Jump to content
Dogomania

Akita i głuchota


Hachiko

Recommended Posts

Pierwsze słyszę, skąd masz takie informacje:-o Oczywiście, pewnie są jakieś przypadki głuchoty u akit ale na pewno nie są one częstsze niż u innych ras. Z tego co wiem skojarzenie dwóch białych akit (czego robić niewolno i prawdziwi hodowcy o tym wiedzą i nie robią) może doprowadzić do tego, że ich potomstwo będzie głuche lub ślepe. Po prostu weź psa z dobrej hodowli a na pewno będziesz miał dużo większe prawdopodobieństwo, że pies będzie zdrowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hachiko']Biorę sobie za około roku akite. Podobno 100% tych psów cierpi na głuchote ktora sie nasila z wiekiem. To prawda? Są wyjątki> Jak tego uniknąć?[/QUOTE]


Hm....trzeba natychmiast po zakupie udac sie do laryngologa!!!!:p a jak nie pomoże,to pozostanie tylko...psychiatra...........:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Po moim psie mogę stwierdzić, że te psy mają aż za dobry słuch, my nie możemy nawet jabłka zjeść w spokoju bo jak tylko usłyszy ugryzienie to przybiega galopem nie wiadomo skąd i się sępi:evil_lol:

[B]Hachiko[/B] może chodzi Ci o to, że jak np. wołasz psa to on zachowuje się tak jakby Cię nie słyszał? Ale to nie jest sprawa głuchoty:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sukóru']Po moim psie mogę stwierdzić, że te psy mają aż za dobry słuch, my nie możemy nawet jabłka zjeść w spokoju bo jak tylko usłyszy ugryzienie to przybiega galopem nie wiadomo skąd i się sępi:evil_lol:

[B]Hachiko[/B] może chodzi Ci o to, że jak np. wołasz psa to on zachowuje się tak jakby Cię nie słyszał? Ale to nie jest sprawa głuchoty:lol:[/QUOTE]

Mój ma dokładnie tak samo z jedzeniem. Pomimo, że staram się jak mogę żeby nie chrupnąć:) Mój zachowuje sie jakby nie słyszał wtedy, gdy po prostu nie chce mu się wstać(ewentualnie kiedy uważa, że przyniesienie po raz n-ty patyka nie jest już fajne) ...wtedy faktycznie natychmiast głuchnie xD

Link to comment
Share on other sites

no ja myśle, ze to 100% to racja ale tylko jesli chodzi o sytuacje, które akita sobie uzna za nie do końca komfortowe dla siebie...np konieczność przyjścia do właciciela na zawołąnie :P ale to głuchota tymczasowa ...po chwili słuch wraca :) ale sie powtarza ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...