Jump to content
Dogomania

Głogów


ewkach

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja mam pytanie: czy jeśli ktoś ma uprawnienia tylko na jedną grupę to automatycznie gwarantuje, że jest wybitnym specjalistą???

Wiadomo, że jeśli ktoś ma uprawnienia na parę, lub nie daj Bóg na wszystkie, to można się prędzej spodziewać, że nie zna się na żadnej, ale wydaje mi się posiadanie uprawnień na jedną nie gwarantuje wybitnego znawstwa. (nie to żebym się czepiała oceny Maltusi kochanej ;);) :evil:

Link to comment
Share on other sites

Speed jesli ktos jest dupa wolowa i lata po calej wystawie z psem i potem spoznia sie na ocene i ma wielkie pretensje ,ze ktos zaczal sedziowac nastepna klase. Jakos inni mogli czekac ,tak duzo tych chartow nie bylo ,zeby nie stac kogos bylo na troche cierpliwosci . A poza tym pies zostal oceniony , wiec niech nie gadaja glupot . Po prostu paru psow zabraklo , wiec ocena szla szybciej .

To ze Panuska jest specjalista od chartow jest bezdyskusyjne . W Czechach sedziuje rzadko , bo jest bezstronny . Taka jest opinia o nim . Najlepszym doowdem na to ,ze nie przyjechalo do niego pelno psow z Czech . Jeden sie pojawil i wylecial z dobra .

Poza tym niech sobie niektorzy wreszcie uswiadomia ,ze pies z ocena bdb , to pies bardzo dobry . Zeby byc doskonalym tzrba czegos wiecej . A to ,ze Krzys (bardzo cie to boli Kasiu widze , choc ja tez powinnam psioczyc jak ty , bo pies z mojej hodowli tez dostal bdb mimo ,ze uwazam go za doskonalego przedstawiciele rasy) dostal tylko ocene dosk. dla mnie bylo czyms naturalnym , to piekny pies ,ale ma wade jest za duzy . Co przyznala nawet na ringu Kasia , wiec o co ci chodzi nie wiem, a to ze od kogos dostawal lepsze oceny , tak to juz jest sedzia nie zwraca uwagi na oceny innych sedziow . Ocenia danego psa w danym dniu .

Kaska , a pamietasz jak najlepsza hodowla na ktorejs Klubowce w Swierklancu zostaly Lazarusy , czy to przypadek ? A przeciez to wy organizowaliscie ta wystawe . Zastanow sie najpierw zanim napiszesz o kims takie rzeczy . Poza tym w Glogowie jakbys zobaczyla stawke na grupie (byly 4 psy) afgan , wilczarz , borzoj , greyka, . Ja co prawda dalabym wilczarzowi , ale borzoj , to borzoj . Sedzia tak wybral . Koniec i kropka .

Link to comment
Share on other sites

bagi,co ma piernik do wiatraka?Po co były godziny co do minuty wypisane?Widze,że propagujesz nasz wystawowy burdel,skoro jako jeden z organizatorów popierasz takie reguły.Jak mam sporo kilometrów na wystawę to chce mieć pewnośc,że moja rasa jest oceniana o konkretnej godzinie(najwyżej później).Poza tym nikt sie nie spóźnił,a cierpliwości to raczej wam brakowało

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze nikt nie mial zamiaru kogokolwiek pomijac w ocenie . Po prostu poniewaz w klasie byl jeden pies , przesunieto go na koniec . Zeby reszta , ktra juz sobie spokojnie czekala, nie czekala dalej. A poza tym Marcin juz dawno byl na hali co wszystcy potwierdziali ,ze juz sa tylko gdzies zlaza sobie , tak wiec sedzia postanowil nie czekac tylko ocenic go pozniej . Nie widze w tym nic zlego . Rozpiski byly i bardzo dobrze i kazdy sie tych rozpisek sie trzymal . A ja nie widze problemu , bo pies byl oceniony i nikt nie zostal w zaden sposob poszkodowany . No moze oprocz dumy Marcina , na ktorego nikt nie czekal .

