Jump to content
Dogomania

biały owczarek szwajcarski lub kanadyjsko-amerykański


Guest jarek1

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No co do Alpen Angel to...no zdecydowanie jest to ich pierwsza suczka i to się jeszcze okaże czy bęzie to linia sportowa, jak zapowiadają hodowcy - a poza tym jest to suczka krótkowłosa, a my poszukujemy długowłosych rodziców. Póki co słuchy mnie dochodzą no... nienajlepsze...Oczywiście wszystko sprawdzę osobiście.
O Białym Kle się nie wypowiem, bo no...tu sluchy mnie doszły zdecydowanie najgorsze o nienajlepszej psychice. Z resztą ja poszukuję pieska zdecydowanie z hodowli zrzeszonej w FCI a nie jakimś ZOND-zie
Wiecie co, ja nie jestem jakoś szczególnie pozytywnie nastawiona do kupowania psiaka w jakiejś jednosuczkowej hodowli z żadnym stażem, bo obawiam się że to jednak za duże ryzyko.
Sprawdzę jeszcze Hatty z Fortunatusa i napiszę z prośbą o porady do o ile się nie mylę z największym w polsce "stażem" hodowli Biała Pasja, skąd pochodzi ojciec pierwszego miotu Hattie.

Zofio, dotąd byłam obserwatorką na wystawach, tej interesującej rasy i zamierzam nareszcie osobiście poznać hodowcę/wystawcę i psiaki ;)
Myślę też, że jeśli ew. znajdę odpowiednio doświadczonych hodowców z interesującą hodowlą (a myślę też o Czechach lub Słowacji,także ze względu na to, że tam BOS jest póki co podobno znacznie popularniejszy ) - to z pewnością najpierw się tam wybiorę na rekonesans i sfilmuję psy(mam nadzieję, że mi pozwolą). Nasz szkoleniowiec obiecał że przyjrzy się i zaopiniuje (a kto wie, może go przypadkiem wyciągnę razem z nami :p)

Mam świadomość, że BOS to rasa w Polsce zwłaszcza bardzo rzadka, ogólnie nierówna. Ja wiem, że można wiele wypracować z psem od wczesnej młodości odpowiednią socjalizacją m.in - ale chciałabym wybrać możliwie najlepszy "materiał genetyczny" pod tym względem.;)
Jestem ciekawa czy np. Czesi mają testy psychiczne dla BOS - muszę zrobić wywiad środowiskowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='guina']matka mojego Brutusa Bodyguard ma pochodzenie Wilczy Kieł z Wrocławia. Tam jest tez hodowla tych psów. Ale nie mają rodowodu FCI :/ :([/QUOTE]
Guina! Chyba Bialy Kiel? To jest najstarsza chyba w Polsce hodowla Bialych zarejestrowana w ZOND, a nie w ZKwP. Nalezy do pani Wolak i psy stamtad pochodzace maja w papierach wpisane: Bialy Owczarek Niemiecki Dlugowlosy. Czy jakims cudem Bodyguard przepisal sunie do ZKwP? Pytam z ciekawosci, czy jest to w ogole mozliwe.

Link to comment
Share on other sites

Dzis okazało sie ,ze w ligocie, tej umieralni jest BOS!!!!
"[B] Bardzo piękny pies! [/B]Duży, ze stojącymi uszkami, nie zauważyłam zmian skórnych, PRZEPIĘKNE FUTRO- JEDNOLICIE BIAŁE!.
Nieszczekliwy.
Bardzo spokojny, mimo przebywania luzem w dużej sforze psów. Absolutnie nie zaczepia reszty, natomiast jest bardzo wpatrzony w człowieka- jak ktoś koło niego przejdzie (kogo zna) to bardzo się ożywia i cieszy Nie obchodzą go inne psy- tylko je obserwuje- woli towarzystwo ludzkie!"
[IMG]http://ligota.webhost.pl/resources/Image/blog/30.jpg[/IMG]
[IMG]http://ligota.webhost.pl/resources/Image/a023.jpg[/IMG]
[IMG]http://img378.imageshack.us/img378/3561/obraz037pm7.jpg[/IMG]

CZY KTOS MOZE POMóC??????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witamy :) Tu możecie zobaczyć nas na fotkach... :) [URL="http://www.foto.jeere.com/onki25"]www.foto.jeere.com/onki25[/URL] :) To zdjęcia z ostatniego spacerku. Mój BOS, to suczka o imieniu ALBA LUNA Alpen Angel. Jest świetną, zrównoważoną dziewczynką o rewelacyjnym zadziornym charakterku. Strasznie ją kochamy :)

Czekaliśmy na nią ponad rok i opłacało się! Luna świetnie się szkoli i jest wzorcową przedstawicielką rasy :) W chwili obecnej ma prawie 9 miesięcy - w sobotę będziemy świętować...

