Jump to content
Dogomania

dziwne powarkiwania wieczorne


sezamka

Recommended Posts

Witam!

Od dnia 11 lutego jestem posiadaczką około 3-4 letniej suczki, mieszańca, ze schroniska. Została oddana przez właściciela mieszkającego na wsi, bo "kury gania".

Od ok 5 dni suka w godzinach wieczornych zupełnie [U]nagle [/U]zaczyna warczeć (nie marszcząc pyska) i szczekać.
Opiszę może jedną taką sytuację dokładniej: Siedzę sobie na necie, jak dzisiaj, pies śpi ok 3 metry ode mnie, na dywanie, jak dzisiaj. Nagle pies podnosi głowę , zaczyna warczeć i poszczekiwać, cały czas się na mnie patrząc. Zawołałam ją, a ona na chwilę przestała, pouderzała ogonem w dywan, znaczy się pomerdała,trwało to chwilkę, po czym znowu zaczęła warczeć i poszczekiwać. Tym razem przywołałam ją do siebie, podeszła, pogłasakałam ją, położyła się koło mojego krzesła i spała dalej. Niecodziennie trafiam w moment, kiedy ona zaczyna to robic przy mnie, ale ona nie szczeka na obcych, ani na przejeżdające pod oknem samochody czy inne rzeczy, nie szczeka, jak ktoś puka do drzwi, nawet nie szczeka na listonosza, także to nie jest takie typowe zachowanie psa w domu, zwłaszcza, że ona bardziej warczy niż szczeka.

Nie wiem czy to ma związek - podaczs snu ma ok minutowe drgawki, często ziewa.

Czy to objaw początków agresji? To mój [U]pierwszy pies[/U], mam w domu małą siostrę, w schronisku zapewniali, że to spokojny pies. Boję się, że rodzina każe mi oddać suczkę do schroniska w obawei przed zdrowiem i życiem własnym.

Czy może to być objaw jakiejs nie wiem, choroby psychicznej tego psa? schizofreni? A może ją cos boli? Ale tak regularnie, co wieczor?

Normalnie suczka jest bardzo przyjazna, bystra, nie rusza ją nawet tarmoszenie mojej siostry. Dlatego dziwne są te jej wieczorne "napady". Czy to może przerodzić się w agresję? Co do dominacji lub jej braku - pies spi w moim lozku jak nie patrze, a nawet jak patrze, to nie schodzi(ale jak już zejdzie, to się ugina do ziemi, albo kładzie na plecach:), trzeba ją z tego łóżka zrzucać, ale tak ogólnie to się słucha raczej.

Jestem z Wrocławia, poradźcie, bo widzę, że znacie się na psach:) może jakiś psi psycholog by się tu przydał? Może ktoś z Was kogoś poleci?

Link to comment
Share on other sites

klikanie odpada,bo ja non stop gadam na gg, a ona spi.blasku kompa nie widzi, bo spi:) dzis np. szczekala przed lazienka,wktorej byla moja siostra. jakos kilka dni temu szczekala na parterze, "na miejscu", także zaproszenie do zabawy tez odpada..choć muszę przyznać, że rzestaje jak się ją przywoła(jak szczekała na dole, to ją zawołałam i przybiegła i położyła się u mnie w pokoju( 2 piętro) i spała.
Myslisz Behemot, że to jej przejdzie czy się nasili? podkreślam, że jedyna stała względnie rzecz dotycząca tych jej "napadów" to czas - zawsze wieczorem, między 20-22.

Link to comment
Share on other sites

"Drgawki" podczas snu , powarkiwania, poszczekiwania to ZUPEŁNIE NORMALNE. To jest [U]taka faza snu[/U] , w której występują właśnie takie reakcje i [U]to nie ma nic wspólnego z agresją . [/U]Natomiast to co opisujesz też nie wydaje mi się być zapowiedzią agresji. Raczej jest to chyba niepokój psiaka ,który jest senny a nie czuje się całkiem bezpiecznie w nowym miejscu. Takie powarkiwanie na wszelki wypadek. ( "chce mi się spać więc zapamiętajcie, że jestem groźny i nie róbcie mi nic złego jak całkiem zasnę") Myślę ,że możesz być całkiem spokojny o siostrę.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Sezamko, we Wroclawiu jest wiele osrodkow szkoleniowych, wiele mozliwosci dania psu ciekawego zajecia, chocby na torze agility. Szkolenie, podczas ktorego Ty lepiej zrozumiesz swoje zwierzatko - a ono Ciebie - pomoze Ci przy rozwiazywaniu wszelkich problemow.

To jest pies ze schroniska - a przedtem z innych warunkow - nie wie, jak ma zachowywac sie u Ciebie, musisz ja tego nauczyc. Zacznij juz - na pewno forumowicze wskaza Ci wiele szkol, wybrac mozesz sama. Ja akurat znam z pokazow pracy psy wroclawskie wyszkolone w Agility de Luks. O tej szkolce wszystkie informacje przekaze Ci forumowa Laluna.

Szczekanie i warczenie podczas snu - nawet z otwartymi oczami - jest zupelnie normalne, tak jak to napisal Taks.

A szkolenie jest konieczne - to zwierzatko swoim zachowaniem wyraznie okazuje, ze czegos nie rozumie (szczekanie przed lazienka) i czeka na Twoja decyzje, co powinno zrobic w tej sytuacji.
To Twoj pierwszy pies - naucz sie porozumiewac z nia.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Masz rację Zofia, mam troche problemów ze zrozumieniem tego psa.Dzięki wszystkim za odpowiedzi:)
"- na pewno forumowicze wskaza Ci wiele szkol" - było by miło:)
Tylko czy dorosłego psa - ona ma 3-4 lata - można skutecznie czegos nauczyć? bo w tych szkołach to zwykle są szczeniaki albo mlodzież...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...