Jump to content
Dogomania

Nowe karmy Puffins, Agil ,Eddy


mateso

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ale ta karma weszła na polski rynek w marcu..musi jakimś sposobem zdobyć klientów...a jak inaczej dokonac jeśli nie przez promocje i dobre ceny? moja sunia przeszła z brit premium i care na agila w zasadzie zaraz po wprowadzeniu ich tutaj na rynek i jestem bardzo zadowolona ładna sierść kondycja itp itd...wieć osobiście polece a jeśli zależy ci na wyższej cenie to kup nie agil a puffinsa myśle ze 180 zł to już nie jest aż tak mało.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Już wszystko w porządku :) W związku ze sporymi wydatkami (ach, rekrutacja, studia, wakacje ;) ) tym razem wypróbujemy karmę z niższej półki cenowej - Agil Junior. Mam co prawda dorosłego bordera, ale ta wersja dla szczeniaków bardziej mi odpowiada pod względem składu, który jest naprawdę bardzo ciekawy, biorąc pod uwagę niską cenę. Przerobiłyśmy już w swoim życiu naprawdę sporo karm (Josera, Brit, Brit Care, N&D, Nutra Nuggets, Chicken Soup, Acana) i stwierdzam, iż w większości przypadków stan psa (sierść, trawienie, energia itd.) nie ulegał większym zmianom, wszystko było w porządku. Dlatego mam nadzieję, że tym razem się nie zawiodę :)

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie - na stronie przyjacielpies.pl podany jest skład w języku polskim i przykładowo dla Agil Junior All Breed początek brzmi tak:
"Suszone mięso z kurczaka, gotowany ryż, suszone mięso jagnięce"

Za to na stronie [url]http://www.agil-food.com/j_ab_slozeni.html[/url] możemy przeczytać:
"Chicken meat, boiled rice, lamb meat"

A na [url]http://www.agil.cz/j_ab_slozeni.html[/url] :
"Kuřecí maso, vařená rýže, jehněčí maso"

Zauważam niezgodności w tłumaczeniu (suszone - świeże) ;) Bo jednak w przypadku świeżego mięsa sporą część jego masy stanowi woda, która odparowuje w procesie produkcji karmy. Mam jednak nadzieję, że podsumowanie składu "Zawartość suszonego mięsa 41%!!!" odnosi się faktycznie do stanu po odparowaniu wody :)

Link to comment
Share on other sites

Witam

Już wyjaśniam:) Mięso jest dodawane do karmy w formie świeżej ale kolejność skłądników w składzie jest podana po wysuszeniu dlatego jest takie tłumaczenie. Oczywiście zawartość mięsa w suchej masie jest prawdziwa. Oczywiście producent może potwierdzić moje słowa, wystarczy napisać do nich maila podanego na ich stronie internetowej.

Pozdrawiam serdecznie
Mateusz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

miałam puffins dla małych ras i muszę przyznać że mój niejadek nawet ją jadł.. poduszki podobne do royal exigent.. zero negatywnych reakcji..
karma agil niestety nie spasowała w ogóle.. ma za duże granulki i jest nietknieta..
szkoda ze puffins ma pszenice i mleko.. i do tego to mięso czy suszone mięso(zastanawiające)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Panu Mateuszowi, który wsparł naszego biedaczka Enterka - wspaniałe, że są jeszcze ludzie pomagający bezinteresownie, maluszek będzie miał co jeść :)

[IMG]http://img41.imageshack.us/img41/606/img6950resize.jpg[/IMG]



Skład karm jest bardzo interesujący, tak swoją drogą ;)

Link to comment
Share on other sites

witam
zachęcona składem, oferta promocyjna oraz próbkami, zakupiłam swojemu futrzakowi karmę Eddy. Na początku bardzo ładnie jadł, kupy były ok. tzn 2 razy dziennie. Ale to był jeszcze przejściowy okres z brita, bo inaczej tego wytłumaczyć nie umiem . Teraz Majk kończy 8 kilogramowy worek, w zapasie mam drugi. Bąków po karmie nie ma, sierść w normie, ale z miski znika może połowa porcji ( i rano i wieczorem) a kupy !!!!! Nie zdarza się, żeby było ich mniej niż 4 i są takiej wielkości jak z dużego psa-Majk zdecydowanie więcej wydala niż zjada, więc dla niego przyswajalność karmy jest marna. Jak skończy nam się drugi worek wracam do dobrego Brita. Nie będę więcej eksperymentować na psie. To bardziej mnie się zachciało zmiany karmy niż było to potrzebne. Może dla innych psiaków karma ok., ale nie dla MAjka!

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś zna dawkowanie Eddy dla szczeniaka (tego zachudzonego paszczaka ze zdjęcia powyżej ;))? Waga docelowa psa: 25-30kg.

Ogólnie pies funkcjonuje bardzo fajnie, przytył już ponad 3kg, kulki są odpowiednio duże (w Agilu Junior trochę za małe, bywało, że pies wciągał bez gryzienia :lol:), sierść się poprawia, kupy w porządku :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='inna877']Kurcze zainteresowal mnie Agil dla szczeniorów... ale szkoda że tylko worki 10kg.. a nie np po 3. 10kg to troche za duzo zeby kupować w ciemno.. :([/QUOTE]
No właśnie bo ja np chciałabym kupić 1 kg puffins bo nie wiem czy mojej suni posmakuje bo ona strasznie wybrzydza :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='inna877']dlatego ja kupuję Brita, ma ponad 40% kurczaka, za kg 7,5zł ;] a pies wyglada super.[/QUOTE]

nie kazdy pies bedzie jadl brita i ladnie na nim wygladal i sie czul...moja pierdzi jak odrzutowiec na tym gownie, a mloda od szwagra jest cala czerwona i rowniez pierdy nie do wytrzymania....
a ten wpis w tym w temacie tak apropos czego?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...