Serdecznie pozdrawiamy!
Kasia&Lunka

Link to comment
Share on other sites

Apropo, mama Luny jest długowłosym BOSem. Wygrała klasę Championów na Światowej Wystawie w Poznaniu, jest zrównoważoną suką o rewelacyjnym charakterze. Ja też długo zastanawiałam się nad hodowlą i rodzicami.... Dobrze trafiłam :) Moja gwiazdeczka świetnie rośnie i jest niesamowicie kochana... Była doskonale socjalizowana od samego początku.
Czekamy na pierwszą cieczkę a potem egzamin PT. Od czerwca chcemy startować w zawodach obedience klasy 0 podczas wystawy międzynarodowej w Krakowie. Liczę, że nam się uda :) Tak więc miot Alpen Angel jak najbardziej poszedł w kierunku użytkowym. Braciszek Luny - Argos jest przygotowywany do pracy w ratownictwie, a pozostała część rodzeństwa poza granicami Polski również dobrze sobie radzi na szkoleniach...

Poniżej link do filmiku ze spacerku sprzed około 3 tygodni... Lunka wprawdzie niedokładnie wykonuje komendy, ale filmik był kręcony podkoniec 2-godzinnego spacerku, poza tym moja pannica zapewne lada moment dostanie cieczki... więc hormony buzują ;) Na szczęście zdołałyśmy poprawić te w zasadzie drobne błędy - najważniejszy jest kontakt, sami zobaczcie :)

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=tD9Rq-xGlX8[/URL]

Serdecznie wszystkich pozdrawiamy!
Kasia&Lunka :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

My z moim facetem już zaczęliśmy planować BOS-ika na lato. Zaczęłam poszukiwania planowanych na 2007/2008 r miotów długowłosych, także za granicą. Myślę w tej chwili oprócz Polski, głównie o Czechach i Słowacji.
Najpierw czeka nas przeprowadzka do domu z wielkim ogrodem :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Heh! Dobrze szczeniarowi ;) Reprezentacje Czech i Slowacji dosc mocne sa. Duzo ladnych psow i dobrze zrownowazonych. Ja osobiscie nikogo z nich nie znam, ale Jovi chyba miala tam troche sensownych kontaktow. Powodzenia w poszukiwaniach. Mam nadzieje, ze sie pochwalisz jakimis fotkami jak male juz bedzie z Wami?

Link to comment
Share on other sites

Delay podobno słyszałaś na temat mojej hodowli same złe rzeczy. Zapraszam do osobistej weryfikacji :-)
Nie do kupna szczeniąt, bo w tym roku szczeniąt u mnie nie będzie, ale do weryfikacji pracy i psychiki mojej suki, oraz mojej wiedzy. Będzie mi miło porozmawiać z kimś kto umie pracować z psem:-)
Jeśli szukasz dobrego psa do pracy, to w tym roku rodzi się ciekawy miot w hodowli [U][COLOR=#0000ff]Whiteline Czech. [/COLOR][/U]
[COLOR=black][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Słuchaj, nie tylko same złe, różne, także te mniej pochlebne (i akurat nie od "konkurencji" z tego co zauważyłam) , ale wiesz...ja wiem jak to jest, jeśli się domyślasz co mam na myśli...
Wychowałam w rodzinie hodowców, dwa lata temu dołączyłam do hodowli owczarków szkockich collie mojej starszej siostry i nie od dziś wiem, jak to bywa między hodowcami...:p
To samo dotyczy "światka" wystawowego z którym jestem mocno obyta.
Ja należę do osób bardzo szczerych, ale zdecydowanie nie naiwnych i choć jęzorem chlapnę co usłyszałam to zanim podejmę decyzję dokładnie wszystko sprawdzę. A cieszę się jak mi ktoś dane zweryfikuje ;)

Szukam BOS-a do szkolenia - jedym słowem do wszelkiej maści współpracy mój zawód pozwala mi na spędzanie dużo czasu z psami, z którymi rozumiem się rewelacyjnie. Musi to być pies o solidnej i możliwie jak najbardziej wzorcowej dla BOS-a psychice i to sobie postawiłam za cel, nawet przed eksterierem (choć wystawy, a nawet ew. przyszłe hodowanie też rozważam). Ja wiem, że z pustego to i Salomon nie naleje i mam świadomość tego, że nawet najlepsza socjalizacja nie da mi psa o mocnej psychice jeśli nie będzie miał do niej predyspozycji.
Zdaję sobie sprawę oczywiście że z psychiką jest różnie, bo nad genami nawet najlepszy hodowca pełnej władzy nie ma i wiem też ile znaczy właściwa socjalizacja i wychowanie. Mam tego wszystkiego świadomość.W mojej rasie - collie borykamy się z podobnymi problemami.

