Jump to content
Dogomania

Fanta ma swój dom :-)!


sleepingbyday

Recommended Posts

kopiuje z fb
po odebraniu Fanty przez Martę
[B]cytat

[/B]

[B]"Krótka relacja. Wszystko odbyło się szybko, (nie licząc godziny błądzenia ;-) , podpisałam oświadczenie - zaraz przefotografuję - o odbiorze psa + jego rzeczy. Fanta została przewieziona do hotelu Lupus gdzie czeka na transport.
Postaram się jutro jeszcze raz do niej pojechać ale z obserwacji na szybko. Suka wykazuje zachowania stereotypowe (zakopywanie pokarmu w nieistniejącej ziemi), martwią mnie tiki - wypluwanie języka, tiki w okolicy pyska. Suka ewidentnie odciąża tylne nogi (dokładnie tak jak na filmie) raz jedna raz drugą. Moim zdaniem zacząć trzeba od diagnostyki neurologicznej!
Suka potrafi podstawowe komendy - siad, daj łapę. Nie potrafi (lub nie może) chodzić na luźnej smyczy. Nie chciała jeść swojej karmy jednak za frolic robi wszystko. Pies jest zainteresowany otoczeniem, reaguje na imię skupia się na człowieku. Szybko się frustruje. W momencie gdy nie ma możliwości wycofania się staje się niepewna, często zastyga w bezruchu. Sytuacje te ewidentnie związane są unikaniem dotyku. Ważne jest to, że suka ostrzega - zastyga, warczy. Podczas całej wizyty pies nie wykazywał agresji wobec mnie lub Kasi. Nawarczała jednak po zamknięciu w klatce na panią LM. W momencie niekomfortowym - położenie ręki na górnej części klatki suka zastygała w bezruchu, analizowała zagrożenie i unikała.
Obecnie pies przyjmuje Fluoksetynę w dawce 20 mg / dobę. Moim zdaniem ten lek jest psu niepotrzebny.
Wnioski: pies wymaga dalszej obserwacji, do diagnostyki przez neurologa i fizjoterapeutę, wstępnie sądzę, że przypadki ugryzień były wynikiem reakcji na ból, jednak do ostatecznej diagnozy potrzebna jest dłuższa obserwacja.
Zalecenia: zmiana diety - ta karma psu zwyczajnie nie smakuje, WZBOGACENIE ŚRODOWISKA (początki stereotypii!!!!), unikanie konfrontacji i dotyku w okolicy szyi i zadu, zmiana obroży na porządne szelki, fizjoterapia (?) , dalsze szkolenie posłuszeństwa, obserwacja "



[/B]

Edited by kasiek.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 685
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[h=5]Wg wstępnych obliczeń kierowcy na transport będzie potrzebne ok 700zł + opłata za autostradę. Czy ktoś z Państwa zechce zasilić skarpetę transportową? A może któraś z osób deklarujących wpłaty? Jutro ustalę z kierowcą konto, zapewne Jego konto, by nie potrzebnie nie krążyć pieniążkami.[/h]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczy zew']Fluoksetyna może nasilać lęki,więc w tym przypadku to niezbyt dobry lek.
Tak już złośliwie zapytam czy buda została zaliczona do "rzeczy psa" i pojechała z Fantą?[/QUOTE]
Fluoksetyna jesli bedzie tylko taka mozliwość zostanie pewnie odstawiona ,ale nie można tak po prostu przerwać leczenia ,skoro jest juz wdrożone
Buda została na miejscu ,bo nie została wydana ,ale inne rzeczy pojechały z Fanta miski ,kaganiec itp
INFO
"Jest jeszcze taka opcja, za którą ja osobiście bym bardzo była (Kto się przyłączy? ;-))...
Że... Fanta zostałaby, gdzie jest przez miesiąc pod obstrzałem obserwacji, miałaby dograne badania u dobrych wetów, w tym ortopedy i pomoc behawiorystyczną.
Koszt pobytu Fanty w hoteliku 400zł. "
A TAKI JEST PLAN DLA FANTY ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']kasiek napisała. Ale przecież pies jest twój.....[/QUOTE]
To akurat nie ja napisałam tylko takie info było na fb ,przeciez napisałam kopije z fb ,myslisz ,ze jak bym sama pisała to tez bym pisała ,ze kopiuje z fb ,czy sama bym post na dogo zamiesciła...:roll: ?
Sytuacja sie zmienia ,decyzje sa rózne bo nikt chybqa nie przypuszczał ze Fanta bedzie w takim stanie ,na dodatek jest szum informacyjny na fb,ciężko wychwycic istotne info
To co wiemy to dzis diagnostyka u weta ,Fanata jeszcze wczoraj kreciła się w kółko i miała tiki z jezykiem dzis nie wiem jak jest ,karma zamówiona nie wiem jaka
i to tyle co na razie wiemy

