Jump to content
Dogomania

Błąkająca się sfora psów - okolice Ostrowa Wlkp. POTRZEBNA POMOC.


Paulina87

Recommended Posts

Wczoraj w urzędzie miasta było zebranie odnośnie sfory psów błąkającej się pod Ostrowem Wlkp. Niestety zaproszenia były imienne więc nie mogłam tam się udać, a miałam zamiar. W spotkaniu brało udział mnóstwo osób, ze sztabu kryzysowego, urzędu, weterynarii.... i wszyscy stwierdzili, że te psy są nie do złapania :roll:. A jedyne puki co próbowali to jednej klatki łapaczki, podczas gdy psów jest kilka i przemieszczają się po dużym obszarze, nie koczują w jednym miejscu.

Razem ze stowarzyszeniem boimy się, że ktoś zleci odstrzał tych psów myśliwym (bo przecież każde prawo można obejść).

Ktoś ma doświadczenie w łapaniu? Ja bym była za rozstawieniem kilku klatek w różnych miejscach, w których najczęściej widywane są psy, innych pomysłów nie mam... ale może ktoś pomoże?

Link to comment
Share on other sites

nalezy zlokalizowac miejsce przemieszczenia sie psow.Musi sie zebrac kilka do kilkunastu opanowanych osob.nalezy codziennie w jednym miejscu psy dokarmiac ,ciagle przez jedna osobe.psy musza zobaczyc ,ze im nic nie grozi.Czy te psy sa zdziczale?Ile ich jest?jakiej wielkosci?Czy sa kmiedzy nimi suczki w cieczce?
lapanie polega na cierpliwosci .
Najwieksze efekty w lapanu psow jest na suczke w cieczce ,a nie klatki ,ale mozna wystawic klatki ,ale i suczke w cieczce.Podawanie sedlinu nie zda egzaminu ,w przypadku ,kiedy psy sie przemieszczaja.
nalezy zebrac spora grupe osob ktore musza wielokrotnie brac udzial w lapaniu psow.
Psy te napewno mialy wczesniej "opiekunow "ktorzy je wyrzucicli jak smieci

Link to comment
Share on other sites

Te psy błąkają się prawdopodobnie od 2002 roku, psów jest 10 w większości duże, część jest średnia. Psy są mega dzikie, nie mają do nikogo zaufania, nie zbliżają się w ogóle do ludzi, zachowują się bardziej jak stado wilków niż psy.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz dla mnie sie nie miesci w glowie ,ze tyle lat te biedne psy sie blakaja ,umieraja ,rodza,zime i lato musza przezyc,nie sa dokarmine nic nie czynia zlego ,a teraz te urzedasy widza po tylu latach problem z tymi blakajacymi psami?
Dlaczego juz w 2009 nie pomogli psom?
Dlaczego je nie wylapali ,wykastrowali?
Szczerze mowiac nie wierze ,zeby od 2009 sie blakaly!Skad oni wiedza?Psy biegaly i biegaja ,ale czy to musza byc dzikie ?Psow dzikich nie ma ,sa psy wystraszone ,bojace ,przeganiane ,nie majace zaufania do tych obrzydliwych ludzi od ktorych tylko dostaja "baty", musialy miec one "opiekuna"ktore je wyrzucil jak smieci!!
Czy ci urzedasy nie maja nic innego do roboty?
Dlaczego ci super katolicy je nie dokarmiaja,gdyby ciagle w jednym miejscu stalo jedzenie ,psy by sie przyzwaczaily do czlowieka i nabralyby zaufania.Do karmy mozna wlozyc tabletki p/odrobaczeniu
najdzony pies nie jest przeciez groznym psem
W krajach poludniowej Europy jest masa psow blakajacych ,te psy sa socjalne bardziej socjalne niz polskie gospodarskie z kojcow czy z lancuchow.To co wazne nie wolno ich kamieniami rzucac,kijami gonic,wrzeszczec na nie,tylko akceptowac i dokarmiac.Bo agresja ludzi czyni agresywnego psa.
Chyba te rzedasy nie wymysla i z nudow nie beda zabawiac sie w mysliwych i te biedaki zabijac w brutalny sposob,albo zatruwac .
Mozna wypozyczyc palmera i je wylapac,ale kto je bedzie socjalizowal?
Najlepiej je tylko dokarmiac,tak jak niektore schroniska robia,ze wystawiaja jedzenie za siatke schroniska ,postawiaja kilka bud i psy wyrzucone wystraszeone nie lapia tylko sa dokarmiane.Podobnie jest z kotami .

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

A kto będzie koczował na wiosce ze 2 miesiące żeby przekonać do siebie sworę prawie, że wilków bo po tylu latach to już nie są normalne psy? Te psy do nikogo nie podejdą, a nikt nie ma czasu żeby codziennie spędzić tam trochę czasu tymbardziej, że psy się przemieszczają raz są w jednej wiosce raz przy drugiej, raz w lesie...