Rozważam ogólnie hodowle z jakimś większym stażem hodowlanym niż jeden miot - hodowli o której dorobku i psach jakie z niej wychodzą można już coś więcej powiedzieć. Dlatego rozważam m.in Czechy i Słowację.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='calessandra']
Jeśli szukasz dobrego psa do pracy, to w tym roku rodzi się ciekawy miot w hodowli [U][COLOR=#0000ff]Whiteline Czech. [/COLOR][/U]
[/quote]
Napisałam do nich maila :) Czekam teraz na odpowiedź, ten miot faktycznie interesujący.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Delay']My z moim facetem już zaczęliśmy planować BOS-ika na lato. Zaczęłam poszukiwania planowanych na 2007/2008 r miotów długowłosych, także za granicą. Myślę w tej chwili oprócz Polski, głównie o Czechach i Słowacji.
Najpierw czeka nas przeprowadzka do domu z wielkim ogrodem :loveu:[/quote]

Hej Witam!
Ja też planuję kupno BOS-a ale dopiero w 2008. Narazie znalazłam fajnego pieska, który pracuje właśnie i ładniutki do tego strasznie. Jestem w kontakcie z babeczką. Było niedawno krycie Big Boy Rychli stin i Hermine Dia Elbigi. Myślę że skojażenie godne polecenia. Szczeniaczki mają przyjść na świat 12.06.07 no a do odbioru we wrześniu. Jest na USG widocznych 7szczeniaczków. Jedna sunia napewno trafi do jakiejś Pani z Jeleniej góry i pani Karolina pisała że jak się zdecyduje to może dla mnie też tam pieska przywieść. A tutaj jest stronka: [url]www.jindrova.cz[/url]

Link to comment
Share on other sites

Czyli ta sunia będzie ze skojarzenia z podanej przez Ciebie stronki? Ale Ty będziesz szukać psiaka do odbioru w 2008 roku. Odnośnie jeszcze tego czeskiego skojarzenia, psiaki to może będą fajne, ale cena dla obcokrajowców z kosmosu delikatnie mówiąc, nie są one tyle warte moim zdaniem, ale cóż jak są nabywcy za taką cenę to czemu nie :) !

Link to comment
Share on other sites

Ta strona którą podałam to jest stronka tego reproduktora, ale jest tam informacja o tym kryciu i rodowód suni i zdjecie. Z tego co wiem Pani/Ty jesteś właścicielką hodowli "biała pasja" tak? Rozmawiałam z Panią/Tobą niedawno przez telefon bo dowiedziałam się że Pani/Twoja sunia jest pokryta Chadem-Elbigi. Wspaniały pies, naprawde! Właśnie Takiego chciałabym mieć, z naprawdę długim włosem. Atylla też jest cudowny. Czy po szczeniaczkach które mają iść do nowych domków da się już z pewnością poznać, które będą miały taką sierść. Byłam w niedzielę u Pani Beaty w hodowli Lohrien zobaczyć szczeniaczki po Atyllku i jak dla mnie to od razu widać że jedna sunia jest bardziej pluszowa od innych(jest piękna tylko straszny szałaput z niej), a Pani Beata powiedziała,że to w wieku dopiero ok. 7 8 miesięcy da się stwierdzić czy taka sierść będzie:(
No ja najlepiej właśnie to pieska na początku 2008 bym chciała, no ale jak będzie trzeba czekać to poczekam.:)

Link to comment
Share on other sites

Być może, że rozmawiałyśmy:p Ale to nie moja sunia jest pokryta Chadem tylko u Joanny. Ja jednak idę w kierunku krótkowłosych,a tych jest w Polsce zdecydowanie mniej.
Co do Atylkowych córeczek to masz przewagę nade mną bo ja już dawno ich nie widziałam na żywo.
Odnośnie kudłatości to z tego co zaobserwowałam u tych kilku długowłosych psiaków u siebie, ale interesuję się też tym u innych hodowców to zauważyłam, że jeżeli szczeniak jest od małego bardzo kudłaty to taki najczęściej zostanie, natomiast z tymi mniej kudłatymi różnie bywa, potrafią potem zaskoczyć i być ładnie okudłaczone :p Generalnie można też założyć, że po naprawdę kudłatych rodzicach ( mam na myśli długowłosą odmianę) dzieci mają większą szansę być równie kudłatymi. Poza tym wydaje mi się , że to kiedy psiak ma dorosłą okrywę włosową jest cechą osobniczą.
Np. Atyl zawsze był kudłaty, Brego jako 8 tygodniowy szczeniak nie był aż tak kudłaty, a teraz jest kulą kłaków ( a nie ma jeszcze roku), natomiast najmłodszy Castor na razie nie bardzo jest długowłosy, zaczął zmieniać sierść. Wszystkie te psiaki są ze skojarzeń psów krótkowłosych.
Myślę, że spokojnie znajdziesz odpowiadającego Ci psiaka, jak nie w Polsce to poza nią. Bardzo dobrze robisz, że już teraz się rozglądasz, masz czas i możesz spokojnie sobie dokonać wyboru bo wiesz, co nagle to po diable :) Choć z tego co wiem to zdecydowana większość miotów w tym roku w Polsce przypadnie latem i wczesną jesienią.

Link to comment
Share on other sites

Zgadza sie. Rzeczywiście rozmawiałam z Panią Joanną z Canta Lupa:)
No ja to bardzo chciałabym trafić na wspaniałego psa. Jednak wiem też, że to sprawa szczęścia. Ale miejmy nadzieję. Jak narazie szczęście mnie nie opuszcza, więc może trafi mi się przyszły Champion:)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...