Jump to content
Dogomania

Metryczka a rodowód.. ??


niunka_71

Recommended Posts

Siema..
Wiem, ze Was męcze, ale chyba to dobrze, ze chce dla mojego przyszlego skarba jak najlepiej :D ?
Jezeli kupuje sie pieska po rodowodowych rodzicach, to przy odebraniu szczeniaka dostaje sie rodowod? Czy jakas metryczke ?
O co chodzi ?
Kompletnie sie w tym nie orientuje ;P
Jak mozecie to napiszcie cos o tym ;)
I z jakich hodowli są Wasze pieski? Jezeli w ogole z hodowli :) ?

Link to comment
Share on other sites

To jest tak. Kiedy odbierasz szczeniaka z zarejestrowanej hodowli dostajesz metryczke, w ktorej opisany jest wiek malucha, rodzice, krewni itd. Pozniej jesli chcesz wybrac sie na wystawe idziesz do ZK i wyrabiasz z tej metryczki rodowod;) Jesli ma to byc piesek do kochania nie musisz tego rodowodu wyrabiac.

Moj pies jest z hodowli IRAWADI (ktora juz niestety nie istnieje:roll:) i jest bez rodowodu... Ponoc lewy miot:lol:

Link to comment
Share on other sites

Rodowod wyrabiasz sobie w zwiazki najblizej Twojego miejsca zamieszkania bo wiesz jka chcesz wyrobic rodowod to musisz metryczke dac do zwiazku i po dwoch miesiacach odbierasz rodowod
aaa i zeby szczeniaczki byly z rodowodem hodolwa musi byc zarejestrowana w Zwiazku Kynoligiczny koszt rodowodu 36zl +rejestracja psa 22zl

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Magda_Miki']Mozna to sprawdzic dzwoniac do ZK. Na stronie takich informacji raczej nie ma (sa za to szczeniaki).

Poza tym zwykla domowa pseudohodowla nie ma nazwy:roll:[/quote]
Co do nazwy się nie zgodze każdy może nazwać swoją psełdohodowle i będzie to zgodne z prawem. Jednak powinno się zdzwonić do związku i spytać czy jest miot w danej hodowli po danych rodzicach bo słowo po rodowodowych rodzicach nie znaczy że szczenie będzie miało metryczke.
Mogą być rodzice z rodowodem a szczeniaki nie i najczęściej gdy szczenie nie ma papieru pisze się po rodowodowych rodzicach zamiast szczenię posiada metryke

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']Co do nazwy się nie zgodze każdy może nazwać swoją psełdohodowle i będzie to zgodne z prawem. Jednak powinno się zdzwonić do związku i spytać czy jest miot w danej hodowli po danych rodzicach bo słowo po rodowodowych rodzicach nie znaczy że szczenie będzie miało metryczke.
Mogą być rodzice z rodowodem a szczeniaki nie i najczęściej gdy szczenie nie ma papieru pisze się po rodowodowych rodzicach zamiast szczenię posiada metryke[/QUOTE]

Zgadzam się z tobą. Mój Harry jest po rodowodowych rodzicach (widziałam oboje rodziców) i byli teoretycznie championami. Hodowczyni, jako że byliśmy pierwszymi "klientami" to się nas zapytała czy pies ma być z rodowodem, no niestety mój tata powiedział, że nie i cały miot nie był zarejestrowany w ZK pomimo tego, że hodowla jest zarejestrowana

Link to comment
Share on other sites

[quote name='go|denk@!']Zgadzam się z tobą. Mój Harry jest po rodowodowych rodzicach (widziałam oboje rodziców) i byli teoretycznie championami. Hodowczyni, jako że byliśmy pierwszymi "klientami" to się nas zapytała czy pies ma być z rodowodem, no niestety mój tata powiedział, że nie i cały miot nie był zarejestrowany w ZK pomimo tego, że hodowla jest zarejestrowana[/quote]
Taka hodowczyni już moze mieć kłopoty bo jest zarejestrowana w ZK, jednak gdy ktoś ma psiaki wogle nie zarejestrowane i hodowla na papierze też nie istnieje to nic mu zrobić nie można:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']Co do nazwy się nie zgodze każdy może nazwać swoją psełdohodowle i będzie to zgodne z prawem.
[/quote]

Pewnie, że każdy może, ale po co ma to robić skoro rozmnożył swoją suczkę dla zysku. Nazwa w niczym nie jest mu potrzebna - chyba, że chce się podszyć pod hodowcę i robić z ludzi balona (jak to robi pseudohodowla znanej na forum pani P.)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']Taka hodowczyni już moze mieć kłopoty bo jest zarejestrowana w ZK, jednak gdy ktoś ma psiaki wogle nie zarejestrowane i hodowla na papierze też nie istnieje to nic mu zrobić nie można:shake:[/QUOTE]

hmm a jak takie coś można zgłosić? Coprawda psiak nie jest zarejestrowany, ale w książeczce zdrowia mam imie, nazwisko, były adres (bo prawdopodobnie hodowczyni się wyprowadziła).
A hodowczyni mogła przepisać na kogoś innego tą hodowle? Bo właśnie weszłam na str chorzowskiego oddziału ZK gdzie ta hodowla była zarejestrowana i zauważyłam, że hodowca się zmienił, a nazwa została taka sama

Link to comment
Share on other sites

[quote name='go|denk@!']hmm a jak takie coś można zgłosić? Coprawda psiak nie jest zarejestrowany, ale w książeczce zdrowia mam imie, nazwisko, były adres (bo prawdopodobnie hodowczyni się wyprowadziła).
A hodowczyni mogła przepisać na kogoś innego tą hodowle? Bo właśnie weszłam na str chorzowskiego oddziału ZK gdzie ta hodowla była zarejestrowana i zauważyłam, że hodowca się zmienił, a nazwa została taka sama[/quote]
A to już inna sprawa , tu trzeba się by było wysilić i sprawdzić czy np hodowla nie została przepisana na współmałżonka lub innej osoby tylko teoretycznie bo inaczej jej nic nie zrobią. A TAKIE ŻECZY ZGŁASZA SIĘ PRZECIEŻ W ZWIĄZKU I MOZESZ TO ZROBIĆ NAWET JAK SIĘ HODOWCA ZMIENIŁ (spytać sie czy nie ma w tym jakiegoś oszustwa by ją sprawdzili) moze by się zgodzili

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='ladyyork']Taka hodowczyni już moze mieć kłopoty bo jest zarejestrowana w ZK, jednak gdy ktoś ma psiaki wogle nie zarejestrowane i [B]hodowla na papierze też nie istnieje to nic mu zrobić nie można[/B]:shake:[/quote]

Masz racje, nie mozna, ale chyba wiesz to z własnego doswiadczenia, i ta emotka na końcu Twojej wypowiedzi jest po prostu nie na miejscu:
[URL]http://www.pinezka.dyskutuj.com/sprzedam-lub-zamienie-na-sunie-yorka-temat-vt8.html[/URL]

[URL]http://www.pinezka.dyskutuj.com/trudna-decyzja-maluszki-lady-temat-vt7.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...