Jump to content
Dogomania

Wilczaste biesy -L&V


aganela

Recommended Posts

[quote name='magdabroy']A Vikki na spcerku nad wodę nie zabrałaś??[/QUOTE]
Nie,bo to nie było w naszej miejscowości,pojechaliśmy w odwiedziny do rodzinki...a do tego były obce dla niej dzieci i boję,żeby się wystraszyła...szczeniaki były luzem przy stawku,bo się pilnowały,a Vikki jak zobaczy obcych ludzi wpada w panikę i by pobiegła,zgubiła by się...Poza tym byłam ja(najstarsza),kuzyn i kuzynka(jeszcze dzieci)więc z 4 psem ciężko byłoby sobie poradzić...
Teraz jak zabieram moje psy na spacer to gdy mają dużo energii idą osobno,bo ciężko je razem utrzymać,aby dla każdej spacer był komfortowy..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 714
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='magdabroy']Ja nie twierdzę, że zdrowsze jest to czym karmiłby psa Twój teść :shake: Poprostu uważam, że sucha karma to świństwo. Jest to żarcie wysoko przetworzone, ze składnikami, których psi organizm wcale nie potrzebuje ;)
Owszem, przez rok Tora była karmiona suchym. Było to spowodowane tylko moim lenistwem :oops: Wcześniej żaden pies u mnie nie jadł suchego, tylko miały gotowane jedzenie ;) Tora też dostawała gotowane i suche. Ale wiem, że nie wrócę już do tej formy karmienia psa ;)[/QUOTE]
Torka jest na BARFIE a to jest bardzo zdrowe. Może i ja kiedys się do tego przekonam. :)
Gotowane specjalnie dla psa tez nie jest złe :)
Mój teść dałby psu smażonego kotleta, ziemniaki z sosem i wszystko inne co zostanie na stole... a to już na bank jest gorsze niż "kozie bobki" ;)


[url]http://images41.fotosik.pl/1719/5176d70585c54d05med.jpg[/url] wodna Lunka :loveu:

A mówiłam, że nie jest gruba :)

Ja chyba Ptysia muszę odchudzić :roll: Jak zobaczyłam Xandora to stwierdziłam, że mój jest grubas :evil_lol:
W ogóle to byliśmy z Ptyśkiem na spacerku z Monią i Xandorem :multi: Dobrze, że mi powiedziałaś o Ich galerii tutaj :) Ale on jest fajny :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ptysiak']Torka jest na BARFIE a to jest bardzo zdrowe. Może i ja kiedys się do tego przekonam. :)
[/QUOTE]

Jak usłyszałam pierwszy raz o barf'ie, to wiedziałam, że to jest to czego szukam ;) i to dzięki czemu mam czyste sumienie, że karmię psa tym co mu smakuje i jest dla niego wartościowe ;)


Kiedy nowe foty??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aganela']Madzia foty jutro,dziś jestem padnięta,obkupiłam się ciuchowo na zakupach;)[/QUOTE]

No to czekam do jutra ;)

Kupiłaś coś ciekawego??
Jak ja dawno nie byłam na ciuchowych zakupach :oops: Ale jeszcze muszę troszkę poczekać, żeby poszaleć po sklepie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aganela']Nie wiem czy ciekawego...rzeczy na jesień na studia już... jak na mnie dość kolorowe tzn. miętowe buty, takie kobaltowe i rude spodnie:)[/QUOTE]

ja jak byłam ostatnio na zakupach ciuchowych to kupiłam tenisówki, 2 pary spodni dresowych i bluzki sportowe :mdleje: Taaa na pewno do szkoły będę w tym chodzić :roll:
czas sie ogarnąć i iść po lepsze ciuchy :D

a spotkanko super :loveu:
ja zwracam uwagę na wagę psa, tym bardziej w wieku gdzie intensywnie rośnie.. tak juz mam....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalyna']ja jak byłam ostatnio na zakupach ciuchowych to kupiłam tenisówki, 2 pary spodni dresowych i bluzki sportowe :mdleje: Taaa na pewno do szkoły będę w tym chodzić :roll:
czas sie ogarnąć i iść po lepsze ciuchy :D

a spotkanko super :loveu:
ja zwracam uwagę na wagę psa, tym bardziej w wieku gdzie intensywnie rośnie.. tak juz mam....[/QUOTE]

