Jump to content
Dogomania

ONkowe zakupy


Aga i Eto

Recommended Posts

[quote name='Ashnah']Ok, więc uważasz, że kaganiec nylonowy jest do kitu, cóż, kwestia gustu.[/quote]
to nie jest kwestia gustu! Nie można powiedzieć, że kaganiec nylonowy jest dobry... bo to nie jest kwestia światopoglądowa... dobry kaganiec to taki, który pies nosi bo musi ale nie ogranicza on żadnych jego ruchów. Jest ale dla psa oprócz ciężaru i niedogodności zapięcia jest on niewyczuwalny... taki w którym pies może szczekać, ziewać, jeść, pić...
na początku też mieliśmy nylonówkę ale dostałam opiernicz od saJo i zamówiliśmy sobie z gappay'a taki wielki i oprócz tego, że jak się kładzie to zasłaniają mu się oczy :evil_lol: to może robić w nim wszystko... potrzebuje go tylko do autobusu... a mój pies upodobał sobie ziewanie w autobusie... i nikt i nic mu nie broni :diabloti:
te nylonówki to powinni używać na weterynarii tylko i wyłącznie, bo my jak ostatnio byliśmy to obwiązali mi psa sznurkiem :diabloti: :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 614
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ashnah']Kurcze, nie wiedziałam, że kaganiec nylonowy jest aż tak zły. Ja dla swojej suni mam dwa: nylonowy i skórkowy. Nosi je na zmianę, ale jak wspomina saJo: do weta nylonowy, na spacer skórka. A Waszym zdaniem który jest lepszy do noszenia na codzień: cały skórzany czy metalowy?[/quote]
cały skórkowy to znaczy, że też obcisły, bo jak niby ta skóra ma się trzymać... metal lepszy i to nie taki typowy... czyli w kształcie i długości ryjka tylko najlepszy taki kwadrat - my mamy taki: [URL]http://gappay.pl/popup_image.php?pID=496[/URL] wygląda strasznie i wszyscy w autobusie zawsze patrza sie na mnie jakbym mordowała tego psa z taką machiną na łbie, a ja tylko patrze z politowaniem na te biedne zwierzynki w nylonówkach
p.s. mój poprzedni post odnosi się do wypowiedzi, którą zmieniłaś :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Tak wiem, zmieniłam post, ale zanim przeczytałam Twoją odpowiedź, bo nie do końca to miałam na myśli. Nie mam jeszcze doświadczenia w posiadaniu psa o takich rozmiarach, że musi on nosić kaganiec dlatego piszę. Opiernicz dostałam i pewnie zasłużyłam. Dlatego wielkie dzięki za wszystkie rady. Będę mądrzejsza :)
Co do nylonówki, bo wróce jeszczena chwilke do tego tematu: Neri ma zakładany do autobusu, weta i na krótki spacer. Jak idzie się wybiegać to bez kagańca, bo uczy się apotować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ada89']metal lepszy i to nie taki typowy... czyli w kształcie i długości ryjka tylko najlepszy taki kwadrat - my mamy taki: [URL]http://gappay.pl/popup_image.php?pID=496[/URL] [/quote]
Ten kaganiec rzeczywiście wygląda strasznie, znaczy jakiś taki wielki.
Jak Twój piesio się do niego przyzwyczaił, nie jest za cieżki? Choć to pewnie pytanie do innego wątku.

Link to comment
Share on other sites

A tym autobusem to ile jedzie? Jeden przystanek? :cool3: Bo jak jeden przystanek, to spokojnie można przejść zamiast jechać, a jak więcej niż jeden, to już kaganiec nylonowy jest do d... Tak samo krótki spacer - co to znaczy krótki spacer? Jeśli minuta, to ok, ale nie wierzę, żeby ktoś wychodził z psem na spacer na minutę. A jeśli powyżej minuty, to - patrz wyżej. :cool3: Kaganiec nylonowy nie służy do noszenia, tylko do poskromienia psa na moment. Nota bene ja nawet u weta, jeśli już muszę używać kagańca, co u każdego psa zdarzyło mi się dokładnie jeden raz, to używam normalnego - tzn. metalowego powlekanego.

