Jump to content
Dogomania

ONkowe zakupy


Aga i Eto

Recommended Posts

  • Replies 614
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

aha to nie wiem, my używamy do tropienia i normalnie na spacery ale dziś ćwiczyłam na łańcuszku z psem i szeleczki zostaną chyba tylko na tropienie bo łatwiej mi sie psem kieruje a ten debil nie zważa na to, że ja to nie traktor i muszę się troche naszarpać z taką siłą... :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']mam wreszcie bandyte w szelkach na zdjeciu , w tym miejscu innym onkom tez wypada akurat ten przedni pas ? [URL]http://img505.imageshack.us/img505/9731/p4011832mf1.jpg[/URL][/quote]

Jutro pewnie Eddii wstawi zdjęcia z wczorajszego szkolenia, to zobaczysz, jak psy z naszej grupy wyglądają w tych szelkach. Ale na moje oko Twój pies ma te szelki za ciasno zapięte.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szira/Gosia']W stresie to byłaś Ty:eviltong:[/quote]
ja nie bylam w stresie tylko przezylam traume:mad: .
[COLOR=red]nareszcie norrrmalny:diabloti: avatar z szira bo te kluseczkowate zdjecia to porazka byla :evil_lol: .kurna gdzies mialam takiego chitangola wredniaka-hmmm gdzie ja to mam:cool1: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']
[COLOR=red]nareszcie norrrmalny:diabloti: avatar z szira bo te kluseczkowate zdjecia to porazka byla :evil_lol: .kurna gdzies mialam takiego chitangola wredniaka-hmmm gdzie ja to mam:cool1: [/COLOR][/QUOTE]

Avatar specjalnie dla tresserka:eviltong: :loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']ale ten pas nie ma regulacji , tam gdzie ta regulacja jest , w tej chwili moze jst 2-3 cm sciagniete z max.obwodu . sprawdze czy poluzowanie zupełne tam zmieni cos tu[/quote]

Wysoce dziwne - przecież te szelki są do 96 cm obwodu. U nas nawet Bu (bernenka) się w nie mieści. Jesteś pewna, że masz te, a nie te mniejsze?

Link to comment
Share on other sites

zdjecia jutro wstawie :eviltong: bo zapomnialam zgrac z aparatu :p a w domu mi net tak chodzi ze wstawianie zdjec zajeloby mi pare godzin :mad:
Timon chyba tez ciut nizej ma te szelki z przodu
JAK WY ROBICIE TAKIE WSCIEKLE ZDJECIA PSOW :roll: wczoraj probowalam synka tak uchwycic, z godzine go zloscilam i ganialam z aparatem :mad: a ten sie tylko cieszy :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eddiii']zdjecia jutro wstawie :eviltong: bo zapomnialam zgrac z aparatu :p a w domu mi net tak chodzi ze wstawianie zdjec zajeloby mi pare godzin :mad:
Timon chyba tez ciut nizej ma te szelki z przodu
JAK WY ROBICIE TAKIE WSCIEKLE ZDJECIA PSOW :roll: wczoraj probowalam synka tak uchwycic, z godzine go zloscilam i ganialam z aparatem :mad: a ten sie tylko cieszy :angryy:[/quote]hiehiehie najlepiej jak widzi pozoranta to zrobic trzeba-efekt murowany:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

mch - chyba u was leza tak samo jak u nas ;) i to zalezy jak sie w danej chwili uloza, tu masz dwa nasze psie

[IMG]http://img111.imageshack.us/img111/9864/szirani3.jpg[/IMG]

