Jump to content
Dogomania

Pies skacze na gość a goście nie pomagają;/


Patik

Recommended Posts

Mam szczeniaka shih tzu i bardzo wylewnie wita gości skacze na nich, plącze sie pod nogami.
Chcę,żeby tak nie robiła muszę ,albo krzyknąć ,albo po prostu ją wynieść.
Ale niestety goście (niektórzy) wcale nie pomagają ,bo jak mówiłam,żeby pogłaskali jak się uspokoi to jeszcze ja opieprz dostałam,że to pies i czemu ma nie skakać, a mnie to strasznie denerwuje :angryy:
I teraz moje pytanie suczka jest słuchana nie mogę powiedzieć ,ze nie ale to jest jej słaby punkt uwielbia tak witać się z gośćmi ;/Bardzo proszę o jakąś radę.

Link to comment
Share on other sites

Nie słyszy Cię,bo jest podekscytowana. Możesz wejść między psa a gościa i iść (napierać) na psa. Pies się wycofuje, każesz usiąść, czy warować i nagradzasz. Wtedy mówisz (jak się juz uspokoi ) że moze się "przywitać".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GAJOS']Nie słyszy Cię,bo jest podekscytowana. Możesz wejść między psa a gościa i iść (napierać) na psa. Pies się wycofuje, każesz usiąść, czy warować i nagradzasz. Wtedy mówisz (jak się juz uspokoi ) że moze się "przywitać".[/QUOTE]
Gajos, ale po co tak awersyjnie? Łatwiej po prostu przećwiczyć grzeczne witanie się z ludźmi na rodzinie i współpracujących znajomych - piesek siada przy nodze przewodnika, a osoba podchodzi i się wita. Jak pies nie zerwie pozycji, to jest nagroda, jak nie wytrzyma, to ćwiczenie powtarzamy od początku.
Jak pies robi to ćwiczenie na rodzinie i bliskich znajomych, to zaczynamy ćwiczyć w coraz większych ekscytacjach, konsekwentnie i po kilku dniach/tygodniach problemu nie ma :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']W takiej sytuacji to najpierw trzeba wychować gości, a dopiero potem psa ;)[/QUOTE]
ooo to może być ciężko ,ale z Doris lepiej za każdym razem jak przychodzi ktoś trzymam jej coś do jedzenia a ona skubie i prawie za każdym razem jak powiem zostaw to odchodzi ,żebym dała jej coś ,ale i tak się ekscytuje ,a niektórzy już mnie tak denerwują:angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

[quote name='gerta']Gajos, ale po co tak awersyjnie? Łatwiej po prostu przećwiczyć grzeczne witanie się z ludźmi na rodzinie i współpracujących znajomych [/QUOTE]

Ta propozycja aby wejść między psa a gości nie jest zła, słyszałem dużo gorsze 'podpowiedzi' co robić aby pies przestał skakać na gości. Napisałem o tym nawet u mnie na blogu: [URL]http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow/pies-skacze-na-gosci-a-ty-co/[/URL] - niestety ale takie pomysły jak tam opisałem dalej krążą w społeczeństwie

Link to comment
Share on other sites

Wejscie miedzy psa a goscia zadziala jesli pies jest malo podekscytowany :) jesli mamy doczynienia z psem ktory jest furiatem i wita sie calym soba a w oczach ma kurwiki ( pisze o swoim psie ;)) to jesli goscie nie zrozumia ze do takiego psa sie nie gada i nie zwraca sie na niego najmniejszej uwagi to co najwyzej psa zamykasz na caly pobyt gosciv... Ja mam niestety takich niereformowalnych znajomych ze przy wejsciu krzycza " miyuuuuniiiiaaaa" i moj pies w tym momencie jest w takim amoku ze najwiekszego wroga by nie widziala ;) i teraz sobie wyobraz shih tzu skaczacego po gosciach i staffordshire bull terriera ;) moi znajomi sa chyba sado maso ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...