Kalyna to wybierasz się na siłownię w tych dresikach:cool3: ja mam problem z ciuchami...szafa pęka w szwach,a ja nie mam się nieraz w co ubrać...i stoję pół godziny przed nią..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aganela']Kalyna to wybierasz się na siłownię w tych dresikach:cool3: ja mam problem z ciuchami...szafa pęka w szwach,a ja nie mam się nieraz w co ubrać...i stoję pół godziny przed nią..[/QUOTE]

nieeee, na zlot :lol:
nie cierpię bawić się z psem w dżinsach. Ogólnie jak wychodzę to ta są najlepsze spodnie ;) ale w domu, na spacery chodzę w dresach, bo w nich najlepiej się czuję...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalyna']nieeee, na zlot :lol:
nie cierpię bawić się z psem w dżinsach. Ogólnie jak wychodzę to ta są najlepsze spodnie ;) ale w domu, na spacery chodzę w dresach, bo w nich najlepiej się czuję...[/QUOTE]

ja uwielbiam dresiki:multi:a Luna lubi je ciągnąć i robić dziurki:mad:
jeszcze odgrzebałam parę zdj.co wrzucałam na owczarka..
niestety są takie o...
najlepszy pływak ;)
[IMG]http://images41.fotosik.pl/1719/e3b96b2b10f87df7med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images47.fotosik.pl/1514/4a943e1493a9fefcmed.jpg[/IMG]

[IMG]http://images43.fotosik.pl/1509/2f69d246ce99c91emed.jpg[/IMG]

i buziak na koniec :loveu:
[IMG]http://images35.fotosik.pl/1584/cc44eb943610ec58med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Hejka... Lunie po wyjętym przeze mnie samodzielnie kleszczu(ok.tydzień temu,może więcej) w uchu zrobił się taki pryszcz jakby tzn.taka twarda kulka,a na górze jakby ropień/strupek ze złuszczoną skórą..nie ma żadnej ropy....jest to niezbyt duże wielkości pół najmniejszego paznokcia u ręki...jej zachowanie jest ok.nie jest apatyczna...boję się,że to choroba odkleszczowa...będę obserwować... jak się jej nie pogorszy wcześniej to na tygodniu pojedziemy do weta..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aganela']Hejka... Lunie po wyjętym przeze mnie samodzielnie kleszczu(ok.tydzień temu,może więcej) w uchu zrobił się taki pryszcz jakby tzn.taka twarda kulka,a na górze jakby ropień/strupek ze złuszczoną skórą..nie ma żadnej ropy....jest to niezbyt duże wielkości pół najmniejszego paznokcia u ręki...jej zachowanie jest ok.nie jest apatyczna...boję się,że to choroba odkleszczowa...będę obserwować... jak się jej nie pogorszy wcześniej to na tygodniu pojedziemy do weta..[/QUOTE]

Po ugryzieniu po kleszczu może pozostać odczyn w formie takiego bąbla czy też brodawki od kilku dni do nawet końca życia.
Nieraz wykręcałam kleszcze Kolce a potem smarowałam spirytusem to miejsce. Czasami miała takie bąble nawet i parę miesięcy ale wszystkie z czasem znikały.
Jeśli Lunka zachowuje się normalnie to pewnie nic jej nie dolega a bąbelek zniknie :)
Ale masz rację, lepiej obserwować Lunkę czy nic złego się nie dzieje. :)

Link to comment
Share on other sites

obserwuje,obserwuje...wet kazał to zakraplać wodą utlenioną...ale i tak chyba po południu do niego pojedziemy...Luna na razie je,pije, bawi się, boję się, że objawy...bo np. gorączkę,bolesność stawów na początku nie tak łatwo rozpoznać..zwłaszcza,że ona nie może usiedzieć w domu i jest taka młoda.. 6mies....a borelioza może powracać i uszkadzać stawy...

Link to comment
Share on other sites

cieszę też bo byliśmy u technika wet(bo weta nie było) stwierdził,że to wcale nie jest ropień... [IMG]http://forum.owczarkopedia.pl/images/smilies/biggrin.gif[/IMG] to jest taki guzek ze strupkiem...i na razie mam patrzeć,zmierzył temperaturę.. 39 stopni podobno ok. tak ogólnie to się śmiał ze mnie i wyszłam trochę na panikarę... [IMG]http://forum.owczarkopedia.pl/images/smilies/blush.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halcia']Na wszelki wypadek sprawdzaj zawsze czy całego usunęłas/głowa,no i rusza sie,widac ruch łapami/[/QUOTE]
ruszał łapskami,wszystkie ruszają które wyciągam....ale jeszcze muszę być na baczności...na następny rok kupuję advantix....zastanawiam się też nad szczepionką dla psów na boleriozę,ale ten wet mówił,że u nas jeszcze nie było w okręgu przypadku tej choroby...

Link to comment
Share on other sites

Może na wszelki wypadek zakrop Lunkę i Vikkę na kleszcze. Jeszcze jest ciepło i bywają. Nie będziesz miała przynajmniej zmartwień :)

A przy okazji gdyby trafił się jeszcze kiedyś kleszcz to spróbuj po wykręceniu wmasować to miejsce spirytusem. Ja tak robię u Kolki i często jest tak, że potem nie ma nawet bąbla :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...