[IMG]http://img64.imageshack.us/img64/6219/timonjq1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

dzieki za fotki poglądowe :lol:
czyli wszystko OK chyba . źaba ma moze troche inaczej rozbudowaną klate , miesnie te tuż nad łapami niz inne zdrowe psy ( z boku chudzielec -szczapa , z przodu klata jak u wariata :evil_lol: ) i moze tez dlatego troszke zsuwaja w górę szeleczki ,ten pas poprzeczny . moze to i lepiej , chronimy ten nasz przód jak mozemy , paranoja, chronimy a z drugiej strony zajecia z pozorantem. ale szczescie niunia najwazniejsze :lol: ,niewazne ile, wazne jak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KOT I MYSZ']Aga:razz:
nie wiem jak u Was tam poczta działa ale u nas część paczek zostaje na poczcie głównej i z niej są rozwożone więc może....:cool3:
rzeczywiście jakieś jajo:-o
kaganiec:evil_lol: Mysz dwa dni temu zeżarła kawałek swojego:evil_lol: pasek od zapinania,skunks jeden,wszystko co skórzane jest mniam:evil_lol:
chyba będzie trza zakupić z tworzywa:pno tak ale tam też skóra[/quote]
Ja dla Neri mam taki fajny namordnik nylonowy. Dużo łatwiej dobrać rozmiar, jest tańszy, i nie jest ze skóry, więc w razie zabrudzenia (częsta przypadłość robienia tzw. "ryjówki", szczególnie na początku, gdy pies się do kaganka przyzwyczaja) można go spokojnie wyprać bez obawy o skórczenie. Kolejna zaleta, to możliwość nei tylko długości paska, ale także obwodu mordki, dzięki czemu pies może szczekać albo nie. Wadą jest niestety sposób mocowania. Tylko pasek z tyłu głowy, więc co sprawniejszy psiak może jednym ruchem łapki ściągnąć. Jednak kreatywność panci nie zna granic. Wystarczy delikatnie wydłużyć pasek i przełożyć przez obrożę. Każdy sposób jest dobry, byle tylko kaganek był na swoim miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Jak slysze nylonowy kaganiec to normalnie dostaje takiego wqr** :angryy: :angryy:
NYLONOWY KAGANIEC NIE JEST DO NOSZENIA!!!! Nylonowy kaganiec jest tylko na potrzeby chwili, aby zabezpieczyc przed ugryzieniem np. weta podczas badania, a jednoczesnie uniknac uderzenia metalem. Nylonowy kaganiec est po propstu "udoskonala" wersja opaski na pysk, ktora zaklada sie w lecdznicy, gdy pies jest agresywny, a nie ma kaganca.
Pies musi miec mozliwosc swobodnego otwarcia paszczy w kagancu. Nie tyle, zeby mogl wystawic jezyk, ale tyle zeby mogl swobodnie dyszec, pic wode, ziewac, wtedy jest dobry kaganiec. Wyobraz sobie, ze przez pol godziny musisz isc z non stop z zamknieta buzia. Nie wspominajac juz o takim "szczegole" jak fakt, ze pies chlodzi sie poprzez dyszenie, nawet jesli w takim kaganicu moze troche otworzyc paszcze, to dokladnie oplata on jego pysk i chlodzenie niestety jest bardzo uposledzone.
Nylonowy kaganiec, to najgorszy kaganiec, jaki mozna sprezentowac psu!!!!

Link to comment
Share on other sites

popdisuje sie pod slowami saJo!! cekin wczoraj biegal przy rowerze.. w kagancu.. po to zeby nie zbieral cegiel i z nimi nie biegal... kaganca nie zauwazyl na pysku.. a jak mu zdjelam to zadnej roznicy w rozwartosici jego pyska w kagancu czy bez nie bylo!! a mamy kaganiec chopo:)wiec jesli pies mzoe bez problemu biegac w takim kagancu to to jest chyba dobry klaganiec.. jakby mial biegac w takim nylonowym czy innym dziwnym czyms zwanym kagancem to by mi chyba padl;/

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, nie wiedziałam, że kaganiec nylonowy jest aż tak zły. Ja dla swojej suni mam dwa: nylonowy i skórkowy. Nosi je na zmianę, ale teraz to na codzień będzie nosiła tylko skórkowy. A Waszym zdaniem który jest lepszy do noszenia na codzień: cały skórzany czy metalowy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...