Jump to content
Dogomania

Jak się zachowuje seterek piesek w ogrodzie?


Guest Albert

Recommended Posts

Jak się zachowuje seterek piesek w ogrodzie, chodzi mi o drzewka i krzaczki, jest jakimś wybitnym szkodnikiem, mam na myśli potrzeby fizjologiczne, czy nie odbiega od normy. A jeśli chodzi kopanie? Lubi sobie podłubać w ziemii?

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Albert, jednak będzie seterek?! :)

Jak nie chcesz mieć obsikiwanych krzaczków i drzewek to kup sukę. ;)

Ale podobno można psa nauczyć, żeby nie sikał w ogrodzie? Ja nigdy nie próbowałam, bo nie mam ogrodu... :roll:

A co do kopania- jeśli pies będzie wybiegany, nie będzie spędzał całych dni sam w ogrodzie to jest szansa, że nie będzie kopał. Nie wszystkie psy lubią kopać. Zależy jak Ci się trafi ;) Był taki topic na wychowaniu- o kopaniu w ogrodzie- poszukaj, lepiej go uczyć od małego... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Coztego bliski mi czlowiek ktory prowadzil hodowle gordonow nauczyl jakos te swoje potwory aby nie sikaly.....I nie sikaly :lol:

Aczkolwiek nie mam pojecia jak to zrobil :lol:

PS.Cerry tez nie podsikuje jak narazie.....Oby nigdy tego nie robil...

A jesli juz to po prostu trzeba dostosowac ogrod do psa i zasadzic to czemu siusie nie zaszkodza....W milosci trzeba isc na kompromisy 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mój gordon nie ma swojego ogródka, ale często bywa ogrodzie swojej narzeczonej. Nigdy nie przyszło mu na myśl kopanie. Galopuje za swoją ukochaną i nawet nie ma czasu na sikanie.. Jego "przyrodni brat" jamnik - zapalony "kopacz" ,ogródek też zostawia w spokoju :P Nadrabia za to na łąkach. Gordon woli bieganie, bieganie, bieganie w wodzie i bieganie :P Poniżej zakochani już od dwóch lat (pierwsza miłość)galprzyj_m1.jpg

OFI%20z%20Doliny%20Lopienki%20-%205.04.2003.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

a ja mam inne doswiadczenia...Od wielu już lat u nas w domu gościły i goszczą setery ( w tej chwili jeden irland :wink: ), swojego czasu były też sczeniaczki,dużo szczeniaczków ( nawet 12 sztuk kiedyś :o ) i muszę powiedzieć że to jedne z bardziej niszczycielskich szczeniąt , mam porównanie bo mamy kilka ras ,m.in amstaffkę, CTR ,afgankę,whippeta nie wspominając o innych rasach które również u nas gościły. Nasz seter ma w tej chwili 8 lat i do tej pory jest nieco "zwariowanym"psem i oczywiście że obsikuje wszystko równo i dokładnie :P .Kiedy był mały dosłownie "paliło" mu się w pysku ,nie mówiąc o 12! małych seterkach które skosiły ogród maksymalnie :o

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moj obecny pies (seter) obsikuje oczywiscie krzaczki i drzewka i czasem kopie (zwlaszcza w grzadkach z marchewka). Za to poprzedni pies (bokser) nigdy nie sikal w ogrodzie (byl kulturalny i wychodzil sam poza ogrod - poniewaz dom byl w budowie, jak i ogrod :wink:, wiec nie byl ze wszystkich stron ogrodzony) ani nie kopal.
Seter moj zas potrafi mlode drzewko czeresni zaraz po wsadzeniu wyrac z ziemi i biegac po ogrodzie i zachowujac sie jakby myslal :"ale mam fajnego patyczka". Ale oczywiscie niech cie to nie zniecheci do setera, bo o ile wiem od znajomych nie wszystkie kopia, obsikuja i wyrywaja drzewka :D .

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja Dora nie siusia, ani nie kopie na swoim ogródku, choć nie mieszkamy w domku jednorodzinnym i mamy jedynie działkę. Żadko tam jeździmy, ale Dorka i tak zostawia wszystko w spokoju i załatwia się poza nią. Zresztą ona ma wyjątkowe upodobania- musi mieć wyższą trawę żeby się załatwić :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

nasz 4,5 miesieczny seterek (seterka;) wlasnie wczoraj wykopala w ogrodku ok. 40 cm :o glebokosci dolek, przekopujac sie przez gruba warstwe sniegu, przez to co zostalo po ostatnich roztopach czyli warstwe zlodowacialego sniegu :roll: , nastepnie przez warstwe trawy pod tym wszystkim i potem juz fruwala ziemia :roll: Tak ze nie wiem co bedzie dalej, byc moze piesek z tych kopiących. Jednak generalnie nie robimy z tego powodu jakiegos wielkiego problemu. Cóż.."ryzyko" posiadania psa (jedno z wielu :wink: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...