Jump to content
Dogomania

Mieszaniec na sprzedaż


Guffi

Recommended Posts

[quote name='Elizusiek']widziałam ostatnio szczenięta na sprzedaż,mieszańce shih-tzu z yorkiem jak to napisał właściciel "w celu upiększenia rasy" i to za spore pieniądze...

były też mieszance yorka z ratlerkiem,ratlerka z chihuahua....:crazyeye:[/quote]


coraz częściej można spotkać takie''upiększanie rasy'':angryy: tylko szkoda że potem te ''upiększone''psiaki lądują w schroniskach:-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ludzie kupują takie "mieszanki" a później problem z chorobami,czytalam skargi wielu osób które kupili takie psy i mają dość chorób psa i piesek ląduje w schronisku

chyba sobie upiększe dobemanka yorkiem,chyba cudnie będzie wyglądał z kokardką na głowie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Jakaranda']Jak już sobie powiedzieliście na temat hodowców to ja wracam do początku wątku czyli krzyżówek międzyrasowych.
W fińskiej hodowli Yarracitta, po uzyskaniu zezwolenia (nie wiem czyjego), w celu bogacenia puli genetycznej u pinczerów średnich skrzyżowano pinczera ze sznaucerem srednim. W pierwszym pokoleniu uzyskano prawdziwie wiejskie burki, które są dalej selekcjonowane pod kątem koloru i rodzaju włosa. Rezultaty możecie obejrzeć na [URL="http://www.yarracitta.tk"]www.yarracitta.tk[/URL]. Zwróćcie uwagę na mioty P, O, E i N. Nie wiem czy psy te otrzymuja rodowody i jestem pełna obaw w którym kolejnym pokoleniu będą się jeszcze pojawiały szczątkowe brody czy inne sznaucerowate cechy ale podaję to jako ciekawostkę.

[/quote]


cos sie nie moge w tej stronce polapac:/ gdzie ja mam wejsc i wogole?

A tak odnosnie teamtu to... No moim zdaniem upiekszanie ras jest bezsensowne i nie popieram tego. Bo jak sie chce miec psa podobnego do jakichs ras to napewno taki psiak sie znajdzie w schronisku, bo tam jest bardzo duzo mieszanek, ja mam sama suczke ze schroniska, nie widac po niej zadnej rasy przynajmniej tak mi sie wydaje. a jesli by kiedykolwiek umarla to napewno bym gdzies znalazla podobnego do niej psiaka, bo raczej nie zapowiada sie by wszytskie psy byly sterylizowane

Link to comment
Share on other sites

Mnie najbardziej oburza w ludziach kosmetyka jakiej dokonuja ponieważ teraz psy są tworzone i kreowane aby je upiększyc sprawaic by miały cechy wyglądu jak najmilsze dla oka ...tylko jedno ale...co z czynnikami zewnetrzymi typu :kreowanie psa przez parę lat by miał sie do czegoś nadawać mowie tu o predyspozycjach poszczególnych ras. Moim zdaniem jest to mutowanie cech charakterów poprzez dobireani ech zewnetrznych przede wszystkim wygladu a nie daleszgo wykorzysatni rasy . To mnie najbardziej oburza :angryy::angryy::angryy:
Pozdrówka

P.S np.wykorzystanie pudlo-shiby ?? zwykły kunedelk kanapowiec..grrrrr
no coments

Link to comment
Share on other sites

Do tego też dążyłam. Z wypowiedzi niektórych wywnioskowałam, że są oburzeni za rozmnażanie psów rasowych bez rodowodu, a już krzyżowanie zupełnie innych ras(tworzenie nowych=zupełnie niepotrzebnych, bo jest ich wystarczająco dużo) to nie aż tak złe:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

To tak też chyba można skrzyżować owczarka kaukaskiego z chihuahua. Też napewno coś pięknego by wyszło....:-o

Można krzyżować, czemu nie. Przecież Pitt null Terrier jest taką "dawną krzyżówką". Ale raczej powinni się zajmować tym teraz genetycy, a nie tzw. specjaliści czy hodowcy (pseudo).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati'][URL]http://allegro.pl/item249399777_jedyny_taki_mix_owczarki_niemieckie_z_collie_cuda_.html[/URL]

kolejne mixy do kupienia :-o[/quote]

Już to wcześniej widziałam...ehh :shake:
Swoją drogą dziwne, że ktoś niby dopuszcza swoją ONkę 'sukę z rodowodem' do Collie...No ale nie o takich przypadkach już słszeliśmy. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cambel']Już to wcześniej widziałam...ehh :shake:
Swoją drogą dziwne, że ktoś niby dopuszcza swoją ONkę 'sukę z rodowodem' do Collie...No ale nie o takich przypadkach już słszeliśmy. :shake:[/QUOTE]

Cambel przeciez wiadomo dlaczego :/ Za drogo by bylo pokryc suke psem z rodowodem i dlatego lepiej zrobic cos takiego
No chyba ze sunia sobie wpadla :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietrobus']To tak też chyba można skrzyżować owczarka kaukaskiego z chihuahua. Też napewno coś pięknego by wyszło....:-o

Można krzyżować, czemu nie. Przecież Pitt Bull Terrier jest taką "dawną krzyżówką". Ale raczej powinni się zajmować tym teraz genetycy, a nie tzw. specjaliści czy hodowcy (pseudo).[/quote]


Ja jestem absolutnie przeciwna mieszanka, sama mam wszytkie zwierzaki wysterelizowane, jestem odpowiedzilna ze sterylki dziko zyjacych kotow w moi miescie. Stwierdziłam tylko fakt ze psiak wyszedł śliczny, ale rownie dobrze nie jeden "zwykły" kundelek jest sliczny.

Link to comment
Share on other sites

Tak powstają :) Ale, są robione z ras z rodowodami. Do takich krzyżówek wybiera się najlepsze okazy z danej grupy:) Najsilniejsze najsprawniejsze, itp Bierze się wiele cech pod uwagę. A, jak z tą chińską rasą, co parę lat temu wymyślili Chińczycy:p W FCI, nie ma zawartych wszystkich ras:)
A, co do krzyżówek to jak pisałem;) Pitt Bull Terrier to przecież krzyżówka która powstała pod koniec XIX wieku

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...