Jump to content
Dogomania

Piękna Milka już w domu stałym powodzenia !!!!


magenka1

Recommended Posts

[COLOR=navy]Milka to 4 letnia sunia, została wzjeta ze schroniska jako szczeniak, po kilku miesiącach oddana bez żadnej przyczyny (może za duża urosła), od tej pory przebywa w schronisku. Nie wychodzi na spacery, nie wie co to ludzkie przytulanie, co to spacery ze swoim człowiekiem. Nawet w schronisku nie ma swojego "kąta" co rusz rzucana do innego kojca. [/COLOR]J[B][COLOR=navy]est szansa dla niej ale czekamy co z tego wyjdzie.....od 03.03.2012 Milka w bdt w Olsztynie :)
[/COLOR][/B][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-FphW5PFAx4o/T1vCLaAgCsI/AAAAAAAAIQk/TBekkh4dw3Y/s500/PICT0008.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-T6cv1EzrYkI/T1vCNZ-yC6I/AAAAAAAAIQw/ulmahu7jqBk/s500/PICT0002.JPG[/IMG]
[B][COLOR=navy] [IMG]http://i43.tinypic.com/ht74sk.jpg[/IMG]
Wydatki:
57 zł [/COLOR][/B][COLOR=navy]odrobaczenie i fiprex - 03.03.2012 r.
[B]8 zł [/B]za[/COLOR][COLOR=navy]kość ze skóry wołowej z chlorofilem
[B]60 [/B]zł strzyżenie
-----------------------------------------------[B]65 zł[/B]
[/COLOR]

Edited by magenka1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[COLOR="red"][/COLOR]na odrobaczenie i fiprex ( waży 30 kg) wyszło[COLOR="red"] 57 z[/COLOR]ł ( nieststy nie było zniżek tym razem.. nie ta pani wet :( )
strzyżenie i kąpiel będzie w poniedziałek.

to co zauważyłam..
-Milka jest niesamowicie kontaktowa.. dla kontaktu z człowiekiem jest gotowa od grzecznego siedzenia i merdania ogonem, że niemal jej się urwie, przez skakanie, aż do jęczenia i "podrzucania" ręki sobie na głowę włącznie..
-nie jest głupia.. ;) rozumie słowo " niewolno" , umie dawać łapę , a na widok smyczy, mało się nie posika ze szczęścia.. słowo " spacerek" powoduje u niej tzw " pi er do l ca" pozytywnego oczywiście :)
- mimo , że jeszcze nie wykąpana i skołtuniona, [U][B]ma niesamowicie jedwabiste , miłe w dotyku futerko,[/B][/U] że szok!!!!!!! pierwszy raz spotkałam się z AŻ TAKIM rodzajem sierści...
- i te przepiękne, mądre oczy.. kurde.. no mówię Wam.. mają coś w sobie..

lecę dalej na zajęcia


a .. i zamówiłam purinę light

Edited by roszponka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucyja']Milka ma bardzo dużo ogłoszeń zrobionych przeze mnie i przez Alę z fundacji. Wciąz odnawiamy ogłoszonka i nic się nie dzieje w jej sprawie ? :([/QUOTE]



mogę zobaczyć te ogłoszenia?
one są w necie czy do druku?

tak czy inaczej prześlij mi proszę czy to link, czy plik do druku..
to też porozwieszam, porozsyłam..
( [email][email protected][/email])

Link to comment
Share on other sites

Milka poza schroniskiem ? To pieknie !!!
roszponka podaję Ci link do jednego z moich ogłoszeń [URL]http://e-zwierzak.pl/pl/ogloszenie/29652/milka-skrzywdzona-przez-czlowieka-czeka-na-ciebie__/[/URL]
Taki tekst był we wszystkich ogłoszeniach.

Link to comment
Share on other sites

ogłoszneia takie w internecie Aniu nie do druku raczej:)takie standardowo co robimy każdemu, a Lucyja i Ala56 odnawiają pomagają nam, oprócz Bojki,ktora znalazła domi to wszystkie czekają:(
także tera zte ogoszenia co ma to takie z marnymi zdjęciami:(jak bedzie chwila możemy podskoczyc i cykniemy kilka fotek:)moj aparat dzisiaj fruwal po trawie został ściamciany przez sczzeniaki i ufajdolony w blocie i qpce, ale działa:)

Link to comment
Share on other sites

kurka rurka.... Milka - nazwana przeze mnie Mysza , ma między palcami BŁONY PŁAWNE :)
jak nowofundland :)

kurde... a może ona jakaś rasowa jest?? :)
-----------------


wybitnie pro ludzka..
pro psia

jeny.. znów się zakochałam :P
---------------------------------------

w domu dominuje pozycja " na dziwkę" :D
czyt czterema do góry :) :) :)

------------------------
nie mogę doczekać się, aż się przyzwyczai, że będę mogła ją spuścić ( oczywiście gdzieś, gdzie będę pewna, że nic się nie stanie ) i żeby sobie popływała..
kurde.. te łapiczki są stworzone do pływania :) :) :)

Edited by roszponka
Link to comment
Share on other sites

Anulko, rozczesanie sierści zajmie dłużej niż strzyżenie..
ja nie mam na to czasu, więc musiałabym zapłacić u " fryzjera".. myślę że kąpiel ze strzyżeniem to max 50 zł

z rozczesaniem.. wyczesaniem tych zdechłych pcheł i ich jaj.. no kurde... stówa jak nic.
przepraszam, ale rozczesania się nie podejmę,
chyba, że ktoś z Was ma ochotę i czas się pobawić, to zapraszam :)

łatwiej będzie dbać o sierść rosnącą niż o to, co jest..

