Jump to content
Dogomania

Gdzie Kupić


THIN

Recommended Posts

Czasami zdarzają się mądre psiaki, które szybko łapią o co chodzi. Ja mam 2 psy i żaden z nich nie sikał gdzie popadnie. czasami tylko zdarzało im sie narobic jak nikt nie zauważył, że im się chce.

A jeśli nie mały szczeniak to poszukaj po hodowlach może gdzieś mają podrostki 3-4 miesięczne a te już są zazwyczaj nauczone czystości one też są tańsze.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

THIN, bardzo się cieszę z Twojej decyzji. :multi:
Wydaje mi sie, że w przypadku tej drugiej hodowli, psy może są bardziej utytułowane, że cena wyższa.
Czasami hodowcy oburzaja się, gdy pyta się ich o szczeniaki wadliwe (lepiej mówić niewystawowe, niehodowlane), no bo jak to wadliwe? u nich? ;)
A mama pewnie jak tylko zobaczy taką słodką kluseczkę od razu się zakocha, z moją tak właśnie było. :lol:

(PS. Ja też mam obronę w tym roku :cool1:)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie tego hodowcę zapytałem czy zdarzają się szczeniaki, które nie będą uczestniczyć w wystawach - takie poprostu - to facet się rzucił i powiedział że każdy szczeniak z jego hodowli jest 100% dopuszczony do wystaw i inne się nie zdarzają. Dziwny poza tym jakiś taki był.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie, moze jakis Hodowca mi odpowie?
Rozumiem, ze hodowca by chcial, zeby najlepsze szczeniaki z jego hodowli byly potem rozmnazane (dla ciaglosci lini, dla ulepszania rasy...). Chce pewnie tez zeby te majace predyspozycje byly wystawiane, a te z jakimis wadami dostaja wpis w metryce, ze niehodowlane, niewystawowe?
I tu moje pytanie. Jesli ktos chce kupic psa, ale go nie ma zamiaru rozmnazac i poinformuje o tym hodowce, to otrzyma "gorszy egzemplarz"? No bo nie oklamujmy sie, w kazdym miocie sa te naj, i te z wadami...

Link to comment
Share on other sites

Wielu hodowców tych uczciwych, już na początku segreguje szczeniaki na te do kochania i te które mogą bardzo dobrze rokować wystawowo. Jednak w przypadku 8tyg szczeniaków jest to w większosci loteria, bo z brzydkiego kaczątka może wyrosnąc łabądek a i z takiego który wspaniale sie zapowidał pies powiedzmy przeciętny.
Ewelina, są psy tzw pety, to te które mają już z metryce wpisane że są niehodowlane, są zazwyczaj z wyraźnymi wadami o ktorych hodowca musi nabywce poinformować (zazwyczaj zły kolor, wada zgryzu czy tym podobne)Natomiast jeśli kupujesz normalnego psa z zaznaczeniem że nie na wystawy jest to pies który w niczym nie odbiega od wzorca. Może mieć np słabsze kątowanie, ale jest to coś na co laik nie zwraca uwagi i w niczym nie zaburza wyglądu psa, czy chociażby gdy samiec jest nieco drobniejszy (tak jak np mój) Są to drobiazgi i praktycznie na pierwszy rzut oka niewidoczne.
THIN bardzo się cieszę że przemyslałeś to co napisaliśmy. W pełni rozumiem że chcesz psiaka jak najmłodszego, pamiętaj tylko nie bierz psa młodszego niż 8 tyg, bo do tego wieku powinien przebywać jeszcze z suką. Jest to określone takze w przepisach, więc nie daj się namówić na młodszego szczeniaka, bo 8 tyg to wiek optymalny.

Link to comment
Share on other sites

Nefre, dzieki za odpowiedz.
No wlasnie mnie chodzi o ten wpis "niehodowlane". Sama piszesz ze wlasnie psy z wadami maja taki wpis... A jesli interesuje mnie pies i do kochania i na wystawy? A rozmnazanie absolutnie nie? Czy hodowcy nie bedzie szkoda, ze ktos chce najpiekniej zapowiadajacego sie psa z miotu kupic i np. wysterylizowac czy wykastrowac? Zaznaczam, ze na razie to pytania czysto teoretyczne.