Nie proponuje zadnego burdlu , tylko rozsadek po prostu . Po co czekac 15 minut, jak mozna ocenic juz psy , ktore sa i czekaja .

Link to comment
Share on other sites

Mialam nieczynny komputer wiec teraz pisze: nie wiem jak zrobic zeby pokazywal sie fragment na jaki odpisuje wiec moze tak nieladnie to zrobie... kazdy sie uczy;)

>>>>>"To ze Panuska jest specjalista od chartow jest bezdyskusyjne . W Czechach sedziuje rzadko , bo jest bezstronny . Taka jest opinia o nim"

No wlasnie ja prosze o konkrety a nie powtorzony po raz kolejny slogan. Przeszukalam wszystkie Informatory whippecie Czeskie i z nazwiskiem sie nie spotkalam. Ani jako sedziego ani jako Hodowcy. na jakiej podstawie Twierdzisz ze to bezdyskusyjny specjalista???? Prosilam o informacje jaka jest nazwa hodowli i gdzie poza Czechami i Glogowen sedziował.... bo nie wiem - to czysta ciekawosc.

>>>>>"Najlepszym doowdem na to ,ze nie przyjechalo do niego pelno psow z Czech . Jeden sie pojawil i wylecial z dobra"

To zaden dowod:)))) Gdyby tak bylo przyjechaliby wlasciciele z Psami ktorzy uwazaja go podobnie jak Ty za specjaliste. To wielka duma wygrac U SPECJALISTY przeciez. JAki maja cel Czesi zeby omijac takiego sedziego. tylko dlatego ze jest wymagajacy? chyba nie. Ja naprawde z wielka przyjemnoscia przedstawilabym do oceny psa SPECJALISCIE. Ale zeby tak byc okreslanym trzeba spelnic kilka prostych wymogow...

>>>>"niech sobie niektorzy wreszcie uswiadomia ,ze pies z ocena bdb , to pies bardzo dobry . Zeby byc doskonalym tzrba czegos wiecej . A to ,ze Krzys (bardzo cie to boli Kasiu widze"

Chyba bardzo personalnie odpowiadasz.

Ja nie pytam dlaczego Krzys czy inny pies dostal bdb (Krzys to byl tylko przyklad 2 rodzajow SPECJALISTOW - spojrzenia na ich prace na przykladzie jednego psa ktory byl w Glogowie, nie wypowiadam sie o ocenie wilczarzy, afganow, polakow, czy deerhoundow bo nie mam zielonego pojecia o tych rasach) ale pytam na jakiej podstawie piszesz ze ocena jest bezdyskusyjna ze sedzia taki super?

I uswiadom sobie ze pies z ocena bdb czy db , to BYL pies bardzo dobry czy dobry u tego !!!! sedziego dlatego chce sie czegos o nim dowiedziec wiecej, a to wielka roznica

>>>>" Kaska , a pamietasz jak najlepsza hodowla na ktorejs Klubowce w Swierklancu zostaly Lazarusy , czy to przypadek ?"

Jestes genialna!!! Dlugo nad tym myslalas?

Napisz mi jeszcze w ktorym to bylo roku to chetnie jako 3 tytul bede dopisywac sobie. ( Moze wystarczyloby zajrzec do wynikow w Informatorach Kluchu Charta lub na stronach Klubowych...:)) zeby wiedziec kto w Swierklancu wygrywal !!!

Jednak bardzo personalnie mi odpisujesz <hihihi> a mi o to nie chodzi.

Wyraznie napisalas ze ze sedzia byl genialny bo ocenial psy a nie koniec smyczy.. stad moje pytanie o przypadek zwyciezcy Grupy... wiec zupelnie nie rozumie co do tego maja nasze 2 tytuly ( nie licze tego ze Swierklanca bo nie wiem w ktorym to roku bylo)

Wiadomo ze kazdy sedzia ma swoj obraz danej rasy i ze dla jednych bedzie genialny a dla innych przecietnym tylko dlaczego tak uparcie twierdzisz ze wszystko bylo super???

Wirka pisala” Ja zwróciłam uwagę na deerki. Były przecudne!

