, by skontaktować się z kimś kto obecnie opiekuje się Gabrysiem. Może po prostu oczekuje, że psiak do niej przyjedzie i tyle. Tylko jedno mnie zastanawia, dlaczego umowa ma być podpisana z przygarnij??????????
Agucha, a co z tą propozycją darmowego transportu z przygarnij. Musiał by ktoś pojechać, żeby sprawdzić warunki i żeby nie wysyłać Gabrysia samego nie wiadomo z kim.
Najlepiej chyba jednak by było, aby pojechał z Patrycją i jej mamą i jeszcze z Pianką. Pianka brała pod uwagę taką opcję:lol:[/QUOTE]
No właśnie, też pisałam im, że chcemy sprawdzić dom, a oni się obrazili i powiedzieli, że ich domu nikt nie będzie sprawdzał a szczególnie z dogomanii... powiedzieli że mogę ja przyjechać albo rodzina lub znajomy z Warszawy, wkurza mnie coś takiego bo przez takiego "typa" Gabrysiowi może śmignąć sprzed nosa fajny dom :shake:

Edited by agucha007
Link to comment
Share on other sites

[quote name='agucha007']No właśnie, też pisałam im, że chcemy sprawdzić dom, a oni się obrazili i powiedzieli, że ich domu nikt nie będzie sprawdzał a szczególnie z dogomanii... powiedzieli że mogę ja przyjechać albo rodzina lub znajomy z Warszawy, wkurza mnie coś takiego bo przez takiego "typa" Gabrysiowi może śmignąć sprzed nosa fajny dom :shake:[/QUOTE]

Nie rozumiem, czemu się zawzięli i nie chcą, żeby ktoś z Dogo sprawdził dom. Może to jakaś ich "rywalizacja" z Dogomanią.
Jeśli któraś z Was by pojechała z Gabrysiem to ok. Ale nie ma co go puszczać z kimś obcym (jakby ktoś taki oferował transport).
Nie sądzę, żeby to była jakaś mistyfikacja z tym domem, ale ostrożności nigdy za wiele.
Czekamy na rozwój sytuacji..........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...