Link to comment
Share on other sites

Suka też nie.

Może i nieuczciwe ale może plany ci się zmienią i co wtedy? Nie mam pojęcia jak to jest z zawarciem wystawiania w umowie? Co do rozmnażania to jeśli kupujesz na warunkach hodowlanych to chyba tak tzn. bierzesz sukę za darmo, ale ustalacie że będzie miała szczeniaki i tak ją spłacisz.

ps. mam nadzieję, że nie palnęłam jakiejś głupoty. Trzeba by pogadać z hodowcami jak to jest?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina22']A wysterylizowana suke mozna?
A w ogole to chyba ciut nieuczciwe nie powiedziec jakie sie ma plany w stosunku do psa;) A hodowca moze w umowie kupna zazyczyc sobie aby pies byl wystawiany czy rozmnazany???[/quote]
Może sobie hodowca zażyczyć, ale głównie to dotyczy psów czy suk wziętych na warunkach hodowlanych (czyli np taniej lub za darmo, ale potem np kilka szczeniaków po tej suce należy do hodowcy).

Nie ma tak, że w każdym miocie są super psiaki- nawet jak nei ma tych "niewystawowych" to zawsze są i trochę słabsze i lepsze ekterierowo. Bardzo rzadko trafia się cały miot w pełni idealny (o ile wogóle) :cool3: w związku z tym, uważajcie jak hodowca mówi że wszystkie szczeniaki to przyszłe championy :p . Nikt, nawet najlepszy hodowca nie wie na 100 % jak rozwiną się szczeniaki z jego miotu - bo tak jak pisali poprzednicy, nawet pięknie się zapowiadający, moze wyrosnąć na przeciętniaka, a brzydactwo może być w przyszłości wspaniałym Championem. Hodowca może najwyżej określić które szczenię ma największe szanse wystawowe- ale to są szanse, a nie pewnik.

Link to comment
Share on other sites

Ewelina jeśli mówimy o psie z wadami to tylko o typie pet. Może być pies gorzej rokujący wystawowo ale to nie jest żadna wada.
Jezeli powiesz hodowcy, ze kupujesz psa z przeznaczeniem na wystawy, powinnaś dostac psa bardzo dobrego pod względem eksterieru, a jeśli w umowie nie ma zawartego punktu co do rozmnażania, to jest to tylko i wyłącznie twoja decyzja. Możesz z psem wyjeździć nawet Interchampiona a wcale nie musisz nim kryć (czy rozmnazać jeśli masz sukę)
Tak jak napisała Toller, jeśli bierzesz psa/sukę na warunkach hodowlanych wtedy zazwyczaj w umowie jest zaznaczenie że miot, czy kilka szczeniaków przechodzą na rzecz hodowcy a wtedy ty zostajesz pełnoprawnym właścicielem psa/suki i dalej sama decydujesz o tym czy psa rozmnażasz.
To że pies ma rodowód wcale nie zobowiązuje cię do dalszego jego rozmnażania.
Poza tym dla hodowcy sam fakt, ze jego psy pokazywane są na wystawach i zdobywają wysokie lokaty jest już swego rodzaju reklamą i przeglądem pracy hodowlanej.
Ja swojego psa kupiłam do kochania, po 2 latach pojechalismy na 2 wystawy z ciekawości, pies dostał 2x dosk raz 3-cie miejsce, ale jako że on tego nie polubił nie zmuszałam go do 3-ciej dla wyrobienia reproduktora. Pies rok temu został wykastrowany i wiedzie spokojne zycia jako nasz towarzysz.

Link to comment
Share on other sites

Ja nawet chyba kiedyś założyłam gdzieś wątek odnośnie wystawiania kastrata i suki hodowlanej i o ile dobrze pamiętam (ale w razie czego poszukam wątku) ktoś pisał, że sukę sterylizowaną można wystawiać, ale jest to raczej niesprawiedliwe bo wystawy traktuje się jako zdobywanie uprawnień hodowlanych i suka wysterylizowana może np odebrać miejsce suce walczącej o jak najlepsze wyniki aby posłużyć do hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...