Jump to content
Dogomania

Temat o odchudzaniu


anielica

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nor(a)']no dobra.. ..nie wytrzymałam i jednak psa dziś zważyłam :diabloti:.
Po 2 tyg. skąpego jedzenia mniej o ok. 1kg, czego zupełnie po niej nie widać, ale jednak ...:multi:[/quote]

Jasne ze po duzym psie mniej widac, ale chudnie. Gratulacje i trzymam kciuki zeby wam dalej tak dobrze szło. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']Mój pies jest na dietetycznym Red Mills i znacznie schudł ale ostatnio pojawil sie łupież,czy to moze byc związane z tą karmą?Wet zalecił dodawanie łyżki oliwy.[/QUOTE]
Bardzo możliwe, może spróbuj dodawać siemię lniane. Gdzieś na Pielęgnacji jest topik o siemieniu, zresztą tu na Żywieniu też pewnie jakiś był ;)

Link to comment
Share on other sites

A co do łupiezu czy wrecz wychodzeinu siersci w czasie diety to sa rózne powody. Moze to byc reakcja alergiczna na suchą karmę , i moze byc niedobór tego czy tamtego. Ja mojemu w czasie diety podawałam Canifos i wczesniej wspomniane siemie lniane ( mielone własnoręcznie ziarenka, nie gluta). Siemie podaje zreszta zawsze cały rok na okragło, w dawce niepełna łyżeczka na 5 kg piesa. Olej lniany czy oliwe z oliwek/winogron daje jakies dwa razy w tygodniu po poł łyżeczki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']A co do łupiezu czy wrecz wychodzeinu siersci w czasie diety to sa rózne powody. Moze to byc reakcja alergiczna na suchą karmę , i moze byc niedobór tego czy tamtego. [/quote]

Problem z sierścią to właśnie to czego się najbardziej obawiam w czasie diety :roll: . Tym bardziej, ze zbliża się wiosna a nie wiem jak pies na nią zareaguje jeśli chodzi o sierść (to jej pierwsza wiosna w dorosłym życiu).
Od 3 tygodni dostaje Kerabol (zamówiłam w Karusku..pare osób tu polecało ten srodek). Zniknał nam jeden problem. Vega od początku miała skłonność do łupieżu w sytuacjach stresowych (wet, jazda samochodem). Było tak, że z psa się sypało i to gęsto..niezależnie na jakim żarciu, czy domowym czy też royalu lub innym. Nie przejmowałam się tym aż tak bardzo, bo łupież znikał szybko wraz ze stresem (wystarczyło czasem 10 minut). W tej chwili tego nie ma :roll: ..sierść zawsze ładna, gładka bez odrobiny łupieżu, także jej akurat chyba to posłużyło.

Link to comment
Share on other sites

no to teraz mi pomozcie:P mam jesczez tydzien na odchudzenie psa... jak bym mniejszy nieswiadomie go podtluczylismy (nie mielismy porownania z innymi baskami) i prze ostatnie 3 tygodnie mial ograniczona ilosc karmy, duzo ruchu itd... pomimo tego rezultat nie jest taki jak powinien byc... co prawda troche schudl, ale to jescze nei to... co zrobic, a y prze zten tydzien brzuszek stracil??? dzwonilam do veta wczoraj i powiedzial mi, ze mozna mu dawac ziemniaki pire (czy jak to sie tam pisze:P), czy to dobry sposob, zeby szybciutko schudl?? blagam o pomoc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']no to teraz mi pomozcie:P mam jesczez tydzien na odchudzenie psa... [/QUOTE]
Najwyżej mu wpiszą w ocenie, że jest tłuściutki :evil_lol:
Nie kombinuj za bardzo z tym szybkim odchudzaniem, w tydzień nie schudnie, a moze np. stracić sierść jeśli przesadzisz :razz: Na jednej wystawie świat się nie kończy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']no to teraz mi pomozcie:P mam jesczez tydzien na odchudzenie psa... [/quote]

Blue "odchudzałam" troszkę przez zimowym NDM. Była wtedy niska..chciałam żeby wydawała się smuklejsza. Tyle, że w naszym przypadku było to naprawdę minimalne i nawet nie zauważała, że nieco miej w misce dają niż zwykle. A że jest bardzo ruchliwa i spala wszystko szybko to dało rade. Tyle że zaczeliśmy jakiś miesiąc wcześniej ;) Tydzień jak piszą coztego i karenina to chyba rzeczywiście za krótki czas. ;)