----------------------
kupiłam kość ze skóry wołowej z chlorofilem[COLOR="red"]. 8zl [/COLOR]

------------------------

noc minęła w miarę.. ona pchała się do łóżka, a póki się namiętnie drapie, to ja jej na łóżko nie wpuszczę.. spała koło mojej głowy a nie pod stołem, gdzie naszykowałam jej miejsce, więc wybitnie szuka kontaktu z człowiekiem.
nie brudzi w domu, pokazuje, jak chce wyjść na spacer

w kupie na porannym spacerze, po podaniu wczoraj o 12: 30 tabl na odrobaczenie, robaków nie było..
zastanawiam się teraz, czy to tabletki były do bani, czy ona się uchowała i nie załapała robaków.. czy może jednak ją odrobaczono?

co raczej mało praedopodobne,, bo pcheł ma całe stada..
mam wrażenie, że jestem pogryziona, bo pojawiły mi się takie mikro nacięcia a na nich zaczerwienienia.. ale może to przypadek.. no oby..

---------------------------------

Jak leżała 4ma do góry, to oglądałam jej brzuszek i kurna żadnej blizny po sterylce to ja nie widzę :/
znowu będzie trzeba kupę kasy wydać :/

no i kurcze blade.. żeby mi sunia cieczki nie dostała.. bo to by była porażka....

Edited by roszponka
Link to comment
Share on other sites

Aniu nie wiem jak Ty ale ja przygotowuję się wcześniej na przyjęcie psa. Jak dostaję tymczasowiczka do DT natychmiast po posiłku i wyprowadzeniu kąpię go to jest pierwsza praktycznie rzecz jaką robię,następnie zaraz podaje na pchły i kleszcze a w dalszej kolejności sprawdzam czy ma robale jak nawet nie ma to i tak podaję zapobiegawczo tabletkę.Niekiedy psy zjawiały się u mnie w nocy ale i tak zawsze zaliczały kąpiel pomimo,że ich absolutnie nie znałam pod względem charakteru.
Wiadomo jest,że pies w Schronisku nie był kąpany i przeważnie posiada lokatorów.Sądzę,że pchły w domu dość ciężko wytępić bo potrafią być wszędzie.

Link to comment
Share on other sites

Aniu, ja zawsze proszę dziewczyny, żeby zanim pies do mnie przyjedzie był odpchlony i odrobaczony.

[quote name='Anula']Aniu nie wiem jak Ty ale ja przygotowuję się wcześniej na przyjęcie psa..[/QUOTE]

Pies przyjechał o 12 w sobotę.
o 12: 30 dostał tabletki na robaki i i fiprex..
nie rozumiem pytania..

aha..
nie powinno się podawać fipronilu 2 dni przed i 2 dni po kąpieli bo nie działa
( sprawdziłam właśnie dla wszystkiego w indeksie leków weterynaryjnych - tegoroczne wydanie )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roszponka']Aniu, ja zawsze proszę dziewczyny, żeby zanim pies do mnie przyjedzie był odpchlony i odrobaczony.



Pies przyjechał o 12 w sobotę.
o 12: 30 dostał tabletki na robaki i i fiprex..
nie rozumiem pytania..

aha..
nie powinno się podawać fipronilu 2 dni przed i 2 dni po kąpieli bo nie działa
( sprawdziłam właśnie dla wszystkiego w indeksie leków weterynaryjnych - tegoroczne wydanie )[/QUOTE]
No ja zawsze jestem zabezpieczona wcześniej w tabletki na robale i na pchły-krople.Mam po prostu w domu jako dyżurne.
A z tym odpchleniem to masz rację tak się podaje,może źle napisałam wcześniej ale ja kąpię psa w szamponie przeciw pchłom i pchły padają a następnie za 3-4 dni dopiero podaje krople aby wytłuc je dokumentnie.
Przeważnie pies ze schronu niemiłosiernie śmierdzi dopiero druga kąpiel praktycznie zabija ten zapach.Może Milka nie śmierdzi w co wątpię.No ale to już zależy od opiekuna jeden wytrzymuje ten zapach inny nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magenka1']Milka w schronisku została odrobaczona i odpchlona w tygodniu z chwilą kiedy była rezerowana do adopcji,[/QUOTE]
Gdy ją zabierałyśmy pytałyśmy o odrobaczenioe i odpchlenie i rzeczywiscie była.Niestety i tak te zabiegi trzeba w dt powtarzać bo nie wiem jakie środki stosuja w schronisku lecz jak widać mało skuteczne.Ja mam dt dla kotów którym od razu na dzień dobry muszę robioć wszystko po kolei a najczęsciej toczyć walkę by w ogółe przeżyły .Robale i pchły a ostatnio nawet wszoły z któtymi walczę już dwa miesiące to norma .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...