Jump to content
Dogomania

Nadwaga u 9-miesięcznego szczeniaka


Ahri

Recommended Posts

Witam! Jestem właścicielką 9-miesięcznej suczki :) Niestety już od dłuższego czasu zmagamy się z nadwagą, niektórzy mówią, że suczka jest wręcz okropnie opasła, zaś niektórzy, że nic po niej nie widać ;-) Więc czasem sama się zastanawiam o co chodzi... Z tego co się orientuje, nadwagę rozpoznaje się po tym, że nie da się wyczuć żeber. Ja, żebra u niej czuję, o ile dotknę ręką wystarczająco mocno :-) Acz uważam, że mogłaby trochę schudnąć, chociaż 2-3 kg. Jednak tutaj zaczynają się schody, daję jej najmniejszą możliwą dawkę pokarmu (royal canin dla szczeniąt), codziennie jesteśmy na dłuuugim spacerze, smakołyków też niet, no może czasem, ale ma to odkładane z karmy. Najgorsze jest to, że im bardziej staram się ją odchudzić, tym bardziej wydaje mi się, że ona tyje :roll: Jak patrzę na inne szczeniaki w jej wieku, to większość to naprawdę chudzinki, a ich właściciele nie chodzą z nimi na jakieś bardzo długie spacery... Też myślę, że ze smakołykami się nie ograniczają za bardzo. Dlatego trochę mnie to zastanawia, co jest nie tak. Hmm, z tym, że w domu suczka jest baardzo spokojna, po spacerze potrafi już spać do końca dnia, ewentualnie z przerwami na zajrzenie do kuchni, czy przypadkiem nic się tam dla niej nie szykuje ;-) Ten nadmierny spokój też trochę mnie martwi, ale może to już taki charakter.
No nic, opisałam mój problem pokrótce, a teraz proszę o podpowiedzi, co zrobić, żeby trochę schudła? Więcej ruchu? Jakiego? Zmniejszenie dawki pokarmu? W sumie jest trochę mniejsza od innych psow w jej wieku, ale nie jakoś tak bardzo. Może w ogóle zmienić pokarm na jakiś mniej tuczący, ale zawierający wszystkie składniki odżywcze potrzebne do rozwoju? Czy może dopatrywać problemów w czymś innym?
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :-)

Edited by Ahri
Link to comment
Share on other sites

ahri.dobrze wiesz że gruby pies to same problemy zdrowotne a ona jest jeszcze mloda i ma przed soba jakies 12 lat.po pierwsze ,niestety z psem trzeba raz w miesiacu chodzic do jakiejs przychodni i psa ważyc a wage zapisaywać np.w książeczce zdrowia psa.super że masz tak grzecznego psa w domu większosc mlodziezy jest nawet w domu dośc rozrywkowa.tak czy siak nie nalezy dokładac psu wysiłku typu skoki,fresbee i takie rzeczy-bo zerwanie więzadła krzyzowego murowane.długie spacery jak najbardziej i oczywiście "wściekanie się"z pobratymcami.
co do zbicia naddatku kilogramów-ja to juz gdzieś pisałam,idz do weta który ma program slim fit (z firmy royal canin)obliczy on ile karmy obesity menegment pies powinien dostawac aby uzyskac wymażone kilogramy.psy na tej karmie bardzo ładnie chudna przy zachowaniu energii(w sumie sunia twoja jest prawie dorosła,ale byc może bedzie musiala otrzymywac jakies wapno i witaminy bo obesity rc jest dla dorosłych a dorosly retriver jest niby szaowany pow.15 m-ca życia)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...