Link to comment
Share on other sites

heh, wet powiedzial mi, zeby dawac mu te ziemniaki to schudnac moze nawet w tydzien, wazne , ze jescze tylko troche mu brakuje, wiec chyba tak katastrofalnie wygladal nie bedzie;) no to w takim razie jesczez troszke zwieksze mu porcje ruchu , a jesc bedzie tak jak je teraz:P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']heh, wet powiedzial mi, zeby dawac mu te ziemniaki to schudnac moze nawet w tydzien[/quote]

Ziemniaki są wysokoenergetycznym wypełniaczem - same cukry. Moja suka na ziemniakach upasła sie jak tucznik...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ja już nie mogę! Kulka dostaje karmy typu light, jeśli jednak w zwykłej wersji adult - wtedy zabieram trochę z zalecanej dawki. Dostarczam jej dużo ruchu - bieganie, aportowanie, agility, frisbee... Waże ją prawie codziennie, na wadz elektronicznej. I codziennie - 9,0 kg; 9,1 kg; 8,9 kg:-( Już nie wiem, co robić, jak ją odchudzić! Już kilka osób zwracało mi uwagę, ze waga Kulki jest za wysoka. Sprawdza się powiedzenie: Jakie imię - taki pies :mad: . Nie mogę zacząć wyskakiwanie do frisbee w górę przy takiej wadze. Boję się o jej stawy, przeraża mnie myśl o tym, ze nadwaga skraca życie.
Jaka dietę zastosować? Jaką karmę podawać (najlepiej tanią i dobrą:roll: )? Ile razy dziennie?

Z góry dziękuję, Asti

PS.: Kulka nie wygląda nawet na tyle kg. Biega, jest wesoła, zachowuje się jakby nie miała na sobie tylu kilogramów.ale waga wskazuje co innego :placz:

Link to comment
Share on other sites

ja z czystym sercem moge ci polecic Acane.Firma podoba mi sie niesamowicie.A np. moze zacznij z nia treningi przy rowerku ? bierzesz rowerek i nie karzesz jej ciagnac go ale biec przy nim.zaczynasz od małego dystansu , stopniowo zwiekszasz.Pies musi ci schudnac , nabierze miesni i kondycji.

Link to comment
Share on other sites

pies na karmie light nie shcudnie!!moja sucz ma cos ok 23-25 cm w klebie i wazy 6.75:D wazne zeby czuc zeberka.. zeby miala wciecie w tali i zeby byla ruchliwa... karm zwykla karma:) dobra jest purina pro plan salmon i rice.. ale senior;p am mniej tluszczu.. hehe jesli suka ma sie dobrze i nie jest toczaca sie na lapkach gruba beczka to po co ja odchudzac?? to tak jakby szczuplejsze odemnie koelzanki sie chcialy odchudzac bo waza wiecej niz ja.. ale wygladaja lepiej... bo sa odrobine wyzsze..

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie z marmarą, zwyklym lightem nie odchudzisz psa. A juz podawanie mniejszej dawki niz zalecana jest moim zdaniem kompletnie bez sensu, bo pies odczuwa na niej głód. Jezeli chcesz zeby schudla to kup weterynaryjna karmę, przeznaczoną specjalnie dla psów otyłych. Z niewielką ilością tłuszczu, ale za to zwiększona ilościa białka, nie tuczącą ale dającą uczucie sytości.
Np. Royal Obesity. Worek 6kg kosztuje ok 100zł, przy malym psie starcza na dlugo. Ogladalam zdjęcia Kulki w galerii, faktycznie przydaloby jej sie pozbyć troszke ciałka. Każdy kilogram nadwagi to tylko niepotrzebne obciążenie dla łap, tym bardziej jesli skaczecie. Mysle ze miesiac/dwa takiej kuracji i po zrzuceniu 1 albo 2kg (ile dokladnie to juz musisz stwierdzic sama patrząc na psa) przejsc na karme podtrzymującą wagę, czyli wlasnie dowolny light.
No i dużo ruchu, ale o to widze, że dbasz :)

Link to comment
Share on other sites

Przy tej wadze i wzroście odpuść sobie rower. Karma light małe dawki. Jeden dzień w tygodniu bez jedzonka. Zadnego dokarmiania. Spacerek taki jak teraz ,zwiekszany co dwa dni o połowę dotychczasowej odległości. Nie można gwałtownie zacząc biegać bo serducho padnie. Tak odchudzałam spaniela i po 2 miesiącach miała już ładną - no prawie - linię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shami'] A juz podawanie mniejszej dawki niz zalecana jest moim zdaniem kompletnie bez sensu, bo pies odczuwa na niej głód.[/quote]
Tyle, że są to tylko orientacyjne dawki, których nie trzeba sie ściśle trzymać. Moja suka dostaje ok.3/4, niekiedy nawet mniej, zalecanej dawki i jest ok. Gdybym dawała jej tyle co zalecają to byłaby toczącym się klockiem ;)

IMO najlepszym sposobem na odchudzenie jest dawanie mniejszej ilości żarcia i ruch.