Twoja odpowiedz: :))

Co do deerkow , to poszlo im srednio dwie dobre jedna bdb

Przeczytaj sobie to co napisalas o grejce ..

Greyka byla dziwna.. itd ale sedzia dal jej doskonala i lokate w grupie <hihihi>

A takze:

TEN PEPIK OD CHARTOW OCENIAL BARDZO PROFESJONALNIE I JESLI PIES DOSTAL OCENE BDB , TO WIDOCZNIE NA NIA ZASLUZYL <hihihi> i na doskonala tez?

Albo:

co do oceny whippetow , to on jest od nich specjalista i w tym wypadku , jego ocena byla bezdyskusyjna

.....

no a potem sie wtracilam i zadalam proste pytanie. Na ktore uzyskalam 2 x slogan i nic konkretnego i pewnie dalej sobie poczekam czytajac kilka naskoczen na mnie i Lazarusy<hihi> Tylko sprawdz przed pisaniem dokladnie co piszesz bo nie wystarczy tylko stwierdzic ze cos mi bucy ale nie wiem co...

A tak wlasciwie to chyba juz nie mam ochoty na dalsze pisanie kolejna wystawa byla i nic ciekawego nie przyniosla.

Kaska ( www.lazarus.z.pl )

Link to comment
Share on other sites

" No wlasnie ja prosze o konkrety a nie powtorzony po raz kolejny slogan. Przeszukalam wszystkie Informatory whippecie Czeskie i z nazwiskiem sie nie spotkalam. Ani jako sedziego ani jako Hodowcy. na jakiej podstawie Twierdzisz ze to bezdyskusyjny specjalista???? Prosilam o informacje jaka jest nazwa hodowli i gdzie poza Czechami i Glogowen sedziował.... bo nie wiem - to czysta ciekawosc. "

Na pewno parokrotnie sedziowal w Litomericach, ale jak mowilam sedziuje rzadko . Poza tym wystarczylo przyjzec sie jego sposobowi sedziowania ,aby ocenic ,ze wie co robi . Poza tym na ringu byl dodatkowo egzamin sedziowski , i w zasadzie bylo tzrech sedziow . Coz jesli tak bardzo ci nie odpowiadaja ich oceny , to widocznie wszyscy to kompletni laicy , a jedynymi doskonalymi sedziami sa ci zapraszani przez ciebie . Oj Kasiu troche pokory .

Mnie nie interesuje jaka on ma hodowle , bo zapraszam sedziego ,a nie hodowce . A moi znajomi czesi wypowiadali sie o nim dobrze mi to starczy . Jesli tobie nie, to draz sobie dalej .

"pytam na jakiej podstawie piszesz ze ocena jest bezdyskusyjna ze sedzia taki super?

I uswiadom sobie ze pies z ocena bdb czy db , to BYL pies bardzo dobry czy dobry u tego !!!! sedziego dlatego chce sie czegos o nim dowiedziec wiecej, a to wielka roznica "

Odpowiadam ,wiec dla mnie jest to sprawa bezdyskusyjna i juz . Jesli chcesz sobie na ten temat pogadac , to nie ze mna .

Co do ocen to poczytaj sobie moj teks , ktory ja napisalam , i przeczytasz dokladnie to samo "...tak to juz jest sedzia nie zwraca uwagi na oceny innych sedziow . Ocenia danego psa w danym dniu . .."

" Wyraznie napisalas ze ze sedzia byl genialny bo ocenial psy a nie koniec smyczy.. stad moje pytanie o przypadek zwyciezcy Grupy... wiec zupelnie nie rozumie co do tego maja nasze 2 tytuly ( nie licze tego ze Swierklanca bo nie wiem w ktorym to roku bylo) "

Droga Kasiu , wlasnie o to chodzi, wasze dwa tytuly maja sie dokladnie tak samo do glogowskiego tytulu zw. grupy X .

No coz ja nie wertuje rocznikow przed kazdym wejsciem na dogomania . w kazdym razie chodzilo mi o Chorzow robiony rowniez przez was , wiec nie ma to teraz wiekszego znaczenia.

