Jump to content
Dogomania

Nowa książka o PON-ach


Kamilapon

Recommended Posts

Drodzy poniarze ukazała się właśnie nowa książka o PON-ach, ale ponieważ na dogomanii nie można reklamować - tylko wam o niej mówię - rozejżyjcie się w księgarniach

pozdrawiam

Dziwnie pojmujesz zakaz reklamy na forum....

Paranoja.

Link to comment
Share on other sites

to nie jest Kamila reklama, zobacz na forum pielęgnacja, normalnie pisze się o kosmetykach, nazwa, firma, cena itd

To też miałem na myśli pisząc o paranoi.

Nie pojmuję dlaczego ktoś nie mógłby pisac o wydaniu książki o jakiejś rasie. No chyba że sam byłby autorem.

Jednak moja wypowiedź została zintepretowana tak, jak kto chciał ją zinterpretowac. Tego nie będę jednak komentował.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

dzisiaj w poczcie przyszła ta książeczka, przeglądnęłam zdjęcia, na niektórych PONy wyglądają tak, że tylko mogą zniechęcić przyszłych potencjalnych właścicieli... na szczęście są fotki z Dortmundu ( psy czyste, wyczesane... chociaż nie które stoją tak, że jak ja mam takie zdjęcie swojego psa to je drę na kawałeczki ) szkoda, że z Dortmundu zdjęcia są 2, 3 czy 4 psów (tu suk) z klasy a nie ma tych Naj (np obu Mł.Zw.Św, trochę to nie zrozumiałe)...

albo wielkie zdjęcie mały piesek (np Prezes, świetnie wygląda ale więcej trawy niż jego), fajne zdjęcie POMPONA,

za to pies podpisany jako "Młodzieżowy Zwycięzca Świata AKSEL SIERPZANKA" to nie ten pies to PASCHA... rysunki Ewy Dobrzyńskiej jak zwykle fenomenalne, fajne zdjęcia w wodzie MISS POLONI i WERBLA

trochę czuć reklamę niektórych psów, właścicieli no ale to akurat jest normalne w tego typu publikacjach

to oczywiście moje zdanie i moje przemyślenia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No to teraz ja, bo wczoraj kupiłem tę książkę.

Tekst jest w porównaniu z poprzednimi publikacjami p. M.Redlickiego nieco zmieniony w kierunku ujęcia subiektywnego, co zresztą jest zaznaczone już na wstępie. Przez to - jak dla mnie - ciekawszy.

Oczywiście jest spory fragment odnośnie do tego, że PON jest bądź co bądź psem użytkowym i oczywiście zostało zadane pytanie - czy przez "nadmierną" pielęgnację szaty nie robi się rasie szkody? Casus z właścicielem, który przyszedł do sekcji nie jest dla mnie nadmiernie przekonujący... (Trzy bardzo dobre przyzwoita suka z marną szatą chyba bez problemu by uzyskała?)

Natomiast podoba mi się początek rozdziału o utrzymaniu, gdzie wprost napisane jest, że PON jest psem wymagającym. Ważna prawda, o której często się zapomina. PON to bądź co bądź niezły zapiernicz - tak by i wyglądał i czuł się w miarę dobrze.

Zdjęcia są na kredowym papierze, w ogóle książka jest ładnie wydana.

Najfajniesze zdjęcie to to w wodzie. Kurcze, ależ ta woda jest niebieska!

Podoba mi się też ten widok ogólny na klasę championów w Amsterdamie... Ogrom!

No a grafiki - genialne! Począwszy od okładki po ostatni rozdział....

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...