Link to comment
Share on other sites

a to moja "grubaska" ktora duuuzo biega:D:Dfakt przez grudzien przytyla... ale tylko 0,25 kg:D ma 9 latek prawie.. jest jakies 7 lat po sterylce;) hmm jakeis 3-4 lata temu byla naprawde gruba.. a teraz trzyma forme.. biega z arowerkiem albo za duzymi psami przez 2 godz non stop dorownujac im kroku i drac jape:D:D na wiosne pewnie zejdzie ok 0,5 kg z wagi:) ale nie ejst zle jak dla mnie.. ma kondycje bardzo dobra i czuc zeberka:D:D a kulke w galeri widzialam.. i nie ejst tragicznie.. zwykla karma 3/4 dawki i wiecej ruchu:)

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images14.fotosik.pl/97/c8c2dfc9ff14ecaa.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']pies na karmie light nie shcudnie!![/quote]

Mogę to potwierdzić. Moja Vega byla 2 m-ce na takiej karmie, ściśle dawkowanej do jej wagi, a raczej wagi docelowej - nie schudła ani grama. Gdy ograniczylam dawkę do jeszcze mniejszej ilości zauważyłam, że pies owszem trochę schudł..ale jednocześnie słabła..czyli sprawa niepokojąca.
Ja polecam jednak naturalne żywienie, zwłaszcza że piesek Asti jest malutki. Vega schudła z 31 do 26kg..podstawą było chude mięso (mało ok. 100-150g/dzień) i warzywa. I co najważniejsze trzyma tą wagę idealnie..(wyrzuciłam wypełniacze)

Link to comment
Share on other sites

Ja potwierdzam skuteczność karmy weterynaryjnej dla psów otyłych Royal Canin Obesity!
Jest droga, ale moim zdaniem rewelacyjna w odchudzaniu. Moja PONka w ciągu 1 worka 14kg (starczył jej na prawie 4 mies) schudła ponad 3 kg, czyli tyle, ile dla niej zaplanowałam do zrzucenia.
Jestem z tej karmy bardzo zadowolona.
Nie dośc, że skutecznie mi sie pies odchudził, to jeszcze jest b.smaczna, bo moja druga suka (niejadek!) domagała się, żeby ja też tym karmić.
Polecam!
Jedynie sierść się popsuła (musiałam Gammolen dawać), ale i tak uważam, że karma się super sprawdziła (w naszym przypadku).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']Mogę to potwierdzić. Moja Vega byla 2 m-ce na takiej karmie, ściśle dawkowanej do jej wagi, a raczej wagi docelowej - nie schudła ani grama. Gdy ograniczylam dawkę do jeszcze mniejszej ilości zauważyłam, że pies owszem trochę schudł..ale jednocześnie słabła..czyli sprawa niepokojąca.
[/quote]
No wlasnie. Jezeli Kulka ma biegac i bawic sie w agility to nie moze byc glodzona, bo zwyczajnie nie bedzie miala sily :shake:

Ja osobiscie jestem za podaniem psu karmy bardzo wysokobialkowej a przy tym niskotłuszczowej (na takiej karmie pies ma uczucie sytosci), niż mialby chodzic glodny na 1/2dawki innej karmy. Widzialam psy na Obesity. Pięknie tracily na wadze majac jednoczesnie masę energii.

[quote name='Squ']Tyle, że są to tylko orientacyjne dawki, których nie trzeba sie ściśle trzymać. Moja suka dostaje ok.3/4, niekiedy nawet mniej, zalecanej dawki i jest ok. [/quote]
Oczywiście, że orientacyjna i trzeba ją dobrać ściśle do psa. Moj z kolei ważąc 27kg dostaje dawke dla psa 35kg (i to karmy wysokoenergetycznej) bo tyle potrzebuje ;-)