Kaganiec powinien być taki, żeby pies mógł swobodnie ziewać. Pies się nie poci - odparowuje wilgoć przez ziajanie, musi mieć możliwość swobodnego otwierania pyska. Skórzany kaganiec też nie jest dobry, bo jeśli ma nie spadać, to jest za ciasny, poza tym jak zmoknie robi się sztywny i ta sztywna skóra rani psu nos. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Moje psy też mają kagańce tego typu, co pies Ady - tylko moje model na dobermana (mają dłuższe pyski niż owczarki niemieckie). Taki kaganiec jest lekki, na pysku opiera się tylko paskiem skóry podszytej filcem plus skórzany pasek za uszami. Jest z lekkiego metalu powleczonego plastikiem, łatwo go umyć, nie ma obawy, że np. zimą pies sobie odmrozi język dotykając metalu (jak w zwykłym kagańcu metalowym) albo uszkodzi skórę na nosie (jak w kagańcu skórzanym). Pies może w nim ziewać, pić wodę, jeść smakołyki (wkładane przez kratki kagańca), a przede wszystkim swobodnie ziajać.

Link to comment
Share on other sites

W kwestii kagańca moja Sabra ma teraz kaganiec plastikowy nr 8 ale ma on wade nie może ona tak maksymalnie otworzyć pyska jak ziema- ma tam luz ale nie taki jaki bym chciała.

Chciała bym jej kupić kaganiec z Gappay tylko nie wiem jaki.

Zależy mi żeby mogła maksymalnie otworzyć pyszczydło bo ona ma powiększone serce i szybko się męczy.

Wymiary jej mordy
Obwód kufy 24 cm
Długość kufy 11 od góry
Długość kufy od dołu 13

Obwód szyi za uszami 40 cm

Doberman pies czy doberman suka dla niej będzie dobry ??
Powlekany czy ocynkowany ??

Link to comment
Share on other sites

BeataG odpowiedziała już na wszystkie pytania... z przezwyczajeniem psa tez nie ma problemu, bo on mu po prostu nie wadzi... tak jak powiedziała kiedyś saJo nawet psy, które nienawidzą zwykłych kagańców z tym nie mają jakoś problemów...
ja za to mam pytanie do BeatyG... ostatnio pisałaś coś o rękawiczkach jakie sobie kupiłaś... mozesz powiedzieć gdzie i jakie... najlepsze zdjęcie by było... bo ja nie moge w żadnym sklepie ich dostać... :angryy: a rączki bolą :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

BeataSabra, ja osobiście wolę powlekane (mam i takie i takie, bo na początku, jak kupowałam, były dostępne tylko ocynkowane, potem dokupiłam powlekane) - łatwiej je utrzymać w czystości, a poza tym nawet jak psu się uda językiem dosięgnąć kratki, to zimą go sobie nie odmrozi. Moje psy mają szersze kufy (ok. 28 cm) i mają model doberman pies, więc myślę, że Twojej suni wystarczy doberman suka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ada89']ja za to mam pytanie do BeatyG... ostatnio pisałaś coś o rękawiczkach jakie sobie kupiłaś... mozesz powiedzieć gdzie i jakie... najlepsze zdjęcie by było... bo ja nie moge w żadnym sklepie ich dostać... :angryy: a rączki bolą :evil_lol:[/quote]

Już się robi, oto link do sklepu i tych konkretnych rękawiczek:
[url]http://www.konik.com.pl/sklep,1321,,,03,,pl-pln,396180,0.html[/url]

Kupiłam jeszcze 2 inne rodzaje, ale te są najlepsze dzięki silikonowej kratce na wewnętrznej stronie dłoni i palców.

Link to comment
Share on other sites

ada89
Osobiscie wole agresywnemu psu zakladac opaske z bandaza niz nylonowy kaganiec, jest to po prostu bezpieczniejsze dla osoby zakladajacej. Ale to taki szczegol.