Ja po prostu zapraszajc sedziego nie wystawialam swoich psow ,aby nie bylo niedomowien .

"no a potem sie wtracilam i zadalam proste pytanie. Na ktore uzyskalam 2 x slogan i nic konkretnego i pewnie dalej sobie poczekam czytajac kilka naskoczen na mnie i Lazarusy<hihi> Tylko sprawdz przed pisaniem dokladnie co piszesz bo nie wystarczy tylko stwierdzic ze cos mi bucy ale nie wiem co...

A tak wlasciwie to chyba juz nie mam ochoty na dalsze pisanie kolejna wystawa byla i nic ciekawego nie przyniosla. "

Naskoczen na Lazarusy ???? no coz jedyne co moge stwierdzic , to twoje naskoczenie na mnie . Moze jestes troche przewrazliwiona .

Link to comment
Share on other sites

Do Bagi

po pierwsze ,byc moze w srodowisku ludzi w srod ktorych ty sie obracasz na porzadku dziennym jest nazywanie kogos cyt."dupa wolowa",

ale my do tego nie przywyklismy,i nie zyczymy sobie takich epitetow pod naszym adresem(tym bardziej,ze nie bylo w tym naszej winy)

po drugie, jakby nie Twoj interes cyt."gdzie my lazimy"z psem na wystawie(czesto sie wychodzi z psem przed wejsciem na ring zeby zalatwil potrzeby fizjologiczne).

Co do braku porzadku,jesli chodzi o godzinowa rozpiske,to w cywilizowanych miejscach,jak np. pociagi skoro pisze ze pociag odjezdza o godz.0,to fakt,ze maszyniscie nie chce sie czekac na pasazerow,nie obliguje go do odjazdu dwadziescia minut

wczesniej.

Zycze dalszego dobrego samopoczucia,w kwestii glosnego wyrazania opinii na temat urody badz jej braku innych psow(pewnie uczestnictwo w liscie dyskusyjnej daje takie uprawnienia).

Cytat "koniec i kropka"

Link to comment
Share on other sites

Sory „Bagi” zejdz z mojego imienia i moich psow!!!!.

Nie mam ochoty rowniez dyskutowac z Toba na temat sposobu sedziowania i rozdzielonych ocen. To nie byl temat mojego pytania do Ciebie.

Jestes jedyna osoba ktora piala na temat organizacji , wystawy i sedziego dlatego do Ciebie skierowalam proste pytanie.

Widac jednak zbyt trudne zebys odpowiedziala na nie bez obrazania innych.

Rozumie ze nieprzyjemnie sie czujesz ze nikt nic pozytywnego na temat wystawy nie napisal i zamiast schylic glowe piszesz ze to ja mam okazac pokore....

Raz piszesz ze Czesi go nie lubia, raz ze polecili Ci go Czesi... nic z tego nie rozumie.

Wczesniej jako argument dajesz ze jest hodowca whippetow a teraz piszesz ze nie obchodzi cie to.

Chyba nie ma sensu dalej ciagnac ten temat. Nie bylam na tej wystawie, sluszalam tylko bardzo niepochlebne komentarze i tylko chcialam zaspokoic swoja ciekawosc jak o kazdym sedzim ktory po raz pierwszy sedziuje „nasze – polskie” charty.

Warto jednak zebys dokladnie zapoznala sie z wynikami nadmienianych przez Ciebie klubowych :) bo Twoje pisanie wprowadza mnie w lekki smiech.

K.L.

Ps. bardzo trafnie Irishwolfhound podsumowal swoja wypowiedz...

<www.lazarus.z.pl >

Link to comment
Share on other sites

No coz drogi "irishwolfhoud" moze niepotzrebnie napisalam o tobie "dupa wolowa" . mogal okreslic to troszke inaczej ,ale jestem dosc prostolinijna co mysle to pisze . Nie lubie owijac w bawelne . Co do rozpisek na ringu , to mysle ze napisalam juz dostatecznie duzo , wystrczy przeczytac moje wypowiedzi dokladnie . Bylo to zrobione z czysto organizacyjnych powodow . Po prostu tak bylo lepiej . Co mnie tylko zastanawia ,ze jedynie z wami na wszystkie (okola 40) ocenianych chartow byl problem , moim skromnym zdaniem o czyms to swiadczy . Co do moich ocen innych psow mam do tego prawo takie same jak kazdy . Jedne mi sie podobaja inne nie . Do znajomosci wzorcow obliguje mnie rowniez , to ze jestem asystentem i musze caly czas zglebiac wiedze dotyczaca chartow i robie to kiedy tylko moge na ringach wystawowych uczac sie od bardziej doswiadczonych i madrzejszych ode mnie .

