Jump to content
Dogomania

Pies-terrorysta


basia

Recommended Posts

Moją okolicę terroryzuje mieszaniec doga z nowofunlandem. Prawie cały czas jest puszczony wolno. Jego właścicielka (natabene moja sąsiadka i przyjaciółka mojej matki) uważa, że pies może sobie chodzić gdzie chce, bo "nikomu nic jeszcze nie zrobił i nie ma się go co bać". Z tym, że nikomu nic nie zrobił niezgodziłabym się, gdyż warczy na każdego, moją siostrę złapał za rękę (ma dość kościstą, więc zęby się ześliznęły i nie zrobił jej krzywdy), pogryzł moją małą suczkę (i to w czasie, kiedy miała cieczke!) a Ceika już też raz poturbował. Nasze prośby nie dają efektu, rozmowa kończy się kłótnią. Kilkukrotna wizyta Policji i SM też nie dała efektu, mimo nałożenia mandatu na właścicielkę. Czy musi wreszcie się coś stać, żeby sytuacja się zmieniła? Już nie mam pomysłu na tego psa i na jego właścicielke. Ostatnio widziałam go ponad 3km od domu. Boję się wychodzic z Ceikiem, a kiedy wczoraj zadzwoniłam do sąsiadki żeby zamknęła psa, ona miała do mnie pretensje i przyszła poskarżyć się moim rodzicom, że ją wystraszyłam telefonem. Pies ma 8 lat i zawsze był z nim kłopot, ale nigdy nie był agresywny. Teraz, z wiekiem robi się coraz gorszy. Jak był mały wiele razy bawiłam się z nim, karmiłam i głaskałam. Teraz warczy na mnie nawet kiedy siedzę w samochodzie.

Macie jakiś pomysł co można zrobić? Czy TOZ interesują takie sprawy? Czy schronisko może zabrać go do siebie, kiedy chodzi gdzieś poza domem? Proszę doradźcie coś, bo boimy się coraz bardziej :(

Link to comment
Share on other sites

TAJRAGA, kłopot w tym, że ten pies "wychodzi" bez opieki. Mieszkam na uboczu i na spacerach czy podczas biegania niespotykam zbyt wielu ludzi, którzy mogliby mi wrazie czego pomóc. Ja sama odgrażałam się sąsiadce, że 'kiedyś go rozjadę", ale to wywołuje tylko jej śmiech. :(

Link to comment
Share on other sites

Metro, właśnie też pomyślałam o schronisku, ale nie wiem czy oni mają możliwości do zgarnięcia tegoż psa. Co do grzywny to śmieszna sprawa, bo ona (sąsiadka) już płaciła mandaty i miała nawet kolegium w tej sprawie i nic! Normalnie płakać się chce z powodu tej bezsilności :cry:

Link to comment
Share on other sites

W Poznaniu jest tak, że ze schroniska przyjeżdżają po psa tylko wtedy, gdy już jest przez kogoś złapany. Nie przyjeżdżają, gdy pies się błąka, bo to często faktycznie szukaj wiatru w polu.

Popieram pomysł z policją i SM i życzę wytrwałości w działaniu.

Link to comment
Share on other sites

Mimo wszystko proponuję konsekwentnie dzwonić na policję i SM. Gdy w miesiącu dostanie z tysiąc złotych w mandatach rura jej zmięknie.

Pozdrawiam

Jak gość poczyta to będzie się kończyć upomnieniami :cry:

A może usymulować pogryzienie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Zemat, dokładnie! Jak ostatnio powiedzieliśmy jej, że będziemy dzwonić na Policję i SM, zaśmiała się i stwierdziła, że oni już znają i ją i psa i nic jej nie robią. Coś w tym jest, bo jak ostatnio zawiadamiałam Policję gdy T. łaził o 23 wieczorem po dwupasmówce, chyba olali sprawę, bo nie zauważyłam radiowozu.

Najgorsze jest to, że ona jest przyjaciółką mojej matki i z tego powodu dochodzi do spięć pomiędzy mną a mamą :( Przekonała mamę, że T. jest niczemu winien a my się czepiamy.

Co do schroniska, jeżeli złapałabym T. i zadzwoniła to zabiorą go? Czy oni potem szukają właściciela? Hmmm... pewnie nie :(

Znowu wczoraj był puszczony. On uważa prawie całe miasteczko za swój teren i agresywnie traktuje wszystkie psy (samce). Niedawno rozmawiałam z takim starszym małżeństwem, którzy spacerują koło nas z małą suczką. Opowiadali jakie oni mają przeboje z T. pomimo, że mają sukę. W dwójkę jakoś sobie radzą a ja wychodze z Ceikiem sama :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...