Skorzany kaganiec jest w miare ok, jesli pies jest nauczony niezdejmowac namordnika. Bols nosil kaganiec skorzany na rottweilera (wtedy jeszcze nie wiedzialam o istnieniu takich superasnych kagancow metalowych, ja tam dziwna jestem, bo mi sie psy podobaja w takich klatach :evil_lol: ), mogl go zdjac jednym machnieciem lapy, ale nigdy tego nie zrobil. Trzeba tylko dbac, zeby nie wpychac go byle gdzie, bo sie odksztalca i potem przekreca sie na psim pysku, nachodzi na oczy itepe. Obecne kagance (nie sa to gappayowskie, nie wiem jaka firma, ale tez z tych "wielkich" )tez obydwa psy moga same bez problemu zdjac, ale u nas kaganiec jest tylko z racji przepisow, a psy sa nauczone, ze jak pancia cos zalozy, to nie wolno tego zdejmowac.

Ashnah
Tak jak juz kilka osob powiedzialo wczesniej, kaganiec nie ma ladnie wygladac, kaganiec ma byc funkcjonalny, wygodny i bezpieczny dla PSA. Kaganiec nylonowy w ostyatecznosci posiada tylko ta pierwsza ceche. Obydwie osoby, ktore ostatnio zakupily kagance gappaya za moaj namowa narzekaly, ze pies nie chce nosic namordnika. Obydwie osoby bardzo zachwalaja te kagance, a psy chodza w nich jak by nic nie mialy zalozonego. W kwestii przyzwyczajenia... Gnojek przyzwyczajal sie do kaganca 10 minmut. Tyle ile trwala nasza podroz autobusem na trening. Mial wtedy z pol roku (wczesniej jezdzil bez kaganca).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']BeataSabra, ja osobiście wolę powlekane (mam i takie i takie, bo na początku, jak kupowałam, były dostępne tylko ocynkowane, potem dokupiłam powlekane) - łatwiej je utrzymać w czystości, a poza tym nawet jak psu się uda językiem dosięgnąć kratki, to zimą go sobie nie odmrozi. Moje psy mają szersze kufy (ok. 28 cm) i mają model doberman pies, więc myślę, że Twojej suni wystarczy doberman suka.[/quote]

A czy jasny pies w powlekanym nie będzie wyglądał jak morderca :evil_lol:.

Poniżej wymiary aktualnego kagańca Sabry:

[COLOR=red][B]10 cm[/B][/COLOR]
[COLOR=darkgreen][B]10 cm[/B][/COLOR]
[COLOR=magenta][B]12 cm[/B]

[COLOR=black]tu wymiary kagańca doberman suka:

[/COLOR][/COLOR][B][COLOR=Red] 10,5 cm
[/COLOR][/B][B][COLOR=DarkGreen] 10 cm[/COLOR][/B]
[B][COLOR=Magenta] 14 cm

[/COLOR][/B][COLOR=Magenta][COLOR=Black]Różnica niewielka. Nie wiem czy ma sens kupno kagańca doberman suka.[/COLOR][/COLOR][B][COLOR=Magenta]
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

saJo: dzięki Ci dobra kobieto. Jak tylko podreperuje budżet (teraz zbieram na zabieg [COLOR=black][FONT=Arial]Pectinotomia, jeśli potwierdzi się diagnoza u drugiego weta[/FONT][/COLOR]), to sprawię Neri taki kaganiec z gappay. Dokładnie ten model [URL]http://gappay.pl/product_info.php?cPath=84_104&products_id=496[/URL]
Mam tylko nadzieję, że będzie pasował na mordkę Neri.
Czy możecie mi podesłać wymiary tego kagańca, to zmierzę jej pyszczek i będę miała pewność, że dobrze będzie leżał. Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ashnah']saJo: dzięki Ci dobra kobieto. Jak tylko podreperuje budżet (teraz zbieram na zabieg [COLOR=black][FONT=Arial]Pectinotomia, jeśli potwierdzi się diagnoza u drugiego weta[/FONT][/COLOR]), to sprawię Neri taki kaganiec z gappay. Dokładnie ten model [URL]http://gappay.pl/product_info.php?cPath=84_104&products_id=496[/URL]
Mam tylko nadzieję, że będzie pasował na mordkę Neri.
Czy możecie mi podesłać wymiary tego kagańca, to zmierzę jej pyszczek i będę miała pewność, że dobrze będzie leżał. Z góry dzięki.[/quote]