Jesli chodzi o twoje pretensje Kasiu , no coz moge jedynie odpoias czepiasz sie i to bardzo . Moze masz zly dzien , nie wiem . Nigdzie nie napisalam ,ze Panuszki nie lubia w Czechach , tyklo ze rzadko sedziuje , a wynika to z jego obiektywizmu . Jesli tego nie doczytalas , tylko nadal sie zaperzasz , to chyba nie ma sensu tlumaczyc ci nic wiecej .

Link to comment
Share on other sites

Bagi.

Dziekuje za odpowiedz... o panu Panusce sprobuje dowiedziec sie od kogos kompetentnego, a dla mnie stwierdzenie ...Taka jest opinia o nim . Najlepszym doowdem na to ,ze nie przyjechalo do niego pelno psow z Czech ...

swiadczy tylko o tym ze jest nie lubiany z obojetne jakiego powodu

a nie czepianie sie czy zaperzanie.

Link to comment
Share on other sites

No i kolejna wojna............

Ja tam do sedziowania afganow, a o innych rasach sie nie wypowiadam, wiekszych zastrzezen nie mam. To, ze sedzia korzystal z pelnej skali ocen jest dla mnie zrozumiale i jak najbardzoej to pochwalam. Nasi wystawcy/hodowcy sa po prostu od lat przyzwyczajeni do tego, ze wszystkie psy sa z zalozenia doskonale, a dobrze wiemy ze to nieprawda...Jak sie widzi czasami w ringu championy, to az sie dziwie, kto im umozliwil zrobienie tytulow...

W Glogowie na grupe wyszly tylko 4 charty i wedlug mnie rowniez powinien byl wygrac wilczarz, no ale to sedzia robil wybor, nie ja...

Za to musielibyscie widziec ciezko zawiedzione miny Niemcow, ktorzy ze swoimi afganami i salukami podostawali bdb i naprawde, nie zaslugiwaly na wiecej...Oni Polske nadal traktuja jako latwy championat...

Jak juz tak sobie nawzajem zarzucacie wygrywanie "u siebie" konkurencji hodowlanych, czy innych, to ja powinnam to wziasc rowniez do siebie, w koncu jestem z oddzialu legnickiego, Jedyny naprawde podobajacy sie sedziemu afgan na ringu to szczeniak z mojej hodowli, a na dodatek smial jeszcze u tego samego sedziego wygrac BISa szczeniat!! Toz to klasyczne kumoterstwo!!! A tylko ci, co znaja mnie blizej wiedza jak jest naprawde :-)

Wracajac do Glogowa...przeciez to tylko kolejna, jedna z wielu wystaw w sezonie. Sedzie ocenil psy tak, a nie inaczej. Mnie sie podobalo jego podejscie do psow, widac, ze jest prawdziwym charciarzem.

Link to comment
Share on other sites

Moi kochani charciarze. Nie chciałam sie wtrącać, bo nie moge się wypowiadać na temat Głogowa, ale dochodzą do mnie prośby o interwencję, co niniejszym czynię. Zawsze sie chwaliłam, że u charciarzy to tak jak w rodzinie - tu nie ma kłótni. Proszę niech tak zostanie.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że na temat Głogowa, już wystarczająco napisaliśmy, jednym ta wystawa się podobała innym nie, ale o gustach nie powinno się dyskutować. Życzę wszystkim, żeby z następnej wystawy w Głogowie byli zadowoleni wszyscy...

Gocha i dwa borzojki

Witam serdecznie Ewę i Marcina ( Irishwolfhound )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...