Link to comment
Share on other sites

to ja w takim razie zapytam....

w jakim stanie jest Fanta??? jaka jest dzisiejsza diagnoza???
poproszę o zdjęcia Fanty i zapytam kto jest jej opiekunem prawnym, i czy to opiekun prawny czy tymczasowy ?????
jak od strony prawnej wyglądanie zbiórka pieniędzy na Fantę???


Na FB Panie wolały mnie zablokowac niz odpowiedziec na pytania, tutaj na szczęście nie można kasowac :)

Link to comment
Share on other sites

Zapytam wprost, Czy Fanta żyje???? Dziś miały byc wyniki diagnozy lekarskiej, prosiłam o zdjęcia i nagle zostałam usunięta z wydarzenia .......

Zostały usunięte osoby , które pytały i prosiły o zdjęcia.......

Proszę o odpowiedź !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Jaki masz cel robić zadymy? Na Fb próbowałyśmy poczatkowo wytlumaczyć Ci, że robisz krzywdę psu takimi awanturniczymi postami. Nie zrozumiałaś Elu S.


QUOTE=elke;19935771]Zapytam wprost, Czy Fanta żyje???? Dziś miały byc wyniki diagnozy lekarskiej, prosiłam o zdjęcia i nagle zostałam usunięta z wydarzenia .......

Zostały usunięte osoby , które pytały i prosiły o zdjęcia.......

Proszę o odpowiedź !!!!!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE]

Edited by Kama202
Link to comment
Share on other sites

trzeba troche poczytac o "zołtej wstazeczce"tak sie ma ze dziewczyny były wyczulone na sygnały ostrzegawcze psa.Nie widziałem,zeby Fanta miała załozona na filmiku zołta wstazeczke,gdyby miała to własciciel drugiego psa pilnowałby aby nie doszło do spiecia.Dlaczego Pani elu S nie poczyta sobie i nie właczy myslenia?No tak,ale jezeli nie umiało sie właczyc myslenia na wydarzeniu Fanty u pani madejskiej to tu tez ciezko bedzie, ehh dla niektorych myslenie nie jest mocna strona

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konstanty']trzeba troche poczytac o "zołtej wstazeczce"tak sie ma ze dziewczyny były wyczulone na sygnały ostrzegawcze psa.Nie widziałem,zeby Fanta miała załozona na filmiku zołta wstazeczke,gdyby miała to własciciel drugiego psa pilnowałby aby nie doszło do spiecia.Dlaczego Pani elu S nie poczyta sobie i nie właczy myslenia?No tak,ale jezeli nie umiało sie właczyc myslenia na wydarzeniu Fanty u pani madejskiej to tu tez ciezko bedzie, ehh dla niektorych myslenie nie jest mocna strona[/QUOTE]


to się nazywa profesjonalne podejście do tematu i pełna ostrożnośc,,,,
że Fanta gryzła ( nie tylko u Liliany kilkakrotnie ) to nie żadna tajemnica nawet na tym wydarzeniu jest to na początku opisane, rozumiem że panie które widziały Fantę kilka godzin uznały , że nie jest zagrożeniem wcale, a co za tym idzie, doskonale rozpoznają sygnały które sunia daje...
cieszę się , że Fanta pomyślnie przeszła konsultację neurologiczną, bo wielu bardzo mocno podkreślało taka koniecznośc i bardzo dobrze, że wątpliwości zostały rozwiane......

konstanty: jestem elke to raz, a dwa co ja czytam to moja sprawa, ale jak czytam to czytam ze zrozumieniem, a od osób które za wszelka cenę negują postępowanie innych , oczekuję profesjonalizmu skoro takie mądre, a jednak nie zawsze się udaje ;)

i proszę ważyc obraźliwe słowa w stosunku do mnie .......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...