Wymiary: szer. 11cm, gł. 14cm, wys. 11,5cm

Link to comment
Share on other sites

BeataSabra: bardzo dziękuję kolejna dobra kobieto :p Wymiary powinny pasować. Zmierzyłam jej mordke i ma po 1-2 cm wolnej przestrzeni na każdym z wymiarów, więc powinno być ok :) Zresztą saJo napisała, że w razie czego na gappay można wymienić, gdyby było coś nie tak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataSabra']A czy jasny pies w powlekanym nie będzie wyglądał jak morderca :evil_lol:.

Poniżej wymiary aktualnego kagańca Sabry:

[COLOR=red][B]10 cm[/B][/COLOR]
[COLOR=darkgreen][B]10 cm[/B][/COLOR]
[COLOR=magenta][B]12 cm[/B]

[COLOR=black]tu wymiary kagańca doberman suka:

[/COLOR][/COLOR][B][COLOR=Red] 10,5 cm
[/COLOR][/B][B][COLOR=DarkGreen] 10 cm[/COLOR][/B]
[B][COLOR=Magenta] 14 cm

[/COLOR][/B][COLOR=Magenta][COLOR=Black]Różnica niewielka. Nie wiem czy ma sens kupno kagańca doberman suka.[/COLOR][/COLOR][B][COLOR=Magenta]
[/COLOR][/B][/quote]

Te kagańce są inaczej wyprofilowane, więc takie porównywanie wymiarów nie ma sensu (poza tym nie 10,5, tylko 11,5 cm - czyli różnica 1,5 cm na wysokości i 2 cm na głębokości, to jest sporo). Moje psy przed zakupem tych kagańców nosiły plastikowe, rozmiar 10 i zapewniam Cię, że ten jest większy (w sensie możliwości otwarcia pyska).

Czy w powlekanym, czy nie w powlekanym będzie wyglądał jak morderca. ;)
I przygotuj się na użalania się nad pieskiem i uwagi, jak to maltretujesz psa takim kagańcem. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Te kagańce są inaczej wyprofilowane, więc takie porównywanie wymiarów nie ma sensu (poza tym nie 10,5, tylko 11,5 cm - czyli różnica 1,5 cm na wysokości i 2 cm na głębokości, to jest sporo). Moje psy przed zakupem tych kagańców nosiły plastikowe, rozmiar 10 i zapewniam Cię, że ten jest większy (w sensie możliwości otwarcia pyska).

Czy w powlekanym, czy nie w powlekanym będzie wyglądał jak morderca. ;)
I przygotuj się na użalania się nad pieskiem i uwagi, jak to maltretujesz psa takim kagańcem. :evil_lol:[/quote]

Dzięki zamówię doberman suka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']
Czy w powlekanym, czy nie w powlekanym będzie wyglądał jak morderca. ;)
I przygotuj się na użalania się nad pieskiem i uwagi, jak to maltretujesz psa takim kagańcem. :evil_lol:[/quote]
Nie załamuj mnie. Ja już teraz mam do słuchania od rodziny jaka to jestem wstrętna, że nie pozwalam jej jeść przy stole, na ulicy, że pies na smyczy spaceruje bez kagańca, to teraz będę słuchać jak to psa męczę w takim kagańcu ;) Jaki jest najodpowiedniejszy wiek, żeby uczyć psa chodzenia w tym wynalazku? Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ashnah']Nie załamuj mnie. Ja już teraz mam do słuchania od rodziny jaka to jestem wstrętna, że nie pozwalam jej jeść przy stole, na ulicy, że pies na smyczy spaceruje bez kagańca, to teraz będę słuchać jak to psa męczę w takim kagańcu ;) Jaki jest najodpowiedniejszy wiek, żeby uczyć psa chodzenia w tym wynalazku? Jakie macie doświadczenia w tym temacie?[/quote]

Moja Sabra w kagańcu chodzi od szczeniaka.