[quote name='PALATINA']Ja potwierdzam skuteczność karmy weterynaryjnej dla psów otyłych Royal Canin Obesity!
Jest droga, ale moim zdaniem rewelacyjna w odchudzaniu. Moja PONka w ciągu 1 worka 14kg (starczył jej na prawie 4 mies) schudła ponad 3 kg, czyli tyle, ile dla niej zaplanowałam do zrzucenia.
Jestem z tej karmy bardzo zadowolona.
[/quote]
No ja dlatego polecilam dla kulki worek 6kg (za +/-100zł zaleznie od sklepu), dla tak niewielkiego pieska taki worek starcza na całą "kurację" odchudzającą ;-) . A jak osiągnie osiagnie odpowiednią wagę to dopiero przejście na karme light.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Squ']Tyle, że są to tylko orientacyjne dawki, których nie trzeba sie ściśle trzymać. Moja suka dostaje ok.3/4, niekiedy nawet mniej, zalecanej dawki i jest ok. Gdybym dawała jej tyle co zalecają to byłaby toczącym się klockiem ;) [/QUOTE]
U mnie to samo, moja sucz jest cały czas na diecie ;) W tabelki nawet nie zglądam, po prostu obserwuję psicę, jak się zaokrągla to zmniejszam ilość jedzenia. Nie zauważyłam, żeby chodziła głodna (tzn. ona jest zawsze głodna, ale to już jej problem :diabloti: ).
Idealnie wyglądała kiedyś po wakacjach nad morzem, cały dzień w ruchu, a żarcia dostawała ok. 2/3 zalecanej dawki (przypadkowo tak wyszło, bo źle odmierzyłam karmę 8) ). Miała dwutygodniową kuraję odchudzającą, wróciła jak ze spa :evil_lol:
Niestety na codzień nie ma tyle ruchu, a w domu trudniej upilnować miski ;) W dodatku wszyscy mi mówią (łącznie moimi wetami) że Kreska świetnie wygląda , tylko dla mnie jest zawsze za gruba ;).
[QUOTE]IMO najlepszym sposobem na odchudzenie jest dawanie mniejszej ilości żarcia i ruch.[/QUOTE]
Amen :p Nie ważne czym karmisz, dawaj mniejsze porcje :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Że też mi nikt nie napisał, że tu został przeniesiony mój temat :] Nawet nie wiedział, że mi odpowiadacie :D

Kulka ma BARDZO dużo ruchu. Codziennie gonitwa na łące, jak nie z innymi psami,to ze mną ;) Kulka aportuje mi frisbee, biega za nim jak szalona (nie skacze). Jest wesoła, a do domu wraca padnięta :) Kulka umie dotrzymac mi biegu przy rowerze! Ona mnie nawet czasami ciągnie do przodu :shock: Biegnie obok. Zawsze chodzi ze mną (na smyczy, lub bez) do mojej cioci. Wtedy też biegam z Kulką!
Nie wiem, dlaczego nie chudnie :( Cóż, ta karma... Trochę droga :/ Ale może...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asti']Nie wiem, dlaczego nie chudnie :( [/QUOTE]
Bo dostaje za dużo karmy w stosunku do swoich potrzeb. :cool1:

I nie waż jej codziennie 8) Dla Ciebie to frustrujące, a z dnia na dzień i tak nie zauważysz spadku wagi... Waż raz na tydzień, albo raz na dwa tygodnie :razz:

Link to comment
Share on other sites

a ja mysle zeby jak najrzadziej wazyc:) alfa wazac 6.50kg byla szczuplutka i miala wyrobione neizle meisnie bo przez tydz baaaaardzo duzo codziennie plywala w rzece pod prad:D... pozniej nie plywala... a np bylo czuc na cialki ,ze cos tam przytyla.. ale waga ta sama.. ogolnie etraz mwoie na nia grubas:D a przytyla tylko 0,25 kg od grudnia.. bo wtedy nie miala prawie zadnych spacerow bo jzu strzelali z petard.. i wychodzic nie chciala... najwazniejsze jest samopoczucie psiaka.. i wyglad.. to jak am wyczuwalne zeberka itp... bo np cekin wazacy ciagle 32 kg... na lepszej karmie przytyl 2 kg.. i wazy 34 kg... i co mi mowia? Ci co maja ONki.. jedni,ze wreszcie wyglada pieknie i pwoaznie.. a inni ,ze ejst chudy i ,ze strasznie mu zebra czuc:diabloti: ale przynajmniej nie ejst za chudy bo byl chodzacym workiem obleczonym na kosciach;) a teraz ma tez luzna skore ebz tluszczu... i miesnie.. no a niby cale 2 kg przytyl.. wiec sama waga sie nie mzona sugoerowac:) nie popadajmy w paranoje...:) niektore peiski po prostu wygladaja na grubaski mimio tego,ze maja swietna kondycje i wyczuwalne zeberka... taka ich uroda widac... a jesli chcesz kulke zmienic i ma naprawde duuuzo ruchu to mzoe by tak akrme wysokoenergetyczna?jej sie daje malutko.. ale psa maksymalnie musisz wymeczyc na spacerach.. zbey jak najwiecej cwiczyl.. i wtedy tluszczyk sie wypali a miesnie ladne powstana:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...