Link to comment
Share on other sites

Tak tylko podając środek nasenny w przypadku psów strasznie zestresowanych może się stać tak, że psy w popłochu uciekną i gdzieś będą leżeć w lesie nieprzytomne.

Założyłam ten wątek bo miałam nadzieję, że ktoś nie wiem dysponuje większą ilością klatek itp.

Link to comment
Share on other sites

zapytaj sie w sprawie palmera szefostwa schroniska ,weterynarza waszego regionu,powiatowego,szefa ZOO.ta bronia sie usypia ,ale nie zabija.Stosuje sie np.w ZOO do usypiania dzikich zwierzat,przygotowujac je do transportu czy zabiegow.Ja jak kupowalam do schroniska , petle do lapania zwierzat (co dopiero Palmera)to wet musial ja zamowic i musial dokladnie znac mnie,moj adres ,mnie gdyz nawet petla ta moze sluzyc do niechlubnych czynow.

Link to comment
Share on other sites

To musza ta bron zorganizowac.Sedalin ,to nie ma sensu podac,moze pozniej jak sie je zlapie ,zeby psy wyciszyc.
Popytaj sie ,wet powiatowy niech tylkiem ruszy i zamelduje wet.wojewodzkiemu w Poznaniu.
Oni beda sie ociagac ,gdyz chca isc na latwizne i je zabic ,bo mniej jest klopotu ,mniejszy wydatek itd
(szczepienia ,oplata za miejsce,kastracja itd)Najlepiej odrazu rozmawiac z wet .wojewodzkim.jezeli dasz mnie e-mail wojewodzkiego to napisze i przedstwie moj punk widzenia .

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam dziewczyny za wtargnięcie na wątek. Ale chciałabym abyście się zapoznały z haniebną sytuacją działań TOZU oddział Białystok. Proszę o pomoc ..... nikt nie chce mi odpowiadać i wyjaśnić przyczyn :(
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/57467-Bia%C5%82ystok-w%C4%85tek-zbiorczy-mamy-przepe%C5%82nione-DT/page404[/url]

Link to comment
Share on other sites

Też zapraszam. kaszanka usiłujesz zrobić nagonkę ale wiesz kto sieje.. ten zbiera..
[quote name='jaanna019']wiele tu pytań może coś pominę ale postaram się wyjaśnić.
Psy nie były psami kaszanki, zostały jej powierzone pod opiekę tymczasową bez umowy pisemnej, bo myślałyśmy że można jej ufać - zawiodłyśmy się. Pojechałyśmy tam pod nasze, tozowe psy, których kaszanka wbrew naszej woli nie mogła zatrzymać (joi jeśli chodzi o sprawy własności, posiadania zwierząt to zgodnie z prawem stosuje się do nich przepisy dotyczące rzeczy, dlatego napisałam "coś").
Psy nie trafiły do schroniska, są całe i zdrowe ale ze względu na to co robi i wypisuje kaszanka nie ujawnię miejsca ich pobytu, z tego też względu nie zostały powierzone swoim opiekunkom czyli joannie83 i mai.
Psy były w całości utrzymywane przez toz, leczenie, zabiegi wet, karma.
Sprawa Saby nie leży robimy wszystko co możemy ale zanim ją zabierzemy musimy jej zapewnić nowe miejsce dt i tym razem podpiszemy umowę z dt pisemną. Takie dt już jest wstępnie "ugadane". Teraz uzgadniamy kto i jak ją odbierze bezpośrednio na miejscu.
Prosiłam tu na wątku żeby kaszanka zdecydowała na kogo wystawi upoważnienie. Nie umawiałyśmy się na podpisanie z nią upoważnienia to kaszanka stwierdziła kiedy i kto ma do niej po to przyjechać. Tylko, że upoważnienie joanny83 nic Sabie nie daje bo ona nie ma jak pojechać po Sabę. kaszanka z nikim się nie kontaktowała ani w sprawie szukania dt ani odebrania Saby.
Dlaczego sprawa Saby jest skomplikowana? Bo kaszanka nie podpisała z tymi ludźmi naszej tozowej umowy tylko jakąś znalezioną w internecie i my nie jesteśmy jej stroną.
Mimo to Saby nie zostawimy tam gdzie jest.
Żeby rozjaśnić polecam jednak przeczytać to co napisałam na wątku Trusi, post 79
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/219195-Jak-mo%C5%BCna-skrzywdzi%C4%87-tak-szczeniaczka-7-miesi%C4%99czna-Trusia-wr%C3%B3ci%C5%82a-z-adopcji/page8"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/219195-Jak-można-skrzywdzić-tak-szczeniaczka-7-miesięczna-Trusia-wróciła-z-adopcji/page8[/URL]

chciałyśmy to załatwić na spokojnie jednak kaszanka do tego nie dopuściła.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...