Co mi tam zamowie do kompletu czarną obrożę z kolcami i wszyscy będą uciekać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ashnah']że pies na smyczy spaceruje bez kagańca, to teraz będę słuchać jak to psa męczę w takim kagańcu ;) [/quote]
już napisałam Ci PW ale powtórzę to i tu... w mieście Bydgoszcz obowiązują przepisy że pies ma iść albo w kagańcu albo na smyczy, więc nikt nie może się do Ciebie przyczepić... ([URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=2568&page=2[/URL] post 16)
mam koleżankę do której kiedyś przyczepiła się kobieta drąc na nią ryja,że czemu ten pies nie ma kagańca itepe itede, to moja koleżanka spytała się czy aby jej przypadkiem nie jest potrzebny... i koniec gadki :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pies już nosił cokolwiek na mordzie, to nie ma potrzeby żadnego specjalnego "uczenia" - ten kaganiec przyjmie z ulgą. Jeśli do tej pory nigdy nie nosił kagańca, to przyzwyczaja się wtedy, gdy jest potrzeba zacząć zakładać kaganiec i też nie ma potrzeby żadnych szczególnych zabiegów - zakładasz kaganiec i przez kratki dajesz parę ulubionych smakoli i tyle. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Jeżeli pies już nosił cokolwiek na mordzie, to nie ma potrzeby żadnego specjalnego "uczenia" - ten kaganiec przyjmie z ulgą. Jeśli do tej pory nigdy nie nosił kagańca, to przyzwyczaja się wtedy, gdy jest potrzeba zacząć zakładać kaganiec i też nie ma potrzeby żadnych szczególnych zabiegów - zakładasz kaganiec i przez kratki dajesz parę ulubionych smakoli i tyle. :evil_lol:[/quote]
Oj tak, wersja ze smakołykami Neruli z pewnością bardzo się spodoba.
Dzięki za radę.
ada89: Mnie koleś straszył, że gdyby pracował w policji, to by mi mandat wystawił. Idiot. A jak mnie kiedyś mijał patrol policjatów, to jedyne co powiedzieli, to "Jaki ładny piesek, młodziutki chyba, bo jeszcze nie chce słuchać co pani woła". Albo solidarność albo inteligencja. Jak pies sobie biega w obecności właściciela i w zasięgu wzroku nie ma nikogo innego, to jakie ten pies stanowi zagrożenie i dla kogo? Żadnego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']A ja mam pytanko o legowisko.Kiedy wasze psiurki dostały takie psie legowiska i ich nie zjadły?Czy zjadają każde?Booraczak ma prawie 11 miesiecy.Odpukac przestała demolowac.Ale już napoczęła moje łóżko.Ona ma taki ropierdziel-3 rózne koce i takie gniazdo ma i bardzo je lubi(można żuc,przemieszczać,kopać w tym).
Chciałabym jej kupic jakies fajne legowisko,ale boje sie ze zeżre.[/quote]
Moja Neri niedługo skończy 8 miesięcy. Od póltora jest posiadaczką legowiska, które jej kupiłam na allegro. Szału może wizualnie nie robi, ale jej sie podoba i co najważniejse: nie memla, nie targa jak kocyk po całym mieszkaniu. Jak chcesz namiar na sprzedającego to daj znać na maila.

Link to comment
Share on other sites

hmm ckein dostal wyrko jak mial jakies hmm pol roku.. wczesiej mial kocyki... i lezal na nich ladnie:), ma pontonik meduzy juz ponad rok, ale mysle nad zmiana.. tez pontonik bym chciala ale jakis lepszej ajkosci;p ponton raz zostal wywleczonyna srodke pokoju:) jestc aly itp:dno mzoe kcoe z pontonu sa rozwalane podczas zabawy:D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...